Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç derim kaşınıyo

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

bubbles

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
82
0
kızlar saç derim yıkanırken bile kaşınıyo bazen karıncalanma-yanma karışımı bişiler oluyo neden olduğunu bilen varmı

canım ben aynı problemi yaşamıştım 2 sene önce.hem kaşıntı hem yanma ve çok döküldü saçlarım doktora gittim tsh'ım çok düşük çıktı.yani hormonlarım düzensiz çalışmaya başlamıştı.hormon ilaçları kullandım.şampuanda verdi doktor.şimdi iyi çok şükür.ama tahlileri yine yapıp ilaç kullansam iyi olucak.çünkü çok faydasını gördüm.birde ben bioxsin şampuan kullanıyorum.düzenli olarak kullan bak kaşıntıya kepeğe çok iyi geliyor.nerdeyse çıktığı günden beri bioxsin şampuan kullanıyorum ve çok memnunum.bioxsin şampuanı denemeni tavsiye ederim.hem bitkisel şampuan bir yan etkisi olmaz.ama bir cildiyeciye görün yinede sen hiç değilse için rahat eder.

off yha benımde cok kasınıo su aralar hep aynı yer yara olcak valla kasıa kasıa

mümkün olduğunca kaşımamaya çalışın.çok kaşındığı zaman rahatlatacı yani bu bitkisel ve limonlu bir şampuanla masaj yapar gibi yıkayın.eğerki düzenli yıkayıp fazla ellemediğiniz sürece zamanla kaşıntı son bulacaktır.

kaşıntı kuruluktan da olabilir. mesela saç derinizden şampuanı iyi arındıramıyorsanız bu derinizi kurutup kaşıntı yapabilir kızlar.bende de var ama benim bir de seboreik dermatitim var böyle bazen azıyo o zamnlar cok kaşınıyor.ama benimki farklı tabi sizinkinin bu olcağnı sanmıyorum a.s.

tabki de doktora gitmelisin canım ama benim seboreik dermatit olacağını sanmıyorum dememim nedeni bu biraz da ırsi bir hastalık yani cok önceden gösteriyor kendini ben kaç senedir bununla yaşıyorum mesela:) ama tabi sinirsel de ortaya cıkıyor orası da var. en iyisi bir cildiyeciye git canım. ama iyi bir yer olsun sen de sağlığı ilaç sektörü haline getirmiş ilaç ticaretiyle uğrasan doktorları ayırt et=)

kızlar bundan 2 hafta kadar önce aynı sorun bende de vardı.şampuanımın içinde çam terebentin vardı sanırım o kaşıntı yaptı.çünkü şimdi şampuanımı değiştirdim içine de hiç bişey koymadım ne yağ ne çam terebentin.kaşıntım geçti.dikkat edin her cilde iyi gelmiyo bu terebentin.

X