Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
domates maskesini yaptım en kolay o :KK53:
konuyu aboneliklerime ekliyim de aklıma geldikçe yapayım

Ancak cildi çok hassas olan kişilerin yüzünde çok fazla bekletmemesini tavsiye ederim biraz tahriş ediyor

Kızlarr benimde çillerim var. biraz limon suyu,biraz elma suyu,biraz bal ve yoğurt karıştırıp maske yapıyorum bol bol sürüyorum, kurudukça üstüne sürüyorum,göz kenarlarına bile sürüyorum.haftada en az 1 defa yapmak lazım ilk zamanlar çok güzel olmuştu cildim hem pürüsüzleşti hem de beyazlaştı ama ihmal ettim yine yapacağım.tavsiye ederim.

Ebru Şallı cilt lekesi maskesi

Malzemeler:

Elli gram kuru badem içi Bir yemek kaşığı su Yarım çay bardağı limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Kuru badem içini suya ekleyin. Bademle 30 dakika suda bekletilmeli ve yumuşaması sağlanmalıdır. İyice yumuşadıktan sonra bademler mikser ya da rondo yardımı ile iyice parçalanmalıdır. Ardından içine limon suyunu ekleyin ve krem kıvamı alana kadar karıştırmaya devam edin.

Hazırlanan bu maske gece uyumadan önce cilde sürülecektir. Ancak maskeyi cilde sürmeden önce cildinizin temiz olmasını sağlayın. Daha sonra maskeyi uygulayın ve 25 dakika cildinizde bekletin. Ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın ya da peeling yapın. 5 günde 1 gün uygulanırsa ortalama 1 ayda tüm lekeler (sivilce, doğum vs.) yok olacaktır.

Ben bütün yöntemleri denedim hiçbiri işe yaramadı kızlarr. Hatta daha kötü oldu lekeler koyulaştııı. bence bir doktora gidinn. ben bir haftadır krem kullanıyorum (doktor tavsiyesiyle) inanılmaz iyi.

elma sirkesiyle sodayı karıştırıp sabah akşam yuzunuze surun hem sivilce kalmıyor hem cilt rengini açıyor

birşey sormak istiyorum.benim koltukaltımda lekeler oluştu onu geçirecek bir formül biliyor musunuz:26:

Güneş lekeleri için maske;
1 yumurta kabuğu
2 çay kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı süt
1 tatlı kaşığı yoğurt

yapılışı: yumurta kabugu robottan geçirilir. ince parçalara ayrılmış yumurta kabuguna limon suyu, süt ve yogurt ilave edilip karıştırılır. bu karışım 5 dakika üstü kapalı olarak bekletildikten sonra lekelerin oldugu bölgeye uygulanır.10 dk beklendikten sonra maska soguga yakın ılık suyla durulanır.

not: sadece kış aylarında haftada iki defa uygulanması önerilir.

PERVİN BULGAK ın kitabından .

selam hanımlar..bende sivilce yada leke sorunu hiç yok ama özellikle yanaklarım çok kırmızı..hele birşeye kızayım pancar gibi kızarıyorum..bildiğiniz doğal allık gibi.bunu geçirebilecek bir tarfi önerisi olan ya da aynı sorunu olan var mı acaba??

az önce yaptim domates-un maskesini yuzumu yikadim ve ne goriyim surdugum yerler aynen maske gbi kipkirmizi !!!
bunu yapanlar arasinda yuzu boyle olan var mi? sanirim yuzum yandi.

Kizlar baya bi kisi yazmis bu bu maskeyi yaptim yikadiktan sonra cildim veya yüzum kizardi diye sakin korkmayin sevinin çunku kan dolasiminiz hizlaniyor ve bizde bunu istiyoruz zaten etki ettigini gosterir :KK16: hadi kalin saglicaklaa :21:

gerçekten çok korkmuştum geçmicek diye yine de geçme süresi 1 saati buldu. kan dolaşimi hizlandigi icin olmasina sevindim :) hayatimda gördügüm etkisini en hizli gosteren maske !!! :cool:

X