Kaşıntısı olanlar lütfen yardımmmm:(

MaVili_06

♥♥MERT♥♥
Kayıtlı Üye
21 Mart 2007
1.684
6
42
5.5 aylık hamileyim bütün vücüdum kaşınıyor.Tatlı bi kaşıntı değil batma gibi..Günde yaklaşık 10 saat kaşınıyorum.Haftada 3 gün felan kaşıntım yok bayram ilan ediyorum o günleri.Bir yandanda mantar oldum kaşıya kaşıya yara oldu.Afedersiniz lavoboya gittim biraz önce nasıl yandı bayılıcam sandım acıdan.Duşa gireyim dedim su değer değmez yaktı haşladı sanki.Şimdi tekrar nasıl yapıcam bilmiyorum hamilelikten dolayıda durmadanda sıkışıyorum.Helede vücut kaşıntısından hiç bir iş yapamaz oldum dizilerimi bile izleyemiyorum izlediğimden bişey anlayamıyorum çünkü,el işi ev işide yapamıyorum,arkadaşlarımla sohbet edemez oldum.Biraz önce dayanamadım hıçkıra hıçkıra ağladım.Doktorta gittiğimde kan verdim normal çıktı herşey.Ne yapıcam bilmiyorum.Bildiğiniz ilaçsız bir çözüm varsa yardımcı olun lütfen.Benimle aynı sorunu yaşayanlar varmı aranızda.:çok üzgünüm:

canım karaciğer enzimlerine baktırman lazım ben şimdi ne ilaç yazsam olmaz hamişsin ama bende kaşıntılar için avil krem kullanıyordum.. halamın kızıda aynı senin gibiydi tüm vücudu artık yara olmuştu kıpkırmızı ama aslan gibi doğurdu bebişini kurtuldu inşallah sende hayırlısıyla kurtulursun..

canım karaciğer enzimlerine baktırman lazım ben şimdi ne ilaç yazsam olmaz hamişsin ama bende kaşıntılar için avil krem kullanıyordum.. halamın kızıda aynı senin gibiydi tüm vücudu artık yara olmuştu kıpkırmızı ama aslan gibi doğurdu bebişini kurtuldu inşallah sende hayırlısıyla kurtulursun..

Baktırdım canım.Bişey çıkmadı çok sağol.Hamilelikten dolayıdır dimi?

canım benim komşumdada çok kaşıntı olmuş hamileliğinde bebek safra kesesine yakın bi taraftaymış o yüzden demiş dr.ama maşşallah kıznı misler gibim doğurdu yani hamişlikte bazen olabiliyo böyle şeyler drun bişey yok normal dediyse için rahat olsun canım sağlıklı günlerrrr...

mavi06 canım yaa valla bugün bnde aynı dertten muzdaribim 22 haftalık hamileyim ve 3 gündür kaşıntılarım başladı ama benim göğüs ve karın bölgemde nasıl kaşınıyorum bi bilsen bugün dr.a gttim ilaç vermedi hamileyim die kadın doğuma sevk etti gebelikten karaciğerin etkilenmiş olabilir dedii

ayrıca mantarlık durum bndede var ölüyorum yanii anlıcan

Kızlar,

Mantardan kastınız sanırım vajinal di mi, eğer öyleyse bende de var.
15 haftalık hamileyim.Dr'um ile görüştüm bana travogen krem ve fitil önerdi. Fitil bir kullanımlık zaten, kremi ise dışardan sürüyorsunuz, baya rahattlattı beni.
Sizlere de tavsiye ederim, yinelememesi için kremi haftada bir falan sürüyorum ben.
DR geçmezse, fitili bir kez daha kullan dedi ama gerek kalmadı.
Sizlere de tavsiye ederim. a.s.

arkadaşım çok kaşıdığın için yanması normal.
tahriş olduğu için idrar ve su yakıyor.
geçmiş olsun.

arkadaşım çok kaşıdığın için yanması normal.
tahriş olduğu için idrar ve su yakıyor.
geçmiş olsun.

Çok kaşıdığım ve tahriş olduğu için yanıyor zaten.O mantardan dolayı olan kaşıntım.Normal olmayan sürekli kaşınıyo olmam,bacak,kol,karın el heryerim..Bugün doktora gittim mantar için ve vucut kaşıntısı için kremler verdi.Ama prospektüsünde gebelerin kullanmasını sakıncalı olabileceği yazıyordu.Napıyım kadın doğum doktoru yazdı ilaçları bana.Bugün kaşıntım yok çok şükür ama yine çıldıracak duruma gelirsem mecbur kullanıcam.CADIARZU

mavi06 canım yaa valla bugün bnde aynı dertten muzdaribim 22 haftalık hamileyim ve 3 gündür kaşıntılarım başladı ama benim göğüs ve karın bölgemde nasıl kaşınıyorum bi bilsen bugün dr.a gttim ilaç vermedi hamileyim die kadın doğuma sevk etti gebelikten karaciğerin etkilenmiş olabilir dedii

ayrıca mantarlık durum bndede var ölüyorum yanii anlıcan

Git bakalım kadın doğuma inşallah kurtulursun bir an önce kaşıntıdan.a.s.

bu kasıntılar bende de var..özellikle göğüs ve karın bölgemde...hele vajinal bölge nasıl kasınıyor anlatamam :KK43:( bende doktorcuma söölicem bidahaki görüştüğümüzde..dayanılmaz oldu..korkuyorum yara yapıcam die:KK43:( bide tatlı tatlı kasınıo kerata :))

valla benim hic sorunum olmadi ama ben vucuduma yag kuaniyorum yoksa benimde kasiniyor vajinal bolge kasiniyorsa sabunla yikamayin sadece ilik suyla ama doktora gorunmenizde fayda var gecmis olsun

oh be sizleri okuyunca içim rahatladı bende de çok var kaşıntı demekki genellikle her hamile de oluyormuş a.s.

Konunuz güncelliğini yitirdiğinden dolayı kapatıyorum..
Herhangi soru ve sorunlar için konu sorumlusu (moderatör) ile irtibata geçebilirsiniz yerimseniben

X