Laparoskopik Kist Ameliyatı

April

Hep daha daha çok oku!!!
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
9.971
10
Merhaba arkadaşlar, benim yumurtalığımda 2.5 cm çapında dermoid kist saptandı ve ameliyatla alınması gerekiyor. Laparoskopik ameliyat iz bırakmadığı için tercih edicem ama daha önce bunu yaptıran var mı ? fiyat da verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

edit: kistimin dermoid değil, çikolata kisti (endometriyozis) olduğu saptandı...
yumurtalığa çok yapışık olduğundan, açık ameliyat tercih ettim,
estetik dikiş ve Contractubex-Scarex jelleriyle en az iz kalmasını sağladım...
ameliyat olalı 1 sene oluyor, hiçbir sorun yaşamadım canlarım, açık ameliyattan korkmayınız...

Son düzenleme:
güzelim benden sana tavsiye en az 3 ayrı hastane veya doktora gitmeden ameliyata karar verme 2,5 cm lik kist herkeste olabilir bazı doktorlar eğer kist 4 cm üsütndeyse bazende daha büyük olduğunda ameliyata karar veriyolar onun dışındakileri ilaçla küçültülebiliyor veya yok olabiliyo onun için benden tavsiye bir iki doktora daha git hemen karar verme

canım bencede ameliyat olma bende var 3 cm lik doktorum ameliyata grek oladığını ilaçla tedavi edilerek küçüleciğini söyledi sakın ameliyat olma başka doktra gidebilirsin

çok sağolun ilgilendiğniz için canlar..:) fakat bu dermoid kist bebeklikten beri vücutta var olan ve ilaçla küçülmeyen farklı yapıda bir kist. zamanla buyuyor ve yumurtalık dokusunu tehdit ediyor, yumurtalığın alınmasına sebep olabiliyor. o nedenle alınması gerekiyormuş. ben de korkuyorum zaten çok...diğer taraftan yumurtalığı da kaybetme riski var. evet bir kaç doktora daha gidicem. :) çok sağolun!

............................................................................................

Son düzenleme:
arkadaşlar, yok mu hiç dermoid kisti olup ta ameliyat olan ?

canım bendede kist vardı 4cm.3ay ilaç tedavisinden sonra teşhis tamamen strese bağlı olarak kondu en son dr gittiğimde 2 cm düşmüş oda adet dönemim yakın olduğu için dedi.adet dönemde kiste kendiliğinden büyürmüş zaten.sonra normal halini alırmış.yani arkadaşlara katılıyorum bi kaç dr daha git.geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşlar, benim yumurtalığımda 2.5 cm çapında dermoid kist saptandı ve ameliyatla alınması gerekiyor. Laparoskopik ameliyat iz bırakmadığı için tercih edicem ama daha önce bunu yaptıran var mı ? fiyat da verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

slm ben daha önce laparoskopiyle yumurtalıklarımdan kist aldırdım. benimkisi farklı bir tür tekrar ediyor malesef açık ameliyatı tavsiye etmem ancak laparoskopiyi bu konuda egitimi olan bir dr yaptır bence özel hastanelerde 3 bin 6 bin hatta 8 bin isteyen dr oldu proflar malesef çok para istiyorlar.ben tekrar laparoskopi yaptıracagım özel hastanelerle başedemeyecegimi anladım o yüzden bir üniversite hastanesinde yaptırmaya karar verdim maksimum 500 ytl dediler üstelikte prof yapacak ssk varsa bence özel hastanelere para harcama bu arada ist bir dr bulmuştum özelde yurtdışından gelmiş laparoskopi uzmani istersen adını verebilim.

şirine81;
çok teşekkür ederim canım. benm jinekologum özel bi hastanede. bir universite hastanesine göstericem zaten ama 2 kez muayene oldum, dermoid kist tekrarlamıyor ama, buyumeden alınması lazımmış, yumurtalığı tehdit ediyormuş yoksa. laparoskopi daha sağlıklı diyorlar iyileşmesi de daha kolaymış. doktorun ismini verebilirsen çok sevinirim.
çok teşekkürler hepinize arkadaşlar.

bagcılarda medıcine hospıtal doç.dr.ahmet erk hakkında araştırma yapmıştım yurtdışından gelmiş laparoskopi sertifikaları var hastanede fazla bir ücret istemiyor geçmiş olsun arkadaşım

ya arkadaslar ben napayım bılmıyorum bendede varmış o kahrolası kistlerden ama burda cınsini bilemedıler 8 cm buyuklügünde iki doktoraa gıttım bırı basıt bırı çikolata kıstı dedı okullar kapanınca bi üniversiteye gidecem ama büyüklügü beni korkutuyo bu kadar büyük bı kisti olan varmı neler gelecek başıma bilmıyorum amilyattanda korkuyorum laporoskopi yide buyuk kistlere önermıyolarmıs amılyat anında patlama rıskı olabılır ve müdahale gec olur die cok korkuyorum çoooooooook....:çok üzgünüm:

olsun canım 8cm de olsa açık ameliyatla alırlar. benim gittiğim doktor, daha önce futbol topu kdr bile çıkardığını söyledi :) rahat ol canım genelde görülen bir tur yumurtalık kistleri.

olsun canım 8cm de olsa açık ameliyatla alırlar. benim gittiğim doktor, daha önce futbol topu kdr bile çıkardığını söyledi :) rahat ol canım genelde görülen bir tur yumurtalık kistleri.

geçmiş olsun canım benimde sürekli gittiğim doktorum değil başka bir doktor buldu kistimi dermoid kistim var 5,5 cm ameliyat tek çaremiş sen ameliyat oldunmu kime oldun çok korkuyorum 3 yıllık evliyim ve henüz bebeğimiz yok tecrübelerini anlatırsan fikir verirsen sevinirim bize gittiğimiz doktor medicana doç.dr.suha sönmezi önerdi söyliceklerin benim için önemli sevgiler...

cerencim merhaba,
sanırım derdimin aynısı sende var, seni bulduğuma çok sevindim ama keşke olmasaydı tabii böyle bir vesile..
olsun ama dermoid kist risksiz en azından, bir zararı yok, kanserleşme ihtimali de yok, o yuzden ben bir nebze rahatım.
canım benim de ilk gittiğim doktor farketmedi, sonra Özel Göztepe Hastanesi'nde Fatih Esen'e gittim, orada farkettik. 2.5 cm çapında. bebeklikten beri var olan bir türmüş bu. buyumeye devam ettiği için alınması gerekiyormuş. ben yaz tatilinde ameliyat olucam ama nerede nasıl olucamı bilemiyorum.
doktorumdan çok memnunum ve orada olmak istiyorum ama ailem bir de universite hastanesine göstermemizi istiyor. bir de fiyatı önemli tabi. özel hastane ne kadar ister bilemiyorum...

yumurtalık dokusuna zarar vermeden alınması gerekli bu kistin, kısmen zor bir operasyonmuş. ben doktoruma güveniyorum umarım orada olabilirim. sana da öneririm canım.
senin doktorunu da bir araştırayım, öğrendiğim iyi oldu canım sağol
yakında univ. hastanesinde muayene olacağım, yine yazarım buraya.

aman moraliniz bozma canım risk yok nasılsa. çok sevgiler! görüşmek üzere...

cerencim merhaba,
sanırım derdimin aynısı sende var, seni bulduğuma çok sevindim ama keşke olmasaydı tabii böyle bir vesile..
olsun ama dermoid kist risksiz en azından, bir zararı yok, kanserleşme ihtimali de yok, o yuzden ben bir nebze rahatım.
canım benim de ilk gittiğim doktor farketmedi, sonra Özel Göztepe Hastanesi'nde Fatih Esen'e gittim, orada farkettik. 2.5 cm çapında. bebeklikten beri var olan bir türmüş bu. buyumeye devam ettiği için alınması gerekiyormuş. ben yaz tatilinde ameliyat olucam ama nerede nasıl olucamı bilemiyorum.
doktorumdan çok memnunum ve orada olmak istiyorum ama ailem bir de universite hastanesine göstermemizi istiyor. bir de fiyatı önemli tabi. özel hastane ne kadar ister bilemiyorum...

yumurtalık dokusuna zarar vermeden alınması gerekli bu kistin, kısmen zor bir operasyonmuş. ben doktoruma güveniyorum umarım orada olabilirim. sana da öneririm canım.
senin doktorunu da bir araştırayım, öğrendiğim iyi oldu canım sağol
yakında univ. hastanesinde muayene olacağım, yine yazarım buraya.

aman moraliniz bozma canım risk yok nasılsa. çok sevgiler! görüşmek üzere...

merhaba canım
senin kistin daha küçük bu sevindirici benim ameliyatım kist çok büyük olduğu için büyük ihtimal açık ameliyat olucak gittiğim doktor suha beyi önerdi ve dediki bu boyutta bir kistti kapalı alabilecek kadar usta bir kaç kişi var bende seni onlardan birine gönderiyorum dedi kan tahlillerim çıksın birde ona gidicem dermoid kisti küçülmüyor aksine büyüyor ve bu kistleri küçükken farketmek zormuş tam bebek için karar verdik bebek yerine kist geldi bebeğimin olmaması beni ürkütüyor çünkü yumurtalık zarar görebilir benim kist sağ tarafta senin bebek varmı paylaşımlara devam edelim çok öptümm

ya arkadaslar ben napayım bılmıyorum bendede varmış o kahrolası kistlerden ama burda cınsini bilemedıler 8 cm buyuklügünde iki doktoraa gıttım bırı basıt bırı çikolata kıstı dedı okullar kapanınca bi üniversiteye gidecem ama büyüklügü beni korkutuyo bu kadar büyük bı kisti olan varmı neler gelecek başıma bilmıyorum amilyattanda korkuyorum laporoskopi yide buyuk kistlere önermıyolarmıs amılyat anında patlama rıskı olabılır ve müdahale gec olur die cok korkuyorum çoooooooook....:çok üzgünüm:

Merhaba, bende ç. kisti olduğunu 1 hafta önce öğrendim. Önümüzdeki hafta uzman bir doktora gideceğim çünkü ameliyat diyorlar. Eğer kistin tek ise ç. kisti olamaz. Çünkü çikolata kistleri çoğul oluyor. Benim 1 yumurta da 3 tane var 1'i şu anda 4.5 cm i bulmuş durumda. Çikolata kisti değilse daha şanlısın. Geçmiş olsun.(Böyle bişey yaşadığıma hala inanamıyorum, aslında çok korkuyorum.)

geçmiş olsun canım benimde sürekli gittiğim doktorum değil başka bir doktor buldu kistimi dermoid kistim var 5,5 cm ameliyat tek çaremiş sen ameliyat oldunmu kime oldun çok korkuyorum 3 yıllık evliyim ve henüz bebeğimiz yok tecrübelerini anlatırsan fikir verirsen sevinirim bize gittiğimiz doktor medicana doç.dr.suha sönmezi önerdi söyliceklerin benim için önemli sevgiler...

http://www.kadinlarkulubu.com/skandal-istanbul-hospital-dr-turhan-sengul-hk-t190089/index.html
bu basliga bir bak istrsen medicana hakkinda iyi dusunceler yok, onceden de acilmis.. aman iyi dr. secin, ben de cikolata kisti var 3.30 cm ameliyat dediler, vazgectim. bazen de para almak icin direkt operasyon diyorlar. birkac dr.a sormak en guzeli. memorial da prof. dr. semra kahramani bir arastir istersen.

http://www.kadinlarkulubu.com/skandal-istanbul-hospital-dr-turhan-sengul-hk-t190089/index.html
bu basliga bir bak istrsen medicana hakkinda iyi dusunceler yok, onceden de acilmis.. aman iyi dr. secin, ben de cikolata kisti var 3.30 cm ameliyat dediler, vazgectim. bazen de para almak icin direkt operasyon diyorlar. birkac dr.a sormak en guzeli. memorial da prof. dr. semra kahramani bir arastir istersen.

canım benim ilgin için çok sağol
evet bende doktor hakkında ii bişey duymadım ne yapacağımı bilmiyorum doktor özellikle suha beye git dedi gidicem ama başka bir iki doktora daha gitmeyi düşünüyorum sonuçta sağlık canımızı teslim edicez ve benim henüz çocuğum yok dermoid kisti ameliyatları diğer kist ameliyatlarına nispeten daha zor ve tecrübe gerektiren ameliyatlar ve ben açık ameliyat olmak istemiyorum kistim büyük olduğu içinde laparoskobiyle alınması zor memorial hastansini aradım prof.muayne ücretleri ssk için 215 ytl uzman doktor ise 150 ytl kist ameliyatlarında ssk etki etmiyor eğer prof girerse 6.400 ytl uzman dr.5.400 ytl fiyatlar dudak uçuklatıyor fikirlerinizi tecrübelerinizi bekliyorum sevgiler..

canım benim de sağ yumurtalığımda dermoid kist. ben bekarım ve çocuğum yok tabii. :)
çok buyuk olmadıkça yumurtalık zarar görmeden alabiliyorlar. 5.5 cm de açık ameliyatla yumurtalığa zarar vermeden alırlar diye düşünüyorum. tek yumurtalıkla da çocuk sahibi olunabiliyor ama tabi erken müdahale ile hemen ameliyat olmak en iyisi.

X