Çorbalar Yoğurtlu soğuk çorba

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
139.725
207.833
59
nohut ve buğday akşamdan ıslatılır

nohut ve buğday birlikte pişer suyu biraz fazla koyun buğday su çekiyor düdüklü tencere olursa daha güzel olur özleşiyor

1,5 su bardağı nohut
1 su bardağı buğday
yarım kilo yoğurt
nane

pişen nohutu ve buğdayı biraz soğutmaya bırakın üzerine yoğurt çırpıp ilave edin en sonunda naneyi ekleyin iyice soğuyunca buzdolabına koyun soğuk soğuk için afiyet olsun

nohutsuz yapar annem..
sadece buğday ile..
nohut ilginç geldi ona söyleyeceğim bakalım biliyor mu?
servis ederken de üstüne dereotu ohh..
miss:)

canım birde nohut ve buğdayın yanında içerisine bildiğiniz yemeklik kabak doğrayın küçük küp şeklinde harika oluyor..deneyin derim ben çok seviyorum
Bizdede buna Ayran aşı derler

Bu bildiğimiz Toyga çorbası, tercihe göre hem sıcak ve soğuk servis edilebilir. Ben sıcakken içmeyi daha çok seviyorum. Çok lezzetli ve besleyici çorba bence...

Derinss, nohutla da denemelisin, çok lezzetli oluyor.

offf yazın çok güzel gider... benim de sevdiğim çorbalardan biridir.. meze de denebilir... içine yeşil mercimek te katılır.. bi de buğday, aşurelik buğday olcak..çok lezzetli ve vitaminli....

bende bunu yeşil mercimek ve erişteyle yapıyorum.ama en önemlisi bunu içerken ezilmiş sarımsakla içmek.mutlaka deneyin vazgeçemeyeceksiniz:)

arkadaşlar ben yemek cahiliyimdir de azıcık :eek: bişey soracaktım buna su ekleniyor mu nohut ve buğdayın suyu süzülmeden mi yoğurt ekleniyor yoksa nohutu buğdayı süzüp yoğurdu mu sulandırarak ekliyoruz yardımcı olun ne olur çok severim bu çorbayı:Saruboceq:

arkadaşlar ben yemek cahiliyimdir de azıcık :eek: bişey soracaktım buna su ekleniyor mu nohut ve buğdayın suyu süzülmeden mi yoğurt ekleniyor yoksa nohutu buğdayı süzüp yoğurdu mu sulandırarak ekliyoruz yardımcı olun ne olur çok severim bu çorbayı:Saruboceq:

Nohut ve buğdayın suyu zaten azalıyor pişince .
Eğer çok olursa suyu biraz ayırın
Yoğurdu katın üzerlerine katı olursa soğuk su ilave edin üzerine soğuk olarak yiyin

harika bir tarif emeğine sağlık

sağol canım yazın çok güzel içiliyor bu çorba

X