Akinti...

bayan_66

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
207
10
Nasil anlatacagimi bilmiyorum ama burdan baskada kimsem olmadigi icin umarim yardimci olabilirsiniz....

intaplanma oldugu zaman gebe kalinmasi mumkun degilmis ve intapda sanirim gelen sivi ile belli oluyormus yani sari gibisey gelince ic camasira herhangi bir bilgisi olan varsa yardimci olurmusunuz...

:1shok:

akıntım sarı beyaz benim ama miktarı fazla ve çamaşırımda sapsarı lekesi kalıyo.günde 2-3 kere çamaşır değiştiriyorum.kaşıntı yok ama arada bir hafif kaşıntı oluyo.bide ilişki sonrası koku iğrenç oluyo.bu durumda olupda dr a gidip bi cevap alan varmı

benim de aynı şekilde. balık gibi kokuyor..henüz doktora gitmedim :KK43:( ama çok rahatsız oluyorum...

merhaba,
gecen ay da ben dr a gittim kasik agrilarimdan diye adetim de 3 gun gecikince haliyle umitlendim ama meger benim idrar yollarimda iltihap varmis ondan akinti geliyormus ve kasik agrilarim da ondanmis dedi dr um...beni umitlendiren önceki hamileligimde akinti gelmisti o yuzdendi...megerse iltihap geliyormus...bazen oluyor böyle iste o yuzden üsütmemeye cok dikkat etmeliyiz cunku o yuzden iltihap gerekiyor dr bana ayaklarini sicak tut dedi ...

iltihapi olan arkadslar maydanoz suyu gercekten sokuo iltihapi bende de cok akinti vardi dr iltihap var dedi maydonozu kaynattim bi gunu dinlendirip ictim hergun azalti baya bi sokuoo yani sakir sakir ii gelio tavsiye edebilirm netten arastirin bilgi bulucaksiniza.s. gecmis olsun kislar

sipsevdi,bana da dediler ama dr um antibiyotik verince gerek gormedim sende ise yaradi mi gercekten????

Canim Ben Evlendim Evleneli Maalesef Iltihabima Kesin çözüm Bulamadim.ama Iltihap Olunca Hamile Kalamazsin Diye Bi şey Yok.çünkü Ben Evlendim Ve Bir Buçuk Ay Içinde Hamile Kaldim.sen Yine De Doktora Gitmeyi Ihmal Etme.
Geçmiş Olsun.

benim de aynı şekilde. balık gibi kokuyor..henüz doktora gitmedim :KK43:( ama çok rahatsız oluyorum...
bende de olmuştu.doktora gittim.antibiyotikle vajinal tablet verdi.geçti.gerçekten rahatsız edici bi koku.iyi dayanıyosunuz.

bende bu iltihap birkac kere oldu idrar yollarimda ama ben hamile kaldim kalabiliyorum cok sukur...

bir de illaki vajinal tablet kullanmak gerekir mi?
canım,korkacak hiçbir sey yok.normal muayene oluyorsun.balık kokuyorum deyince onlar anlıyor zaten.kadınların çoğunda sık sık bu oluyormuş.nezle gibi yani.benim doktorum öyle demişti.genelde vajinal tablet yazıyolar.bakireysen yazmazlar herhalde canım.

çok teşekkürler kızlar...yarın doktora gitmeye karar verdim :)) bakalım ne diyecek...

kızlar burdan ilaç hele ki antibiyotik önermeyin.bu kişiden kişiye değişir.ben de akıntı için dr.a gitmiştim.antibiyotik verdi.ilaç akıntıyı keserse mesele yok.eğer kesmezse bir kontrol daha şart.eğer ilthap varsa dondurma ve yakma tekniği kesin çözüm.iltihap ilerlediikçe kısırlığa kadar yol açabiliyor.ayrıca yılda 1 kez mutlaka ama mutlaka SMEAR TESTi YAPTIRMAK gerekiyor.çok basit ama hayati bir test.sakın ihmal etmeyin canlar.

Cinsel aktivitesi olan her kadının başına gelen bu enfeksiyonlarla maalesef karşı karşıyayız ve bu bakterilerle yaşamaya alışmalıyız Her şeyden önce smear yaptırmalı ve doktorun vereceği ilaçlarla tedavi ediliyor.Hepimiz kadınız ve hijyene de dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum.Ama bu süreç hiçte bitmiyor. Ben de birkaç aydır bu süreçleri yaşıyorum .Takip çok önemli arkadaşlar...

iltihapi olan arkadslar maydanoz suyu gercekten sokuo iltihapi bende de cok akinti vardi dr iltihap var dedi maydonozu kaynattim bi gunu dinlendirip ictim hergun azalti baya bi sokuoo yani sakir sakir ii gelio tavsiye edebilirm netten arastirin bilgi bulucaksiniza.s. gecmis olsun kislar

ne kadar maydanozu ne kadar suylu kuynutıyon
kaynamış suyamı atıon kısacası naıl oluyor
ben süt ve maydanoz ikisini kaynatıp buharına oturmuştumm

X