Sivilceli Ciltler Sivilce Ve Cilt Lekelerine Maydanoz....!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ebru19

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
490
258
44
Maydanozu elinizle küçük küçük koparıp tahta bir havanda ezin. 3–4 damla limon katıp haftada iki kere sivilcelerin üzerine maske yapın. Maskeleri gözaltlarına sürmeyin. Bu şekilde ciltteki lekeler açılır, sivilceler kurur. Marulu da aynı şekilde yapabilirsiniz.

Maydanozu elinizle küçük küçük koparıp tahta bir havanda ezin. 3–4 damla limon katıp haftada iki kere sivilcelerin üzerine maske yapın. Maskeleri gözaltlarına sürmeyin. Bu şekilde ciltteki lekeler açılır, sivilceler kurur. Marulu da aynı şekilde yapabilirsiniz.

bunu bende duymuştum ama hiç denemedim ama benim bildiğim ve yaptığıom başka şeylerde var sizinle paylaşmak isterim
akneler için :yumurta kabuğunu dövüp un haline getirin içine karbonat atın tabi bunların ikisisde birer tatlı kaşığı olucak ( eğer karıştırınca yüze sürülmücek kadar kuru olursa bir iki damla limon sıkın biraz yüzünüzde limon sıktıktan sonra hafif yakar ama geçiyo hemen) daha sonra kuruyunca ovarak çıkarın
BAŞKA KARIŞIMDA ŞU AKNE İÇİN YİNE VE RENGİNİZİN AÇILMASI İÇİN
yoğurtla karbonatı birer tatlı kaşığı ölçere karıştırın yüzünüze yürün 10-15 dk sonra yıkayın

bunuda denicem..ilginç geldi bana..zaten çok basit bişi..tşk.ler...a.s.

bu maydanoz ve limon karışımı güneş lekelerinide geçirirmi acaba yoksa sadece sivilceleri kurutmak içinmi.deneyen varmı arkadaşlar

ßen kaynatıp içiyorum maydanozu ama bölgesel yağlarımı eritebilmek için..:21: Cildimede iyi gelir diye düşünmüştüm ama pek bir faydası olmadı..Bu maskeyi denicem teşekkürler :KK34:

X