Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

merhaba arkadaşlar. bende 4 yıldır haşimoto hastasıyım. ilk dr gittiiğimde tsh: 100, anti tpo: 1000 , anti tg:1000 yani vahim durumdaydım.. hemen ilaçlara başladık. 4 yıldır da uzman oldum . dr gitmeden ilaçlarımın az mı çok mu geldiğini ayırt edebiliyorum . u ilaca ek olarak selenyum ve imunex 18 aydır kullanıyorum ama antikorlaroım hiç düşmedi... 6 aydır kortizon kullanıyorum . çok düşük dozda kortizonla başladık ama düzelme olmadı ve bu dönemde 1. aşılamamı yaptırdım ve sonuç negatif. şimdi endokrinoloji dr ve kadın doğum dr 2. aşılamaya geçmeden önce kortizon dozunu artırıp antikorları düşürmeye çalışıyorlar.
çok şey yaşamış biri olarak hamile kalmak isteyen arkadaşlara önerim antikor seviyenize dikkat edin hamile kalamamamıza veya düşük yapmamıza neden aslında bu antikorlar. güvenebileceğiniz dr seçin. jinekologunuz ve endokrinoloji uzmanının beraber çalışması çok önemli...
bu hastalık düzelecek bir hastalık değil arkadaşlar. bunu kabul etmek ve kafaya takmamak gerek.. sormak istediklerinize cvp verebilirim arkadaşlar
umarım yeni doğan güneş hepimize hayallerimizi getirir...

öncelikle aramıza hoşgeldin
haşimato rahatsızlığımın ardından bir çok hastalıkta beraberinde oluştu.buna binaen bi çok ilaç kullanmaya başladım...ama pek fayda verdiği söylenemez..halen yorgun bitkin ve depresyon gibi hastalıklarla mücadele ediyorum...çocuk için tüp bebek uygulamasını düşünüyorum ama antikorlar yüksek olunca pek şansmız olmuyormuş ..bu riski göze alıp daha fazla hayal kırıklığına uğramak istemedim..birde psikolojik olarak hazır hissetmedim bir türlü..şunu soracaktım kullandığın İMUNEX ilacının faydası oldumu yada yan etkisi? artık boşu boşuna ilaç kullanmak istemiyorum midem ecza dolabı oldu :KK43: bende yıllardan beri kronik franjit var...belkide bu haşimato ondandır bilemiyorum..ama üst solunum yolylada bir bağlantısı olduğunu söylüyor dr.lar...bağışıklık sisteminin güçlenmesi umarım bu antikorları düşürür...imunex kullanmayı bir denemek istiyorum...inş. bu antikorlarla savaşı kazanırız...
sağlıklı günler a.s.

öncelikle aramıza hoşgeldin
haşimato rahatsızlığımın ardından bir çok hastalıkta beraberinde oluştu.buna binaen bi çok ilaç kullanmaya başladım...ama pek fayda verdiği söylenemez..halen yorgun bitkin ve depresyon gibi hastalıklarla mücadele ediyorum...çocuk için tüp bebek uygulamasını düşünüyorum ama antikorlar yüksek olunca pek şansmız olmuyormuş ..bu riski göze alıp daha fazla hayal kırıklığına uğramak istemedim..birde psikolojik olarak hazır hissetmedim bir türlü..şunu soracaktım kullandığın İMUNEX ilacının faydası oldumu yada yan etkisi? artık boşu boşuna ilaç kullanmak istemiyorum midem ecza dolabı oldu :KK43: bende yıllardan beri kronik franjit var...belkide bu haşimato ondandır bilemiyorum..ama üst solunum yolylada bir bağlantısı olduğunu söylüyor dr.lar...bağışıklık sisteminin güçlenmesi umarım bu antikorları düşürür...imunex kullanmayı bir denemek istiyorum...inş. bu antikorlarla savaşı kazanırız...
sağlıklı günler a.s.

canım öncelikle iyi bayramlar... :)))) bu ilaç tamamen bitkisel bir tür ekmek mayası hiçbir yan etkisi yok içinde de yazıyo ilaç olarak düşünme... ben sürekli grip olan kronik faranjiti olan biriydim hatta bazı dr astım dedi ama inan imunex sonrası grip nedir faranjit nedir hiç bilmiyorum ... dr lar bağışıklık sistemini güçlendirmek için veriyolar.. uzun süren üst solunum yolu enfeksyonlarının hashimoto ile ilgisi olduğu söyleniyor ama bilemiyorum.. bu ilaç hashimoto için fayda etmese bile inan faydasını göreceksin... önceden 10 mg lık kullanıyodum kortizon arttırılınca 50 mglık kullanmaya başladım...
arkadaşım evet antikor düşmeden gebelik elde etmek zor ama antikorları düşürmek için bişeyler yapmak gerek... ben kortizonla düşürmeye çalışıyorum eğer biraz bile düşerse ekim ayında aşılama yapılacak ... ben iananıyorum sende inan ve herşeyi dene hayal kırıklığı yaşama korkusuyla adım atmazsan pişman olursun arkadaşım.. hayal kırıklıkları yaşayacağız ama sonunda biz kazanacağızzz...opuyorumnanaktan

endokrin uzmanına gittim,hipotroidim olmuş haşimato

iyotsuz tuz kullan dedi,kalamar,karides,midye yeme dedi,diğer deniz ürünlerini de haftada en fazla iki gün tüket dedi

tuz olayı biraz canımı sıktı,bi misafirliğe çağırıyolar,ya gelmicem diceksin ya da yemekleri tuzsuz yap diceksin,ooooooooffffffffff yaaaaaaaaaaaaa oooooooof

ben şu an evde yemekleri tuzsuz yapıyorum,sonradan herkes kendi tuzunu ekiyor
olaya bak yaaaaaaa ,henüz yeni başladım ya bu uygulamaya sinir tepemde
çok moralim bozuk :KK43:
evde sorun olmaz ama dışarda çok sorun yaa,yemicem diceksin sonra dert anlat on saat karşındaki anlarsa artık

Son düzenleme:
endokrin uzmanına gittim,hipotroidim olmuş haşimato

iyotsuz tuz kullan dedi,kalamar,karides,midye yeme dedi,diğer deniz ürünlerini de haftada en fazla iki gün tüket dedi

tuz olayı biraz canımı sıktı,bi misafirliğe çağırıyolar,ya gelmicem diceksin ya da yemekleri tuzsuz yap diceksin,ooooooooffffffffff yaaaaaaaaaaaaa oooooooof

ben şu an evde yemekleri tuzsuz yapıyorum,sonradan herkes kendi tuzunu ekiyor
olaya bak yaaaaaaa ,henüz yeni başladım ya bu uygulamaya sinir tepemde
çok moralim bozuk :KK43:
evde sorun olmaz ama dışarda çok sorun yaa,yemicem diceksin sonra dert anlat on saat karşındaki anlarsa artık
canım bu kadar stres yapma en bbüyük düşmanın tuz değğil stres... ayrıca hiç yemeyeceksin diye bir şart yok sadece fazla tüketmemeye elinden geldiğince yememeye özen göstereceksin.

merhaba hanımalr bende hipıtroit hastasıyım....1 sene önce tedaviye başladım euthyrox kulanıyorum 50 mg ..tam düzene girmişti,, ben razmzan da ilçalrımı almaya unutum ..bugün dr gitim acayip yükselmiş değerlerim ..bundan sora ilcı hiç bırakmmam gerktiğini çok iyii anladım..umarım çabuk düzene girerim yine ..ilçları aldımız müdetçe hereşyn bir çaresi var hanımlar ..herkese geçmiş olsun..

merhabalar.5 haftalık bebeğimi düşük sonucu kaybettim.daha sonra yapılan testler sonucu tsh ımın yüksek olduğunu gördük.aslında çok aşırı yüksek çıkmadı değer 3,55 ama anti tpo 321 çıktı.şu an levotroksin ilaç kullanmaya başladım,günde yarım tablet.tsh değerimin düşmesi gerekiyormuş ancak anlayamadığım bişey var.düşüğe sebep tshın yüksek olması mı anti tpo nun yüksek olması mı.bu ilaç tsh değerimi düşürecek ancak anti tpo ya ne olacak.bu durumda yine düşük riskim olacak mı.kafam karışık hamile kalmalı mıyım beklemeliyim bilmiyorum.

arkadaşlar bendede var panik atak nedense troit rahatsızlığım başladığından buyana oldu, ilaç kullanıyorum panik atağım için birde psikoterapiye gidiyorum iyiyim allaha şükür

bende de tiroit sorunumdan sonra panik atak çıktı.daha 1aydır çekiyorum ama gerçekten çok zor durumdayım.tiroit sebeb oluyor mu demek?arkadaşıım sana ilaç verdiler mi panik için yoksa sadece psikoterapiye mi gidiyorsun?ben burda psikolog bulamadığım için psikayatriye gittim ilaç verdiler.ne yapacağımı bilemiyorum:KK43:

merhaba arkadaşlar bugünlerde artan rahatsızlıklarım üzerine araştırırken birden bendeki bütün rahatsızlıkların troidle alakası oldugunu ögrendim el ve ayak üşümelerini araştırıyordum bende çocuklugumdan bu yana nodül var kimi doktor var dedi kimisi yok ist gelince chacp yaptırdım sadece nodulum çıktı t3 ve t4 normal digerlerine bakılmadı sanırım daha detaylısı için ekstra para istemişlerdi karşılayamıcam diye yaptırmamıştım sadece nodulun büyüp byümedigi kontrol edecez dediler ama pek önemsememiştim 3 yıl psikolojik ilaç kullandım
ve artık panik atak başladıgına inanmaya başladım ama yinede doktora gitmedim burda kimseyi tanımıyor bilmiyorum çünkü ama gün gectikten sonra farklı tepkilerle kendini belirtmeye başladı,halsizlik ,aşırı uyku,el ayak üşümesi,sinir,kiloverememe,kabızlık,baş agrısı,gözagrısı,saç dökülmesi,konuşmada zorluk,el ayakta titreme,uyuşma,karıncalanma inş en kısa zamnda bende endokrin uzmanına gidecegim ona hiç gitmemiştim.sizce dogru tercihmi

merhaba arkadaşlar bugünlerde artan rahatsızlıklarım üzerine araştırırken birden bendeki bütün rahatsızlıkların troidle alakası oldugunu ögrendim el ve ayak üşümelerini araştırıyordum bende çocuklugumdan bu yana nodül var kimi doktor var dedi kimisi yok ist gelince chacp yaptırdım sadece nodulum çıktı t3 ve t4 normal digerlerine bakılmadı sanırım daha detaylısı için ekstra para istemişlerdi karşılayamıcam diye yaptırmamıştım sadece nodulun büyüp byümedigi kontrol edecez dediler ama pek önemsememiştim 3 yıl psikolojik ilaç kullandım
ve artık panik atak başladıgına inanmaya başladım ama yinede doktora gitmedim burda kimseyi tanımıyor bilmiyorum çünkü ama gün gectikten sonra farklı tepkilerle kendini belirtmeye başladı,halsizlik ,aşırı uyku,el ayak üşümesi,sinir,kiloverememe,kabızlık,baş agrısı,gözagrısı,saç dökülmesi,konuşmada zorluk,el ayakta titreme,uyuşma,karıncalanma inş en kısa zamnda bende endokrin uzmanına gidecegim ona hiç gitmemiştim.sizce dogru tercihmi

çok geçmiş olsun arkadaşım.evet kesinlikle bir endokrin uzmanına görünmelisin.zaten farklı bir alanlık bişey varsa bile seni yönlendirecektir.
ama nodül varmış diyorsun,bu nodüller altı ayda bir ultrasonla kontrol edilmeli
t3 t4e bakıldı diyorsun,peki ya tsh ve antikorlar,bunlara mutlaka bakılmalı
tiroid bezi ne durumda kontrol edilmeli
evet söylediklerin tiroid belirtileri ama yine de bir endokrine görün nolur nolmaz
bir de gizli şeker testi de yaptırmanı öneririm,çünkü saydığın belirtiler aynı zamanda hipoglisemi belirtileri,bunu da bi araştır derim
ama sakın dahiliyeye gitme sakınn,mutlaka endokrin olsun
açlık tokluk kan şekeri ölçüp bırakırlar sakınnn,mutlaka glikoz yükleme testi yaptır gizli şeker için.bir çok kişi farkında olmadan gizli şekerle yaşıyor çünkü ve depresyon,panik atak yapan hastalıklardan biri.yani sen bi endokrine git topluca hepsine bakılsın,çok geçmiş olsun tekrar.

ben yarın guatır ıcın ultorson cektırecem cok korkyorum amelıyat olalı 3 sene oldu ama bu son zamanlarda bogazım cok kotu yutkunmakta bıle zorlanıyorum bırde grıp oldum ınsallah ondandır bogaz sorunum..yarın ınsalah sonuclarım temız cıkar

selam arkadaşlar ben 5 aydır korunmuyorum fakat hamile kalamadım.48 kilodan 53 e çıktım bir kaç ay içinse va aşırı derece de saç dökülmem başladı.tsh 6.29 çıktı.hamile kalamamam da etkili olmuşmudur sizce.:çok üzgünüm:

arkadaşlar ben tefor kullanıyordum ama şu anda ilaç çekilmiş sanırım..nasıl buluyorsunuz veya ilaç firmasını bilen varmı ulaşmak istiyorum..içeriği daha iyiydi teforun..
yardımcı olursanız memnun olurum...lütfen kesin bilen varsa özelden de ulaşabilir..şimdiden tşk.

kızlar benımde 6 ay once
trıod glandı boyutları normaldır
trıod parakımınde mınımal heterojenite
sag lobda buyuklugu 6*4,6mm
boyutlarında 3 hipoekoik nodül
gorunumler trıotle oncelıkle uyumlu klınık laboratuar korelasyonu onerılır denıldı
t47,26 tsh1,98 sonuclarım cıktı
6 ay sonra tekradan fılım cekmmız gerekıyor denıldı ama dr hastaneden ayrıldı ne yapcagımı bılemıyorum bı yardım edermısınız

bahar08
canım bendede ani kilo artışı olmuştu
bir senedir korunmamıza rağmen olmuyodu
meğerse tiorid yüksekmiş 4 65
şimdi ialç kullanıyorum iki ay oldu bir ay içinde 2 40 düştü
ilaca devam tabi
bu gebeliği engelliyomuş reglileri düzensizleştiriyo
benim iki aydır reglm acayip düzenli ama henüz hamiş olamadım
bakalım büyük bi ümidle bekliyoruzz

ya bende 6 aydır levotiron kullanıyorum son 1 2 aydır bende tüylenme yaptı bariz bi şekilde göbeğimde göğsümde flan ama nerde okusam yapmaz yazıyo kafayı yicem niye oluyo o zman:KK43: :KK43: başka tüylenmesi olan var mı?

arkadaslar bendede tsh 8 cıktı henüz tedavi baslamadı ultrasyon falan istediler.... bu ibrahim saracoğlunun dereotu kürünü uygulayıpta fayda gören arkadaslar var mı acaba? lütfen cevap:KK43:(((

hanımlar benim kollarımda a güc kaybı var acaba hipotiroidle alakası var mı? ne olur buna cvb verin:KK43:

arkadaşlar bende multinodüller guatr var ve nodüller çok büyük. ameliyat olmam gerekiyor fakat istanbulda ne bildiğim bir hastane ne de bir endokrin-tiroid cerrahi yada genel cerrahide olabilir. kısa zamanda ameliyat olmam gerekiyor . lütfen yardımmmmm

mrb kızlar:KK43: bendede troid var hormonlarım çalışmıyor .3 senelik evliyim 2 tane düşük yaptım sizce engelmi yaa hamiş kalmaya neyapıcam bilmiorum.bana yardım edin geçen ay sonuççlarım güzeldi.umarım iyi olur herşey...............lütfen yardım edin

X