Bu Fsh Değeri Ile Hamilelik Sizce % Kaç? .fsh:.10,17

ferxsxar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
7
1
46
ARKADAŞLAR GÜNLERDİR KAFAMI ALT ÜST EDEN BİR KONU İLE BOĞUŞUYORUM.EŞİMLE GEREKLİ OLAN TÜM TESTLERDEN GEÇTİK VE BENİM SFH DEĞERİM 10,17 ÇIKTI.DR.UMUN DEDİĞİNE GÖRE BU DEĞER YÜKSEK ÇIKTIĞI İÇİN BİR AN ÖNCE BEBEK SAHİBİ OLMAM GEREKİYORMUŞ.VE BANA RAHİM FİLMİ ÇEKİLMESİ GEREKİYOR.BU YOLLA KANALLARIM AÇILARAK GEBELİK ŞANSIMIN ARTTIĞINI SÖYELDİ.YORUMU OLAN VE DE FSH DEĞERİ İLE GEBELİK ELDE EDENLER ...SİZDEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN :çok üzgünüm:ÇOOK SAĞOOLUNN YAA:KK43::çok üzgünüm:

Benimde fsh değerim 45 çıktı canım ama iyi bir doktor bulamadım.güzelce beni tedavi edecek ne ultrasyona girdim ne film çektiler hiçbir şey sen hangi doktora gidiyorsun peki çok çaresizim 9 aylık evliyim ve bbek istiyoruz

Vakit kaybetmeden Tüp bebeğe geçmelisiniz, normal yumurtlama tedavileriyle gebelik elde etmeniz zor zaman kaybetmeyin.Çok geçmiş olsun.

canuım benimde fsh 17 idi ama 2 ay doğum kontrol hapı kullandım 9.83 e indi ama yine yüksek benim doktorumun bana dediği tedavi edilemez yükseklikte değil.Bu ay inşallah klomene başlayacağım bu da yumurtlamayı artırıyor.Bence sende biran önce tedaviye başla .Rahim filmini,de hemen çektir bunsuz genelde hiçbir doktor tedaviye başlamıyor.Neyse hadi geçmiş olsun bizi haberdar edersin gelişmelerden.

canım benim merhaba öncelikle ben son 15 gündür birçok tahlillerden geçtüğüm ve sürekli de bu konuları çok ciddi boyuttas araştırdığım için artık neyin ne olduğunu biliyorum
tabi dr.lar kadar olmasa da ama onların verdikleri bilgiler doğrultusunda haraket ettiğim için ehh bilgi sahibi ister istemez oluyorum.şimdi senin yaşını ve adtlerinin düzenlernin bilmiyorum eşinle ikinizde gerekli testlerden geçtiniz mi bunu da bilmiyorum ama seni cevapsız da bırakmak istemem.o yüzden sen bir de yeni evlisin.ben 2,5 senelik evliyim ve 2 senedir de korunmasız olarak bebek sahibi olamadık.ve okmeydanın dan başladım.gereken hormon ve kan tahlleri yapıldı..adetimin 9,12, günleri yumurtlama takibine ultrason ile bakıldı .yumurtalıklarımda kist yada başka ciddi bir hastalık ya da engel çıkmadı.ama fsh değerim yani yumurtlama kapasitem de azalma görüldü ve bu yüzdenede bir an önce bebek sahibi olmam söylendi.ve ben den en son çare olarak ki bu çare hani kesin kısırlık olarak değil. bu tektiklerini sonucunda en son olarak rahimfilmi istendi.bu sayade kanallarım açılarak tüplerin açılması sağlanacak.ve aynı yollardan geçen arkadaşım bu filmden 15 gün sonra hamile kaldı ve şu anda 5,5 aylık hamile .ben ce sen de gecikmeden gerekli tahlilleri yaptırıp bakalaım nasıl bir yola devam etmen istenecek.ve sakın moralini de bozma senin şansın çok daha yüksek çünkü daha yeni evlisin .en az 12 adet dönemindebn geçmen gerekiyor.yani 1,2 sene normal sayılıyor.ondan sonrası için işte sana anlattığım tektikler yapılıyor.aklına takılan birşey olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırım.allah gönlüne göre verir inşallah emii:)

canım ben arkadaşımın dr.u okmeydanında dr.yılmaz güzel.ama saat 08,00 den 13,30 a kadar orada normalde amerikan hastnini dr.u.ama size birşey söyliyiim mi ben bu dr. u çok tuttum. benim arkadaşım 4 yıllık evli ve akla gelmeyecek kadın hastalıkları vardı.ve menapoz a bile girmişti yaşı mı?24 ama hormonlara bağlı değerlerden dolayı kistler ve daha bir çok sorunları vardı.bu doktr.YILMAZ bey. arkadaşıma son yol olarak rahim filmi çekti ve 15 gün sonra hamile kaldı.fiyatı 300,400 ytl ama inanın insanlar yıllarca milyarlar harcıyor ve elde var -0.o yüzden ben bu dr.a gitmenizi şiddetle tavsiye ederim hem ssk .hiç birşekli de ücrete tabi tutulmuyorsunuz.hadi bakalım şansınız da allahta yanınız da olsun inşallah .

Fsh hormonunun normal değerleri

6 nın altında ise mükemmel
6-9 arası çok iyi
10-13 yumurtalık rezeervinde azalma
13 üstü ise uyarılması çok zor.

Tabii birde vajinal ultrasonla yumurtalık rezervlerine bakılıyor buda ne kadar yumurtan varsa gösteriyor bazen fsh yüksek olup yumurtaların durumu iyi olabiliyor.

ARKADAŞLAR GÜNLERDİR KAFAMI ALT ÜST EDEN BİR KONU İLE BOĞUŞUYORUM.EŞİMLE GEREKLİ OLAN TÜM TESTLERDEN GEÇTİK VE BENİM SFH DEĞERİM 10,17 ÇIKTI.DR.UMUN DEDİĞİNE GÖRE BU DEĞER YÜKSEK ÇIKTIĞI İÇİN BİR AN ÖNCE BEBEK SAHİBİ OLMAM GEREKİYORMUŞ.VE BANA RAHİM FİLMİ ÇEKİLMESİ GEREKİYOR.BU YOLLA KANALLARIM AÇILARAK GEBELİK ŞANSIMIN ARTTIĞINI SÖYELDİ.YORUMU OLAN VE DE FSH DEĞERİ İLE GEBELİK ELDE EDENLER ...SİZDEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN :çok üzgünüm:ÇOOK SAĞOOLUNN YAA:KK43::çok üzgünüm:

fsh değerim 45 banada doktor çocuğun olamaz dedi 2 ay önce 1 ay önce hamile kaldım hemde doğal yollardan. doktor çok şaşırdı. insanın metobolizması inanılmaz mucizeler taşıyor. umudunuzu kaybetmeyin inanın benim umudum yoktu ama kocam aldırma hepsi hikaye görürsün dedi. ona inanandım gerçektende 1 ay içinde hamile kaldım.

ben 45 fsh ile doğal yoldan hamile kaldım. bence şansın %100

fsh değerim 45 banada doktor çocuğun olamaz dedi 2 ay önce 1 ay önce hamile kaldım hemde doğal yollardan. doktor çok şaşırdı. insanın metobolizması inanılmaz mucizeler taşıyor. umudunuzu kaybetmeyin inanın benim umudum yoktu ama kocam aldırma hepsi hikaye görürsün dedi. ona inanandım gerçektende 1 ay içinde hamile kaldım.

canlarım allahım hiç kimseyi çocukla sınamasın bende 1 yıllık evliyim hiç korunmadık çocuk yok fsh 125 ve dr lara göre olmaz çocuğum.ama mevlam hangi duayı kabul etmez arkadaşlar benim eşimde allah vereceği zamanı bilir takma diyo oda çok istiyo biliyorum durumumu öğrenince duygularını belli etmiyor ama kahroluyor. artık sınırdayım tükeniyorum.mis bebekleri görünce kendime bakıyorum ellerim bom boş.
senağlama

gülnazlı canım şu an başka bir tedavi görmüyorsan hemen hayıt suyu içmeye başla bence. 70 lerden 8 lere düşürüp hamile kalanlar varmış. benim de fsh 9 doktor bana da yüksek diyor ama ben şu an başka ilaçlar kullandığım için hayıt konusunda biraz tereddütteyim ilaçla beraber yan etki yapar mı diye ama bu yolla fsh ını düşüren çok kişi var. sen doktorlara bakma canım,onlar bu tip şeylere inanmaz. Allah yardımcın olsun inşallah hiç beklemediğin zamanda senin de mucizen gelir. moralini yüksek tut ve olacağına inan canım.

ya şu olmaz bu olmaz ne demek.duymuyomusunuz neler oluyor.bır ay 20 cıkar bır ay 10 bazen 7.rakamlarla sakın uğrasma arkadasım.neler gorduk bız.benımde 14 çıktı.ultrasonda 5 yumurta goruldu.sıkma sakın canını.

kızlar benim de 8.94 ama dr normal dedi bana.ben gene ilk duyduğum zaman takıyodum ama artık takmıyorum kafaya.çünkü bu hormon aydan aya farklılıklar gösterebiliyor.hem de ciddi boyutta.yani illa yüksek çıktı bundan sonra hayat boyunca öyle devam edecek diye bişi yok.benim amcamın kızının fsh 13 çıktı adetlerinde düzensizlik vardı 3 ayda bir oluyodu kendiliğinden hamile kaldı.yeter ki allah istesin.

merhaba merve lh fsh tan yüksek olunca polikistik over sendromu diolar adetlerinde düzensizlik.tüylenme probleminde varsa tabii.

Canım benim FSH 11 di ve çok rahat hamile kalabiliyorum ancak 2 düşük yaptımŞimdi bunun nedenini araştırıyorlar...Bence 10 yüksek bir değer değil

merhaba merve lh fsh tan yüksek olunca polikistik over sendromu diolar adetlerinde düzensizlik.tüylenme probleminde varsa tabii.

canım adetlerimde bir düzensizlik yok tüylenmedede öyle,ultrasonda birşeyde çıkmadı..dün yine hormon testi yaptırdım ve yine LH yüksek..offf moralim çok bozulduuu..yaa hamile kalamıyorum bu yüzden üzülüyorumm..:KK43:

X