bana bir bilgi verirmisiniz???:(

basketchi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
200
36
Arkadaşlar bebeğime bişey olmasından korkuyorum,15+5 günlük hamileyim 3güne kadar hissedebildigim bebeğimi artık hissedemiyorum vee karnımın şişliği bu sabah indi acaba birşey mi oldu?Düşük belirtisi olabilir mi?Bilgilendirebilirmisiniz?

Son düzenleme:
canim insallah bisey yoktur.
niye bir dr.a gidip kontrol olmuyorsun?

Arkadaşlar bebeğime bişey olmasından korkuyorum,15+5 günlük hamileyim 3güne kadar hissedebildigim bebeğimi artık hissedemiyorum vee karnımın şişliği bu sabah indi acaba birşey mi oldu?Düşük belirtisi olabilir mi?Bilgilendirebilirmisiniz?

canım merak etme her zaman hareket etmıyokı bebek zaten d
o hareket edıyodur ama sen hıssetmıyosundur
tatlı bısıler ye sırt üstü uzan ve bekle bakalım
düşük olması için kanama olması lazım Allah korusun böle kötü şeyler getirme aklına

15+5 günlük hamileyim demişsin... ama bu haftalarda hissetmen bence normal diilki canım... 18. haftadan önce hissedemezsinki(tabi ilk hamileliğinse..) muhtemelen senin o hissettiklrin bağırsaklarından gelen hareketlerdir... bende öyle aldanmıştım çok... elimi sürekli göbek seviyemde tutup hareketlerini hissetmeye çalışıyordum. ama zaten bebek göbeğin 5-10 cm aşağısında oluyormuş ve bebeği orada hissediyormuşsun. ben bile yeni yeni hissediyorum bebişimi...

Arkadaşlar bilgiler ve beni aydınlattığınız için tesekkur ederim biraZda olsa rahatladım gibi doktora gitmeme daha 2 hafta var aama ben sanırım yarın doktorun yolunu tutucam bebegimi görmeden içim tam rahat etmeyecek...

canım sanmıyorum dusuk oldugunu bebekler buyudukce hareketlerı kısıtlanır bazen kımıldamazlar.yedıklerınınde etkısı olabılıyor.be acı yedıgım zaman karnım tas gıbı olurdu cok canım acırdı.tatlı yedıgım zamanlarda cok hosuna gıderdı ve karnım dum duz oluryattıgımda balık gıbı karnımın ıcınde dolanır gıdıklanırdım :)))))))))) bak yıen canım hamılelık cektı kızlarrr:))))))))))))
cok guzel bır duygu yaaaaa tadını cıkarın.bırde hareketlenmesı herkese gore degısır canım ben haftalarda bıle hıssederdım hatta doktorum cok guldu bu kadar zayıff olursan tabııı hıssedersın dıye:))))))))
ıc karnın genıssede rahatlıkla kımıldayısını hıssedıyosun falan yanı bu herkese gore degısıyor.bebege gore bıle degısıyor:)))))
canını sıkma bısey yoktur ama ıhmal etme yınede ıcının rahat olması ıcın::))))))

Korkmana gerek yok canım biz yeni yeni hissediyoruz..hem o çok sık uyuyor..Allah korusun düşük falan diyorsunya o zaman kanamanın olması gerek..aklına kötü bir şey getirme canım

canım bende 15 haftalık 3 günlük hamişim merak etme aynı tedirginlikleri bende yaşıyorum ama zaten bu haftalarda hissetmemiz için zaten erken karnımda birşeyler kıpırdıyo ama gaz varmış gibi ama daha erken benimde haftaya kontrolüm var hemde 3 lü testi yapılacak ayrıca sende kasılma,kasık ağrısı oluyormu bende arada bir oluyor

canım 15+5 hareketleri hissetmek için zaten erken,eğer bebek hareketıyle bıle zaten çok az hissediyorsundur,daha hissedilecek kadar buyuk değil..yanı bence normal,takma kafana

hareketlerin hissedilmesi için daha çok erken.ben tam 20.haftamda hissetmiştim.doktorumda 20.haftada hissedeceksin demişti. yani 15. hafta bana çok az geldi. tam olarak bilinmez ama gaz hareketlerini hissediyorsan karnının inmiş gibi gelmeside normal. düşük tehlikesi için (Allah korusun) kanama olması ve farklı şeyler hissetmen lazım. ama sen yinede ilk iş olarak doktoruna git ve bunları sor. sonuçta şu anda yaşadığımız şeyler normal şeyler değil. ve 1 gün bile çok önemli 2 hafta bekleme.

Arkadaşlar dün burdan bazı endişelerim oldugunu belirtip yardım istemistim veee bugun doktora gittim sonucta hiçbirseyim yokmuş gayet sağlıklıymış bebeğim hattaa cinsiyetide belli oldu bir kızım olucakmış (dualarım kabul oldu:))

bence de endişelenme ben de 16 haftalık hamileyim daha hiç hissedemedim.dün kontrolüm vardı doktora sordum.daha hissedemezsin dedi.18-20.hatalar arasında hissedebilirsin dedi.

ALLAH IM SAĞLICAKLA KUCAĞINA ALMAYI NASİPEYLER İNŞALLAH...bebek hareketlerini 18 ile 22 hft.arasında duyabilirsin bazen daha erken de dsuyulabilir.
Arkadaşlar dün burdan bazı endişelerim oldugunu belirtip yardım istemistim veee bugun doktora gittim sonucta hiçbirseyim yokmuş gayet sağlıklıymış bebeğim hattaa cinsiyetide belli oldu bir kızım olucakmış (dualarım kabul oldu:))

X