Tüp Bebek Merkezleri Prof.Dr.Erol Tavmergen Hastası Olan Tüm Anne Adaylarının Buluşma Noktası

gabbanacım üst tarafta yazdığım şeyler belki seninde sorularına cevaptır...yinede sorularınız olursa cvaplarım seve seve herkezze hayırlı tedaviler...:nazar:

Bebişko sağol,evet yanıt buldum sayılır:) Bu arada fiyat konusunda en son bilgiler ben de sanırım çünkü daha dün ödeme yaptım.Aşılama takibinde 450 ytl Erol Bey alıyor.Zaten muayene ücreti 150 ytl.bu arada 7 gun içinde toplam 10 iğne vuruldum tanesi 28 ytl.p.tesi günü de Şifaya 370 ytl ödenecek aşılam ücreti.yakşalık 1000 ytl bir aşılama.Ha bu arada 2 gun sonrada çatlatma iğnesi vurulacak o da 11 ytl.Fiyatlar bu arkadaşlar.Ama kişinin durumuna göre ilaç dozu azalıp artabilir tabi.
Erol beyin yoğun olduğu aşikar.Ayrıca sadece 4 gün hasta bakıyor cuma günleri de ameliyat günüymüş.H.sonları ise çalışmıyormuş.Bebişko en merka ettiğim aşılamaya kendisinin girip girmyeceğiydi ama kendi yapıyor yazmışsın.içim rahatladı sağol:)

mrh xeno ne güzel sen güzel bir sonuca ulaşmışsın darısı başımıza sana bu konuyla ilgili bazı şeyler soracağım.aşılamayı birebir hoca kendisi mi yapıyor ve mesela benim eşimin bazı tereddütleri var ya başkasının spermleriyle karıştırılırsa diye.alınan spermleri sana ulaşasıya kadr takip edebiliyormusun ve ne kadara mal oldu gerçi ben kamuda çalışıyorum ekstradan ücret ödedinmi muayene ücretleri hariç tabiki beni aydınlatırsan sevinirim bende bu ay ilk defa gideceğim kendisine bizimde 3 yıldır olmuyor ama bir sorunda yok aşılamayı istiyoruz.

nlg merhaba.kamuda çalışıyorum demişsin herhalde sen de benım emekli sand.sın.Erol beye gideceksen baştan herşeyi cepten verıyorsun.Bebişko daha önce yazmıştı üni.den rapor çıkıyor sen bilmıyorsun bıle dıye.bıze de gecen hafta gittiğimizde ilaçları önce kendınız alacaksınız 3 aşılamadan sonra heyet raporu çıktığında paranızın % 80 inin devlet geri ödüyor dediler.ama anladığım kadarıyla önce 3 aşılama şart.Bu arada şifaya ödenen paralar da daha sonra geri alınabiliyor mu onu bilmıyorum.
Unutmadan söyliyeyim sakın aldığınız ilaç-iğne kutularını atmayın biz salak gibi ilk 4 ünü attık çünkü:) eczane para ödemek için daha sonra kutuları geri istiyor aklınızda bulunsun.

mrh xeno ne güzel sen güzel bir sonuca ulaşmışsın darısı başımıza sana bu konuyla ilgili bazı şeyler soracağım.aşılamayı birebir hoca kendisi mi yapıyor ve mesela benim eşimin bazı tereddütleri var ya başkasının spermleriyle karıştırılırsa diye.alınan spermleri sana ulaşasıya kadr takip edebiliyormusun ve ne kadara mal oldu gerçi ben kamuda çalışıyorum ekstradan ücret ödedinmi muayene ücretleri hariç tabiki beni aydınlatırsan sevinirim bende bu ay ilk defa gideceğim kendisine bizimde 3 yıldır olmuyor ama bir sorunda yok aşılamayı istiyoruz.

Ben spontan gebeyim. Bebek yapmaya karar verdiğimde direkt Erol Hocama gittim. 8 yıllık evliyim ve sürekli korunuyordum. 6 aylık evliyken kürtaj oldum. O zaman Erol Hocam gel biz bu bebeği almayalım sonra zor bebek sahibi olabilirsin demişti. Bu nedenle infertilite sorunum olabilir diye tekrar ona gittim. Bir sürü kan tahlili istedi sonuçlarını aldım. Şifada eşimin spermogramını yaptırdık, düşük çıktı fakat antibiyotik tedavisi olduğu için hoca tekrarını istedi onu yaptırırken ben küt diye hamile kaldım. Çoooooookkkkkk zor bir hamilelik geçirdim. 5 haftalık hamileliğimden beri raporluydum. Son 100 gün hiç kalkmadan kolumda serumla hastanede yattım. Eğer Erol Hocam olmasaydı bebeğimde olmazdı. Mesleki bilgisi ve en önemlisi cerrahisi mükemmel. Eşinin tereddütlerine gelince.. Öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum.. Tedavi gören arkadaşlarım var hoca tüm uygulamaları kendisi yapıyor. Asla para canlısı bir doktor değil. Ne kadar yoğun çalışırsa çalışsın hastaları için en iyisini düşünür, her hastası için mutlaka planı vardır. Tekrar çocuk düşünsem ( ki hoca aynı şekilde zor bir hamilelik geçirmeyeceğimi garanti etse ) kesin yine Erol Hocamın hastası olurum. Umuyorum sizlerde sonuca ulaşır bebişlerinizi kucağınıza alırsınız. Sevgiler...

TŞK canım beni aydınlattığın için il muayenenin hocanın yapması gerek tabiki ama bu muayene esnasında aklımıza takılan sorular konusunda rahatça sorabiliriz herhalde hocaya değilmi.benim eşim çok hassas bu konuda yani doktora güvenme konusunda yeterince tatmin olmadımı doktordan devam etmiyor mesela bırakıyor ondan dolayı çok tedirginim.mesela randevu alırken özelden ege üniversitesinimi aramamız gerekiyor sende numarası vardır verebilirsen sevinirim.ilk gittiğinde şifadamı muayene ediyor.inş sende ve hepimizde kavuşuruz bebişlerimize en kısa zamanda.

tşk d-gabbana bilgilerin için anladığım kadarıyla ilkk muayeneyide hoca şifada yapıyor.ama sonrası yani rapor işi uğraştırıcı görünüyor.inş.senin aşılamanda olumlu sonuç alırsın.iyi haberlerini bekliyoruz tabiki.ben daha gidemedim erol hocaya .randevu almak için hangi numaradan arıyoruz.

sağol gabbana numarayı vermişsin hocanın sana bir sorum daha var peki ben burdan sevklimi gelsem ne dersin.yani tahlil filan yaptırırsa gerk olurmu acaba

sağol gabbana numarayı vermişsin hocanın sana bir sorum daha var peki ben burdan sevklimi gelsem ne dersin.yani tahlil filan yaptırırsa gerk olurmu acaba[/QUOTE
nlg cim hoca ilk muayeneyi de kendi yerinde yapıyor Alsancakta yani.şifada sadece operasyonları yapıyor.Sen bence sevk getir gene yanında.çünkü ilk gittiğinde kesin hormon ve kan tahlilllerini isteyecek.bu arada önceden yaptırdıkların varsa onları da götür yanında istıyorlar çünkü aradakı farka bakmak için.gerçi testleri yaşadığın yerde de yaptırıp faxlayabiliyosun.erol bey bakıp daha sonra senı arıyo hemşire telefonla.Rapor işini ben de tam bilmiyorum ama yazdım daha önce de,Bebişkonun yazığı gibi sanırım sen hiç karışmadan hocanın ekibi egeden kendi hallediyor o işi.ama önce cash verıyosun herşeyi cebinden.şifada da emekli sandığı işlemıyo bu tür işlere yanı sadece şifanın kendi dr u yaparsa geciyo sevkin.ama tahlillerini heryerde yaptırabilirsin.

TŞK canım beni aydınlattığın için il muayenenin hocanın yapması gerek tabiki ama bu muayene esnasında aklımıza takılan sorular konusunda rahatça sorabiliriz herhalde hocaya değilmi.benim eşim çok hassas bu konuda yani doktora güvenme konusunda yeterince tatmin olmadımı doktordan devam etmiyor mesela bırakıyor ondan dolayı çok tedirginim.mesela randevu alırken özelden ege üniversitesinimi aramamız gerekiyor sende numarası vardır verebilirsen sevinirim.ilk gittiğinde şifadamı muayene ediyor.inş sende ve hepimizde kavuşuruz bebişlerimize en kısa zamanda.

Canım benim ilk muayeneyi ve uygulamaları kendisi yapıyor. Benim sürekli kontrollerimi de o yaptı. Doğumdan sonrada onun hastasıyım. Sorularını ASLA CEVAPSIZ BIRAKMIYOR. İstediğin herşeyi rahatlıkla sorabilirsin. En ince ayrıntılarına kadar anlatır. Bazen yoğun oluyor ama inan bana gece saat 22.00 de bile bana döndüğü oldu. Asla çözümsüz bırakmaz. Senin ve bebeğin için en iyisini düşünür. Zaten kendisini gördüğünde bana hak vereceksin. Muayenehanesi Alsancak'ta. Testler için seni yönlendiriyor. Çok titiz ve ciddidir. Mesela bir gün migrenim tuttu. Ağlıyorum ağrıdan. Bir seferlik ilaç içmeme izin verdi ve Nörologa gönderdi beni. 2 gün sonra hemşiresi aradı hoca nörologunuzun raporunu bekliyor diye. Doktora gittim bu ilaçları verdi demek asla onun için yeterli değil mutlaka sayın hocam diye başlayan not ister. Çok titiz ve işini çok sever. Çok insancıl ve sıcak kanlıdır. Ne diyeyim Allah razı olsun.

Kızlar yarın sabah 11 de Şifa'da olacağım aşılama için.Dua edin banaaa:KK43: dönunce yazarım nasıl geçtiğini sevgiler...

Kızlar yarın sabah 11 de Şifa'da olacağım aşılama için.Dua edin banaaa:KK43: dönunce yazarım nasıl geçtiğini sevgiler...

dualarımız seninle umarım bebişin sana sım sıkı tutunur moralini yüksek tut allah yardımcın olsun öptümm:CüvCüv::teselli:Şeniz

Dualarımız seninle canım inş bir an önce kavuşursun.emeklerin boşa çıkmaz umarım ama sen sonuç ne olursa olsun moralini yüksek tut.öptüm seni ayrıca verdiğin bilgiler için çokkkkk tşk ederim.bana gelince işlemin nasıl yapıldığını ve sana ulaşasıya kadar olan bölümü anlatmanı bekliyorum.

Dualarımız seninle canım inş bir an önce kavuşursun.emeklerin boşa çıkmaz umarım ama sen sonuç ne olursa olsun moralini yüksek tut.öptüm seni ayrıca verdiğin bilgiler için çokkkkk tşk ederim.bana gelince işlemin nasıl yapıldığını ve sana ulaşasıya kadar olan bölümü anlatmanı bekliyorum.

Kızlar merhabaaaa öncelikle aşılamam yapıldı onu söyliyeyim ve Bebişkocum aynen senın dediğin gini canım hiç acımadı yaptıracak olan arkadaşların bilgisine yani.Sadece şu maşa kılıklı zımbırtı birazcık kasıyor adamı o kadar.Saat 11 de şifadaydık 11:20 gibi eşimin işlemi bıttı ve yatış yapırtırıp bekleyın dediler ben de yatım yatım yatım yattttımmmmmmmm taaaaa saat 4:15 e kadar.sonrası 7-8 dk lık bi olay.sedyeyle odaya getirip 4 saat böyle kıpırdamadan yatacaksınız dediler.o kısmı kabus gibiydi işte.
Ama enteresan bişi var kızlar Erol bey bugün pek bi güleryüzlüydü canım:)) sohbet ettık guldu falan:)) sağolsun aman dr dediğim yerde durdu gevşemem için bekledi.Eeeeee Erol amcasıyla biz üzerimize düşeni yaptık bebiş için bundan sonrası Allahıma kaldı inşallah.Bi de 1 hafta sonrası için tekrar Preglyn 5000 verdi,eğer gebelik oluşursa bebeğin tutunması içinmiş.Aklıma kötüyü getirmemeye çalışıyorum tabı ama insan hemen de havaya giriyor canım:))
15 Eylül de Hcg testi istedi yanı o gun belli olacak klübümüze yenı bır yeğen gelıyor mu gelmiyor mu.Valla annemi aramadan oturup size yazdım:) hepiniz seviyorum sevgiler...sositososito

Kızlar yaaa bi de şey geldi aklıma Erol bey aşılam öncesi hiç bakmadı ultrasonla falan.çatlamıştır herhalde di mi yumurtalar.off ne bilim Erol beyin tecrübesine emanet ettim artık kendimi.size aşılama yaparken bakmış mıydı yumurtalara?

canım inş tutunur sana bebişin ve hayallerin gerçek olur benim merak ettiğim ise herhangi bir karışıklık olmuyodur değilmi spermler konusunda mesela aldıklarında tüpün üstüne ismini yazıyolardır herhalde eşim bu konuda benide huzursuz ettide onu sorayım dedim sana .seninde aklını karıştırmak istemem ama merak ediyorum ne yapayım ben daha gidemedim bu arada erol hocaya.öptüm seni

Kızlar yaaa bi de şey geldi aklıma Erol bey aşılam öncesi hiç bakmadı ultrasonla falan.çatlamıştır herhalde di mi yumurtalar.off ne bilim Erol beyin tecrübesine emanet ettim artık kendimi.size aşılama yaparken bakmış mıydı yumurtalara?

tatlım tekrar hayırlı olsun inşallah bebişin seninle kalır..ben sana demiştim canım acımıycak diye...4 saat yatırmalarının sebebi her şeyi garantiye almak isedikleri için çünkü sperm yumurtayı ilk 3 saat içinde döllüyo ve hiç hareketsiz sırt üstü yatırarak bu şansı ahada arttırmak istiyolaR.aşılama sonrası ulturasonla bakmamalarının sebebi haznenin ucuna prezervatif ve elastiki maddelerden yapılmış şeylerle rahime giripte spermlerin yaşama sürelerini kısıtlamak istemiyolar çünkü latex veya elastik maddeler spermlerirn ölmesine neden oluyomuş artık böle bir işlem hemen hemen kalmadı yani dediğim gibi herşeyi okadar güzel düşünüyolarki işi şansa bırakmak istemiyo erol hoca...daha sonraki 5000 lik pregynil bebeğin tutunmasını sağlıyomuş bende ve bütün hastaları kullandık bunu neyse herşey istediğin gibi olmuştur inşallah şimdi bekleme sırası umarım güzel haberlerini alırız sevgilerrkaydirigubbakcemile5:CüvCüv:

bebişko bu konuda ne kadar çok bilgin var yada tecrübemi desem acaba senin yazdıklarından bahsediyorumda eşime hani inansında gidelim erol hocaya diye ama hala bana bak kendileri takip edebilmişlermi spermlerin kendisine ulaşması konusunda tam açıklama yapmamış diyor yani yaşanmadan zor gibi görünüyor.ama gideceğiz hocaya sor dedim bende bu tereddütlerini en iyi cevabı ondan alırsın dedim.

bebişko bu konuda ne kadar çok bilgin var yada tecrübemi desem acaba senin yazdıklarından bahsediyorumda eşime hani inansında gidelim erol hocaya diye ama hala bana bak kendileri takip edebilmişlermi spermlerin kendisine ulaşması konusunda tam açıklama yapmamış diyor yani yaşanmadan zor gibi görünüyor.ama gideceğiz hocaya sor dedim bende bu tereddütlerini en iyi cevabı ondan alırsın dedim.[/QUOTE

Canım sperm muhabbetini biz de yaptık eşimle.hatta tam enjekte edecekti Erol bey hemşire karşıdan şırıngayı gösterip ....... hanım eşinizin spermleri dedi.Valla dedim burdan bakınca tanıyamıyorum:)) herhalde bizimkilerdi:)) :dilcikar:

bebişko bu konuda ne kadar çok bilgin var yada tecrübemi desem acaba senin yazdıklarından bahsediyorumda eşime hani inansında gidelim erol hocaya diye ama hala bana bak kendileri takip edebilmişlermi spermlerin kendisine ulaşması konusunda tam açıklama yapmamış diyor yani yaşanmadan zor gibi görünüyor.ama gideceğiz hocaya sor dedim bende bu tereddütlerini en iyi cevabı ondan alırsın dedim.

bak tatlım ben erol hocayı hem şahsen hemdde tedavim amaçlı önceden tanıyorum tabi ekibinide benim eşim de dr ve bu yüzden bizde en iyisine gitmek için hiç terettüt etmeden erol hocayı seçtik bu arada spermler asla karışmıyor nedeni eşin içeride sperm örneği verirken üzerine kendi isim yazıyo veya yanındaki hemşire.sonra o yıkamadan sonra şırıngaya daha önceden senin ismin yazılıyo ve yıkanmış sperm içine koyuluyo aşılama yapılırken sana hemşire enjektördeki ismş söylüyo ve eliyle gösteriyo sonrada enjekte ediliyo bence bu konuyu bira fazla takıntı yapıyosunuz tüm aşılama yapılan merkezlerde bu böyle yapılıyo tabi en iyilerinden bahsediyorum eğer herkes sizin gibi terettüt etseydi kimse bu işlemlere girmezdi kimse başka birinin spermlerini kendine enjekte edilmesini istemez ama işlerini çok iyi yapan bir merkezden bahsediyoruz bence rahat olun derim ben ama hocaya bu şekilde bir soru sorduğunuzda nasıl bir tepki verir bilmem çünkü bu iş güven meselesi nyinede siz bilirssiiniz tatlım bol şanslar...

tşk ederim bebişko verdiğin bilgiler için güven herhalde ilk muayeneden sonra oluşacak şimdilik tanımadığımızdan oluyor tereddütlerimiz.

X