Poğaçalar Pufidik Poğaça (resimli)

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
yemek2ak3.png

yemek2ak3.481ef9a608.jpg

2 yemek kaşığı kuru maya
1 su bardağı ılık su
4 yemek kaşığı tozşeker
1 su bardağı süt
1 su bardağı sıvıyağ
1 çay kaşığı silme tuz
Aldığı kadar un

Mayayı ılık suda eritiyoruz
daha sonra tüm malzemeleri karıştırıp yoğuruyoruz.
Hamurun mayalanması için üzerini örtüpbir süre bekletiyoruz.
Son olarak istediğimiz şekli verip (içine peynirde koyabilirsiniz) yağlanmış tepsiye diziyoruz.
Isıtılmış fırında kabarana kadar pişiriyoruz.

ay ben bu poacayı simdi yaptım gecenin bi yarısı canım cekti kalktım üsenmeden yaptım uykum acılmıskende buraya yazayım dedim cok güzelll oldu gercekten pufidik oldu tesekkürler megilara..
Allah seni iyi etsin kıs. Be saatte nasıl uğraştın. Bende sabaha yapmayı planladım ama. Bunu nasıl pişiriyoruz. Fırını üflemeyemi alt üst ısıtmayamı alınca iyi oluyo:uhm:

valla ben alt üst ısıtmada pisirdim ama cok güzell oldular lolova sanada yollayımmı aynı yerdeymişizde kolay olur yanlız ben hamuru yogurduktan sonra sekillerini verdim tepside mayalandırdım o zaman daha güzel kabarıyolar..

valla ben alt üst ısıtmada pisirdim ama cok güzell oldular lolova sanada yollayımmı aynı yerdeymişizde kolay olur yanlız ben hamuru yogurduktan sonra sekillerini verdim tepside mayalandırdım o zaman daha güzel kabarıyolar..

Teşekkür ederim canım. Benim poğaçalarım bitürlü kabarmıyo nedense. Önce poğaça yapıyorum sonra çöpe atıp marketten hazır alıyorum:kahve:
Eşim ve oğlum çok seviyolar hamur işini. Sen muğlanın neresindesin. Valla yakınsan bana kabul edebilirima.s Bende sana nefis keklerimden veririma.s.

bende şimdi hamuru yoğurudm kabarmasını bekliyorum ama kuru maya suda erimeyenden vardı ondan 1 paket koydum suda eritilmez yazıyodu bakalım nasıl olcak burdan yazarım sonucunu

canım hamuru pek bekletme içini koy seklini ver üzerine yumurtasını koymadan tepside beklet mayalandır inanki daha güzel oluyo ben bide fırının hanı buz cözme programı var ya oraya on dakika 50 derecede koydum ya varya ben bu poacayı ilk yaptıgımda tas gibi olmustu iice ustası olsum her yönü denedim cünnkü ....bi denemeni tavsiye edrim

2 yemek kasıgı değil de 1 pkt maya koysak?
ben öle kasık masık beceremem ya :KK43:(

ben kuru maya degilde yaş maya kullandım ama kuru mayanın bi paket sakın koyma arkadasım:)bence onun yerine bi paket yaş maya koy...

merkezdeyiz canım emir beyazıtta oturuyoruz anadolu lisesine yakın siz nerdesiniz bende sana pocalarımın kabarmasının sırrını anlatırım:) siz neresindesiniz

Ben bodrumdayım canım.Muğlanın bitek bodrumunu biliyorum.:1no2:Merkez bize uzak sanırım.Ama poçalarnının sırrını rica ediyorum senden.:1rolleyes: 3 sene önce annemin davul fırınında ekmek gibi kabarıyodu poğaçalarım .şimdi fırınımdanmıdır, tarifimi unuttum anlamıyorum.:eek:klava:
Teşekkürler şimdiden...

ELİNİZE SAĞLİK BENDE ŞİMDİ YAPTIM ÇOK GÜZEL OLDULAR..2 TEPSİ CIKTI..BUZLUGA ATTIM..ZOR GÜNLERDE KULLANACAMM..HAFİF VE GÜZELL:eek:

Arkadaşlar Beğenilerinizi belirtmek için lütfen teşekkür butonunu Kullanınız

X