Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Mantar hastalığım çıktı doktor gynomax xl verdi ama taktığımda acıdan duramıyorum resmen ağlayasım geliyor yaşayan var mı? Ve bir de külotları nasıl dezenfekte ediyorsunuz?

ben de yıllardır çekerim maalesef. benim bir şanssızlığım da bu hastalığa karşı en etkili etken madde olan flukanazol e alerjim var tablet ilaçları alır almaz hastanelik oluyorum :KK52: ben şöyle bir yöntemle kurtuluyorum bu illetten, 1 litre iyi suyu kaynatıyorum, içine yarım çay bardağı üzüm sirkesi koyuyorum ve tuvaletten sonra bununla temizleniyorum. kaşıntım çok olursa azıcık içerileri de bu suyla yıkıyorum. inanın hem kaşıntıya iyi geiyo hem de mantara ve diğer bakterilere. ben bu yöntemi bi yerde okumuştum ve doktorum da bana "resmen kendi kendini tedavi ediyosun afferin sana" dedi! ben tavsiye ediyorum umarım faydasını görürsünüz. ayrıca eşinizle, sevgilinizle prezervatif olmadan ilişkiye giriyorsanız ara sıra onun da bu şekilde temizlenmesini sağlayın. onlarla bizim aramızda sürekli bir alışveriş oluyo bu mantarda maalesef. onlarda belirtisi ya da zararı olmuyo ama biz ne kadar tedavi olsak da onlar bize bizden aldıkları mantarı tekrar bulaştırıyolar.
geçmiş olsun herkese..
Flukanazole alerjiniz testle mi yespit edildi yoksa belirtilerdenmi.Belirtileri ne oluyordu.Acile gittiginizde ne uyguladılar size.

Mantar hastalığım çıktı doktor gynomax xl verdi ama taktığımda acıdan duramıyorum resmen ağlayasım geliyor yaşayan var mı? Ve bir de külotları nasıl dezenfekte ediyorsunuz?
Canım kullandgmz deterjanlar kancali yapıya sahip ve prtolp turevinden yapılıyor en bilinen marka bile. Doğal deterjanlar kullanman gerek. Yoksa daha çok hastalıgi tetikler bu durum.

Çok yoğun bir enfeksiyon tedavisi oldum. Kesinlikle günlük ped kullanmayın. Mantar yada enfeksiyon ne ise geçene kadar gerekirse günde 2-3 defa iç çamaşırı değiştirin. iç çamaşırlarınızı 95 derecede doğal sabun tozları ile yada bildiğimiz kalıp sabunu rendeleyip eritip yıkayın ve iki defa durulama yapın ki kalıntıların olmadığına emin olun. Kuruduktan sonra da ütünün yine yüksek derecesi ile ütüleyin mutlaka. Ben çok şükür bu şekilde kurtuldum. Ve Halen gün içerisinde çamaşır değiştiririm, yüksek derecede yıkar ve ütülerim. Tekrarlanmaması için de devam etmek şart bence. Allah yardımcınız olsun.

Çok yoğun bir enfeksiyon tedavisi oldum. Kesinlikle günlük ped kullanmayın. Mantar yada enfeksiyon ne ise geçene kadar gerekirse günde 2-3 defa iç çamaşırı değiştirin. iç çamaşırlarınızı 95 derecede doğal sabun tozları ile yada bildiğimiz kalıp sabunu rendeleyip eritip yıkayın ve iki defa durulama yapın ki kalıntıların olmadığına emin olun. Kuruduktan sonra da ütünün yine yüksek derecesi ile ütüleyin mutlaka. Ben çok şükür bu şekilde kurtuldum. Ve Halen gün içerisinde çamaşır değiştiririm, yüksek derecede yıkar ve ütülerim. Tekrarlanmaması için de devam etmek şart bence. Allah yardımcınız olsun.
bende aynı şekilde atlattım çok şükür sağolum. Hala herseyi ütülüyorum.95 te yıkıyorum ama beyaz sabunla değil normal deterjanla. Beyaz sabunla gider mi ya mikroplar

bende aynı şekilde atlattım çok şükür sağolum. Hala herseyi ütülüyorum.95 te yıkıyorum ama beyaz sabunla değil normal deterjanla. Beyaz sabunla gider mi ya mikroplar
Mantarin 100 derece uzerinde kaynama ile ancak oldüğünü okumuştum bir doktorun ağzından dolayısiyla detejan sabun farketmez bence makine en fazla 95 derecede yikiyor ben yikadiktan sonra sirkeli su da kaynatiyorum ve ütülüyorum

Atlatmana sevindim çok beteri birşey çünkü. Ayrıca Doğal olduğu için ben beyaz sabun tercih ettim ki beyaz sabun temizlik bezlerimi bile bembeyaz yapıyor o yüzden vazgeçemiyorum. İçin rahat etmezse önce deterjan sonra beyaz sabun en son yine iki durulama yapılabilir. Yada beyaz sabunlu su iken 20-30 dk kaynatılıp ardından normal yıkamada yapılabilir böyle daha iyi oluyor.

Bu sekilde gunde 8-9 kez belki daha fazla camasir degistirmem gerekiyor. Mantar sorunum yuzyillardir her turlu ilaca vs ragmen gecmiyor. Camasirlari yikamakla camasirdaki temizlenir de mantar tedavi olmuyorsa napcaz ki :'(

arkadaşlaröncelikle geçmiş olsun ..ONCELİKLE yukarda seda arkadasımızın da soyledıgı gıbı en az 1 kere antıbıotık kullanmıs ama cozum bulamamıs arkadaslara bu yazım...bende de bu mantar enfeksıyonunun ayrı kolu olan gardnerella nın ailesi olan BAKTERİYEL VAJİNİT ten muzdariptim . 1 yıl once gırdıgım bı havuzun aşırı dezenfekte edılmesınden kaynaklanmıstı ustelık... koku , akıntı, .. vb eşimle ilişkiye gırdıkten sonra artması adamdan kaçıodum resmen.. 1 yılda doktorun verdıgı antıbıotık cipro ve vajınal fıtıl ( flora dengeleyıcı ) den 1 hafta kullandım gectı sandım 3-4 ay sonra tekrar cıktı ortaya daha da buyuyerek.. 4. kez daha yogun bişeler istemeye gıtcektım kı doktoruma, dedım kı kendı kendıme "bu antıbıotıkler faydalı olduysa neden tekrarlıyor ?!!" farklı cozum yollarına baktım ama bu konu uzerıne turkıyeden net seyler bulamadım.. google dan yabancı kaynakları cevırdım cevırdım kadınlar neler yapıyorlar bıtkılsel ya da evde ürettıklerı seylerle cozume kavusabılmısler mı dıe.. ınanılmaz ama kıtabp basan bıle olmus.. bılmem kaç dolar... tabıı ben sabırsızım .. o kıtap gelecek.. ben cevırcemmm.. ohoooo... derken aynı şahsın cozumunu ııce arastırdıktan sonra... ve bu şahıs 14 YIL BOYUNCA BU RAHATSIZLIGI SUREKLI SUREKLI YASAMIS HER DEFASINDA ANTIBIOTIKLE TEDAVI OLMUS HER DEFASINDA DAHA DA ŞİDDETLİ Bİ BİÇİMDE GERİ GELMİŞ.. en sonunda arastırdıgında bızım ulkemızde bılınmeyen bı gercekle karsılasmıs.. bu rahatsızlıkta antıbıyotık kullananların %77 sının hastalıgı tekrar nuksetmıs.. ve bı cozum yolu bulmus.. işteee açıklıyorummm:

1. her gun 3 diş sarımsak yencek ..yada seda arkasımızında dedııı gıbı sarımsak fitili yapılacak..
2. her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı sirkeyi 1 su bardağı suya karıstırıp içilecek..
3.her gun 3 su bardağı pastörize edilmiş (hazır) yogurtlardan yencek yada bi şırıngaya yogurt çekilip vajınanın içine enjekte edılcek..

ben hergun 3 diş sarımsak yedım sabahları kahvaltıdan sonra.. sabah aç karnına sirkeli suyumu içtimm.. 2 su bardağı yogurt yemeye gayret ettım ve kucuk enjektorle yourt enjekte ettım..çamaşırlarımı utuledım ve mutlaka tuvaletten sonra ııce kuruladımm..

bunu 3-21 gun arası uyguluyorsunuz.. burda hasta da doktorda kendınız oldugu ıcın bellı sure veremıcem ama ben soyle yaptım.. 2. gunun sonunda eşimle ilişkiye gırdıgımde hala belırtıler vardı.. 4 gun ılıskıye gırdıgımde ıc bı belırtı yoktu.. 2 gun daha devam ettım.. toplamda 6 gun uyguladımm.. 2 hafta sonra doktoruma smear verdım ve bugun sonucumu aldım.. " TERTEMIZ , HİÇ BİŞEYİNİZ YOK, SAĞLIKLI BI VAJINAYA SAHIPSINIZ" .. ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIMA..

+ sirke iltihapları temızlıyor
+ sarımsak vajına dostu ancak kesınlıkle kesılıp vajınaya konulmaması gerekıo, yoksa tahrıs eder
+yogurt vajınanın ph ına en yakın olan gıda, ve içindekı prebıotıkler vajınanın doğal florasına kavusmasını sağlıyor..

bu rahatsızlıga tekrar yakalanmamak ıcın dıkkat edılmesı gerekenler

+ sabun şampuan gıbı urunlerle vajınanızı temızlemeyın
+havuz yerıne denızı tercıh edın
+çamışırlarınız mumkun oldugu kadar kuru tutmaya gayret edın
+ gunluk ped gıbı hava almıcak urunler kullanmayın
+ vajınal sağlıgınızı korumak ıcın her gun 1 kase yogurt tuketın
+ gelısıguzel yada kronık bi şekilde antıbıotık kullanmayın.. kullanmak zorunda oldugunuz zamanda ıkı ılac saatının ortasında mutlaka yogurt yiiinn.
+aşırı şekerlı(meyve şekeri hariç) gıdalardan uzak durun, daha seyrek tuketın..
+ çocuk çalışması ıcınde deılsenız ılıskıden sonra mutlaka tuvalete gıdınnn..

benım arastırdıklarım bulduklarım uyguladıklarım bunlar.. bi sorunuz olursa yardımcı olmaya calısırım... :)
Sarimsaği nasil yedin canım? Ciğmi, midene zarar vermezmi?

merhaba herkese.bende çok uzun zamandır mantar vardı.nerdeyse 4-5 sene olucak.hastanelere gittim.bana 2 kapsüllük ilaç verdi doktorlar ve krem verdiler.kullandım ama geçmedi.hemen hemen bütün doktorlar aynı ilacı verdiyordu.ama fayda etmiyordu.psikolojim bozulmuştu artık.evli olmadığım için fitilde kullanamıyordum.oyüzden geçmiyordu.en sonunda hastanelerdeki özel doktorun vermiş olduğu 2 kapsüllük ilaçlardan olan ama 15 kapsülünden alıp bitene kadar kullanmaya karar verdim.herhalde ilaca devam etmediğim için geçmiyor diye düşündüm.biyileşene kadar bu ilacı kullanıcam dedim.anneme sağlık ocağından o ilacı yazdırıp durdum.en sonunda sağlık ocağında doktor sormuş anneme.neden bukadar çok yazdırıyorsun bu ilaçtan diyince annemde benim durumumu anlatmış.uzun zamandır mantar var kızımda ve geçmiyor diye.sağlık ocağındaki doktor o ilacın fazla kullanılmaması gerektiğini fazla kullanırsa başka sorunlara yol açacağını söylemiş.madem kızın gelemiyor bana numarasını ver ben birayayım demiş.geçen hafta beni aradı.şikayetimi sordu.bende söyledim.kaşıntı,yanma,kötü kokulu akıntı dedim.uzun zamandır çekiyorum dedim.tamam dedi.ben sana ilaç yazıcam ve bunları kullan dedi.4 tane ilaç yazmış bana.1 haftadır kullanıyorum veeeeeee geçti arkadaşlar.çokk mutluyum.mucize gibi bişey oldu.bu yaz evlenicem hayırlısıyla ve hep napıcam diye düşünüyordum.akıntıdan dolayı hep tuvalet kağıdı falan koyuyordum ama şimdi hiç bişey koymuyorum ve hiç akıntı yok.tamamen geçti.ama ilaçlarıma devam ediyorum.tamamen geçsin birdaha gelmesinnn pisss mantarrrrrrrrrrrrr Kötü Kazen neyse çok uzattım.mantarı yendiğimi ve mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim.umarım sizde üstesinden gelirsinizzz..öptümmmm.hoşçakalınnnnn...
Bende de ne zaman dışarıda lavaboya gitsem havuza gitsem olur. Tiksindiğim için midir nedir hemen mikrop kaparım. O 1 hafta arayla içilen 2 li mantar ilacı var adını hatırlayamıyorum ne zaman ondan içsem daha ilk ilaçta iyileşirim

Bir de sürekli tekrarlıyorsa iç çamaşırınızın ağ kısmına ütü basın kızlar. Benim annemde eskiden beri yapar ben de yapıyorum eşimin çamaşırını ütülüyorum

Okuyun arkadaslar

Eklentiler

• IMG_20200729_125444.png
    IMG_20200729_125444.png
    286,2 KB · Görüntüleme: 158
  • IMG_20200729_125501.png
    IMG_20200729_125501.png
    404,2 KB · Görüntüleme: 175
Merhaba benimde böyle sorunum oldu ve hiçbir ilaç geçirmedi gitmediğim doktor kalmadı, hangi ilaçlarını kullandınız yazarmısınız rica etsem en azından bileyim belki bana da etki eder

Merhaba bayanlar,

3 gündür hayatımda ilk kez ben de bu mantar enfeksiyonuyla tanıştım. Dün gece sabaha kadar kaşıntıdan uyuyamadım ve korkunç acılar çektim. Sabahtan beri de idrarımı yaparken korkunç acı çekiyorum ve hafif kan geliyor. Bu sabah acilen jinekoloğa gittim bana dıştan sürülen iki krem, bir adet haftalık kapsül ve iki tane de vajinal fitil verdi. Biri tedavi için, diğer fitil de tedaviden sonra vajinadaki doğal ortamı tekrar oluşturmaya yarayan fitil. İlaçları kullanmaya başladım bugün itibariyle, umarım atlatırım.

Sabahtan beri sürekli bu durumun kronikleşeceğine dair yazılar okuyorum. Ve korkudan ödüm patlıyor. İlla kronikleşecek / tekrarlayacak gibi bir durum var mı? Bu illetten düzenli tedaviyle bir kerede kurtulan kimse yok mu?

Lütfen yardım edin, 3 ay sonra düğünüm var ve ben böyle bir durumda eşime ne anlatırım, nasıl yaparım, çok korkuyorum.
Aynı şikayeti yaşadım. Sitede bir hanımın önerisi ile Monoville nin Nioli yağı kullandım. Çamaşıra birkaç damla damlatılıyormuş. Bana iyi geldi. Deneyin derim.

kadın doğum uzmnıyım istersen yardımcı olurum cnm sana
Merhaba 1senw önce düşük yaptım bebek gelişmesi olmamış mol gebelik dediler kap atışı duymama rağmen kısmet tekrardan bebek istiyorum ama düşükten sonra aybaşı kısaldı bı ay 1 gün sürdü oda lvb ılınınca kan aktı başka akması hamile sandım ama değil tahlil yaptım bugün doktor gittim rahim duvarı kalınlaşması var dedi ve indrar yolu enfeksiyonu var dedi fıtil ve hap verdi fitil 7 gün hap 10 gün bunlar hepsi bitene kadar ilişki yasak mı tekrar evlat sahibi olmak istiyorum 35 yaşındayım

Eklentiler

• 1657276730113432961607.jpg
    1657276730113432961607.jpg
    109,7 KB · Görüntüleme: 1.973
X