sezeryanla dogum kararını kim verdi..

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
ben 36 haftalıgım normal ıstıyorum ama sezeryanda olabılır..

sezeryanla dogum yapanlar kararı sız mı verdınız..onceden bellı mıydı

yoksa son anda doktorunuz mu verdı...

kac gunde ıyılestınız...dıkısler acıyor mu cok

bacım napacan sezeryanı boşver sen normal doğur..çok acı verici ama sağlıklı bi yöntem ben normal doğum yaptım anındada ayağa kalktım 4 ay içinde de eski kiloma döndüm..sağlık açısından bi sıkıntın yoksa ben normal doğum tavsiye ederim..

kac arkadasım normal ıstedı son anda sezeryan oldu.

bırının bebegı tersmış bırının 41 haftada dogmadı ama suyu azaldı..ondan canımm

ben 15 saat sancının ardından :icecream: mecburen sezeryana girdim. açılma olmamıştı çünkü ve oğlumun başında ezikleri meydana gelmeye başlamıştı.
çok uğraştım yani normal olsun diye ama kısmet:çok üzgünüm:
sezeryan sonuçta bi ameliyat.riskleri elbette daha fazla.
ben emzirirken işkence çekmiştim resmen.

2 dogum yaptım yaptım ikiside sezeryan memnunum
ilkinde 8 aylık hamileydim kanamam oldu sezeryana aldılar
doktorum sezeryan iştemişti normal doğum daha iyi dir ama ben doğuramazdım heralde

slm bende hep normal diyodum ama dayanamadığımı doktoruma söyledim oda zaten senin için daha iyi dedi tansiyon varda bide çevremdekilrr hep sezeryan iyi diyolar normalden çok çekmişlerde bende böyle karar verdim Allahın izniyle 11 nisanda sabahtan alıcam bebişimi kucağıma işte böle herkese hayırlı sağlıklı doğumlar...

ben 15 saat sancının ardından :icecream: mecburen sezeryana girdim. açılma olmamıştı çünkü ve oğlumun başında ezikleri meydana gelmeye başlamıştı.
çok uğraştım yani normal olsun diye ama kısmet:çok üzgünüm:
sezeryan sonuçta bi ameliyat.riskleri elbette daha fazla.
ben emzirirken işkence çekmiştim resmen.

canım ya ne kadar normal ıstesekte oyle olabılıyorr

kac gunde agrıları gectıı..dıkısler falan

ben kendım karar verdım yanı zorunda kaldım çunku oğlum 9 ay 12 gun olmasına ragmen gelmedıı.bende daha fazla bekleyemezdıım.bebegıme bısey olmasından korktum.doktoruma kalsa 1 hafta daha beklıcektıık ben ıstemedm yeterınce gunum dolmustu yanıı..aman ıyıkıde oyle olmus ewet normal dogum ıyı ama dogumun normal gıttıgı taktırde.evet ılk sıralar daha fazla acıyo dıkıslerın ama zamanla azalıyo .karnının alt kısmındakı uyusukluk gıtmıyo hıssetmıyosn bıde oyle kucuk daar kılotlar gıyemıyosn dıkıs yerıne gelınce sankı kesılmıs gıbı acıyo yanıı..ama ız mız kalmıyo zaten artık hep estetık yapıyolaarr

ben 38 haftalıkken sezeryan ile doğum yaptım.normal istiyordum ama çok korkuyordum son aylarda çok stres olmuştum hatta sinirliydim dudağımda bi uçuk bitiyor diyeri çıkıyordu rüyalarımda hep normal doğumu nasıl yapıcam düşüncesi vardı..son aylarda doktora 2haftada bir gitmeye başlamıştık,bebeğim doğum kanalına inmediği için sezeryan yapmamız gerektiğini söylemişti doktor normalde yaparız ama suni sancı vererek hem senin için hemde bebek için doğum zor olur dedi ve bizde eşimle berebar sezeryan olmasını istedik... ve 14 ocak pazartesiye gün aldık ve ben çok rahatlamıştım sezeryan olucak diye pazartesiyi beklemeden pazar günü benim suyum geldi bebek doğum kanalında olmadığı için sancımda olmadı pazar günü sezeryana girdim bölgesel anaztezi yapıldı, doğumu görmek istedim doktorumda genel bayıltmak istemişti keşke onu dinleseydim belki bel ağrım olmazdı... ilk bir hafta ağrı oluyor düzgün oturup kalkamıyosun,kalktığın zaman oturmak istemiyorsun acıyacak diye bide ben hep iki büklüm yürüdüm acıyacak diye şimdi dik yürümeye çalıştığımda belim ağrıyor:KK43:ama 2,5 ay oldu doğum yapalı hiçbir şikayetim yok dikişli oldu 6 dikiş atıldı....ben hamileyken 12 kilo aldım ve bunun 9 kilosu doğumda gitti ve şimdi eski kiloma geri döndüm...umarım okurken sıkılmamıssındır bende aynı senin gibiydim herkese soruyordum normalmi-sezeryanmı diye:)yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. sormak istediğinde varsa sorabilirsin tekrar kendine iyi bak

ben kendım karar verdım yanı zorunda kaldım çunku oğlum 9 ay 12 gun olmasına ragmen gelmedıı.bende daha fazla bekleyemezdıım.bebegıme bısey olmasından korktum.doktoruma kalsa 1 hafta daha beklıcektıık ben ıstemedm yeterınce gunum dolmustu yanıı..aman ıyıkıde oyle olmus ewet normal dogum ıyı ama dogumun normal gıttıgı taktırde.evet ılk sıralar daha fazla acıyo dıkıslerın ama zamanla azalıyo .karnının alt kısmındakı uyusukluk gıtmıyo hıssetmıyosn bıde oyle kucuk daar kılotlar gıyemıyosn dıkıs yerıne gelınce sankı kesılmıs gıbı acıyo yanıı..ama ız mız kalmıyo zaten artık hep estetık yapıyolaarr

bebıs 41 haftada dogmayınca sezeryana alıyorlar....

ben normal istiyordum ama dr un verdiği doğum tarihinden 2 gün önce nst ye girdiğimde bebğimin kalp atışlarını drum beğenmedi hastaneye yatırdı suni sancı verildiği anda tekrar nstye bağlandım bebeğimin kalp atışları çok zayıflamıştı hemen acilen sezeryana aldılar

ben kendim karar verdim korktugumdan epidurala bile cesaret edemedim genel anestezi yaptılar:)

bebekler gunu dolup dogmayınca suları azalabılıyor bende korkuyorumm

bende sezeryanla doğum yaptım 51 gün önce mecburen son anda sezeryana aldı doktor ama çok memnunum.panik yapma sakın kimsenin doğum hikayesinide dinleme.her bünye farklı.benide çok korkuttular.sezeryan şöyle zor böyle acı veriyor diye.ama hiç bir sorun ve ekstra bir acı yaşamadım.olması gerektiği kadar yanma oldu 24 saat geçmeden ayağa kalktım.bir gün sonra hastaneden çıktım ve yürüyerek bebeğimide kucağamda indirdim.hayırlısı olsun bolbol dua et .allah kurtarsın canım

bende sezeryanla doğum yaptım vede çok memnun kaldım onca ağrıyı sızıyı çekemeye hiç gerek yok bence neticede teknoloji bu imkanı bize vermişse neden illada normal deyip onca sıkıntıyı çekelim tabi bu benim kişisel görüşüm ben aynı gün ayağa kalktım doğumdan 4 saat sonra ayaktaydım aynı günde gazımı çıkardım ben sezeryandan çok memnun kaldım dikişlerde öyle çok acımıyo ilk 2 saat biraz dikişlerinin yeri sızlıyo

selam arkadaslar bende sezeryanla yeni dogum yapmis bir anneyim,dün kirkimiz cikti,eger sezeryanda karar verirsen epidural sezeryani tavsiye ederim kesinlikle dogum heyecaninida acisiz bir sekilde yasamis oluyorsun,amaliyat sirasinda bebegini sevmekte ayri bir güzellik ve sonrasinida agrisiz bebeginle ilgilenerek geciriyorsun (sadece bacaklarini hissetmiyorsun birkac saat okadar)ama hayatimda yasadigim en güzel heyecandi diyebilirim benim ilk dogumumda genel anasteziyle olmustu onda hem daha cok aci cekmistim hemde sonrasinda toparlanmam daha gec olmustu.dikis izlerine gelince suan kirmizi bir cizgi var acisi falan kalmadi hic birazcik uyusuk okadar..hayirli dogumlar diliyorumm..

ilk oğlumu 17 yaşınada normal doğum yaptım tabı yaşım kucuktu 44 kılo ıle hamıle kaldım 9 kılo aldım oğlum 3kılo 700 g doğdu cok zor bır doğumdu halı ıle o yüzden bel fıtığı oldu ıkınmaktan şimdi 3 aylık bır oğlum daha var ama ne yazıkkı fıtıktan dolayı normal yapamadım doktorumla konuştum ılerkı aşamalara bakarız dedı ama fıtık doktorum kesınlıkle musade etmedı cok uzuldum normal ıstemıştım ama konurdakı doktorum okadar guzel bır iş cıkardı kı ıkı gunde yayağa kalktım dıkışlerımde super kucuk bır cızgı halınde bellı bıle deyıl o kadar

X