Polikistik Overle Hamile Kalanlarrrrr Acilll Cevappp Lütfennnn

cananisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2008
90
0
22 YAŞINDA 1 YILLIK EVLİYİM HİÇ KORUNMADIĞIMIZ HALDE HAMİLE KALAMADIM., ERGENLİK DÖNEMİMDEN BERİ ADETLERİM HEP DÜZENSİZ...
ŞİMDİ OKADAR İSTİYORUZKİİİ
AĞLAMAKTAN KENDİMİ YIPRATMAKTAN HELAK OLDUM.
EŞİM OKADAR ANLAYIŞLIKİİİİ.....
ONUN HAKKINI ASLA ÖDEYEMEM
BENİM SORUM ŞU POLİKİSTİK OVERİ OLAN ARKADAŞLARIM NE KADAR SÜREDE HAMİLE KALDINIZ TEDAVİNİZDE NELER OLDU NE KADAR SÜRDÜ
NOLUR CVP VERİNNNsenağlama

canım bu kadar üzülme ilk önce.dün posta gazetesinde okudum hatta gazeteyi şuan aldım bakıyorum bak aynen ne yazıyor.polikistik over sendromu olan kadınlar heray adet göremiyor düzenli yumurtlayamıyor.bu rahatsızlıgın tedavisi var kadın anne olabilir fakat tedaviyi bırakmamak önemli.yapılacak şey yumurtalıkların fonksiyonunu düzenleyici ilaclar kullanmak,kilo vermek,bir de insülin denen hormonun calısmasını düzenlemek.diye yazıyor kısaca alıntı yaptım canım bu kadar takma kafana eminim en kısa zamanda sende hamile kalacaksın sevgiler.a.s.

arkadaşım bu kadar üzülme..ben de senin gibiydim.bekarken de adetlerim düzensizdi ve çok sancılı olursu o zamanda yumurtalıklarım çatlamıyodu.evlenince düzelşr diyodu hrkes ama düzelmedi.
ben 6 yıllık evliyim.ama geçen sene başladık çocuk için çalışmalara.
pko bende de vardı.ilaç tedavileri.ardından iğneler derken şimdi hamileyim.10 aylık bir tedavi sonucunda hamil kaldım.
sen bir dr. la görüştün mü peki
sıkma canını bu kadar seninde bebişin olacak.

canım benim kuzenimde vardı 1.5 sene tedavi gördü ilk aşılamasında bebeği oldu çok şükür.tedavisini olursan bebeğe engel değil canım korkma

canım hiç üzülme sen tedavini ol allah sana istediğini verir şimdi tıp o kadar ilerlediki çocuğu olmaz diye birşey yok sabırlı ol allah gönlüne göre versin

merhaba. mantar için doktora gittiğimde polikistik overim olduğunu öğrendim. doğum kontrol hapı verdi 1 ay kullandım ve geçtiğini söyledi doktorum.2 ay önce olmuştu bu olay. ondan sonrada korunmamaya başladık. Şimdi bende bebek istiyorum ilk ay olmadı.ama tabi ilk aydan olacak diye bişey yok. Bakalım bu ay olacak mı.
Ama tedavisi zor olacağını sanmıyorum. Kendimde yaşadığım için. İnşallah hemen geçer. Doktoruma ilk sorduğum soru ya geçmezse ve hamile kalamazsam? O da bu kistlerle hamile kalabilen çok hastam var demişti. Tabi insan korkmadan edemiyor.

evet arkadaşım ya ümidini yitirme.burda pko oup bir sürü kişi var hamile kalan.bende pkoluyum.5 yıldır bebiş olmuyor.ama tedavimi aksatmıyorum.biz elimizden geleni yapalım.gerisi allahtan.çok zor bi durum biliyorum ama moral çok önemli.rabbim bizlerede verecek.çok önemli bi problem değil çok şükür.ilaçlarla olmasını sağlıyacaz.allah hayırlısını ve sağlıklısını nasip etsin.

inşallah en kısa zamanda bebiş haberini alırsın canım kendini üzme bak bende pkoluyum herkesin durumu farklı tabi ama biliyor olmalısın yumurtlalık fonsiyonlarını düzenleyen ilaçlar kullanılıyor ALLAH ın izniyle sabret sende sevineceksin bir gün inşallah.. dileğim tabi bütün bebiş isteyen arkadaşlara. inanamayacaksın ama ben bir ay kullanmıştım ikinci aya şükürler olsun ki gerek kalmadı.

bende pco luyum ve yeni öğrendim ama ilk denemesinde hamile kalanları gördüm. Benim hamile kalmam ne kadar sürecek bilemiyorum ama sonuçta hiç bir problemi olmadan da hamile kalamayan insanlar var. Allah hayırlısı ile bebeğimizi bize kavuştursun belki uzun bi süre olacak belki kısa ama sonunda olacak inancını yitirmemek lazım...:dance:

cnm bende de pko var ve banada doktorlar zor hamile kalırsın tedavi gerekebilir demişti ama hiç bi tedaviye gerek kalmadan hamile kaldım.brzda şans sanırım.ama doktorlar tedavisinin kolay olduğunu söylüyorlar ve benimde tanıdığım çok kişi var tedavi olup hamile kalan.umarım en kısa sürede güzel hbr alırsın.Allah yardımcın olsun

5 yil çok uzun bi zaman nasil dayandin be arkadaşim...
Ama rabbim sabrini veriyor değilmi...
Anim benim inşallah rabbim en ksa zamanda bebişlerimizi kucağimiza almamizi nasip etsin...
Inanin çok daraliyorum bunaliyorum...
Eşim halimi görünce kahroluyor.
Onu brakin geçen ay maddi sikintidan dolayi iğne alamadik.
Ne kadar aci bi durum anlatamam.
Oysaki aylarca iğne gününün gelmesini bekliyorduk.
Ama kismet vardir bi hayir diyip kendimi teselli ediyorm.
Dua edin kizlar
nolur dua edin...
çok mutsuzum...

moralini yüksek tut canım hiçbir zaman umutsuzluğa kapılma Allah yardımcımız olsun ve hakkımızda hayırlısını versin. bNeim arkadaşım çocuk istiyodu araştırmalar sırasında kanser belirtileri olduu söylendi. 1-2 ay morali bozuldu ağladı doktor tam operasyon yapacaktı ki 1 aylık hamile olduğu ortaya çıktı şimdi çok güzel bi kızı var. O yüzden en kötü durumlarda bile Allah bir umut ışığı veriyor insana. sakın umutsuz olma....

allah kolaylık versin arkadaşlar hiç belirti olmadanda pko olduğunu duydumdaa.. bende bu ayın sonunda dokora gidicem acaba şiddetli adet ağrılarıda pko nedenimidir onu merak etmiştim benim öyle oluyoo

22 YAŞINDA 1 YILLIK EVLİYİM HİÇ KORUNMADIĞIMIZ HALDE HAMİLE KALAMADIM., ERGENLİK DÖNEMİMDEN BERİ ADETLERİM HEP DÜZENSİZ...
ŞİMDİ OKADAR İSTİYORUZKİİİ
AĞLAMAKTAN KENDİMİ YIPRATMAKTAN HELAK OLDUM.
EŞİM OKADAR ANLAYIŞLIKİİİİ.....
ONUN HAKKINI ASLA ÖDEYEMEM
BENİM SORUM ŞU POLİKİSTİK OVERİ OLAN ARKADAŞLARIM NE KADAR SÜREDE HAMİLE KALDINIZ TEDAVİNİZDE NELER OLDU NE KADAR SÜRDÜ
NOLUR CVP VERİNNNsenağlama

canım eğer kendine bi mucize arıyorsan işte o benim....3 sene önce evlendim evlendikten sonra 40-50 günde bir adet görmeye başladım ağrılarım vardı doktora gittim yapılan test sonucu bana asla çocuğumun olmayacağını söyledi ağlayarak eve geldimn başka bi doktora daha gittim o da aynısını söyledi kahrolmuştum...bu arada rahatsızlığımda devam ediyordu tavsiye üzerine çok iyi bi doktora gittim bana daha bakar bakmaz rahatsızlığımın adını söyledi polikistik over...hemen tedaviye başladık haplar iğneler...olmuoyr olmuyordu...tam 5 ay ilaç kullandım gebelik olmadın doktor daha fazla devam edemeyiz biraz bekleyelim dedi ve aradan 5 ay geçti ....tedavi zamanında adetim düzene girmişti geçen sene mart ayında adetim gelmedi eyvah gene düzenim şaştı dedim hamileliği unutmuştum bileee...arkadaşım ısrar etti test yaptık veeeeeee çift çizgi.....işte sözlerin bittiği andı benim için.....hemen doktoruma gittim 2 aylık hamileydim şimdide 7,5 aylık dünyalar güzeli bi kızım var....Allah a hep inandım bekledim ve şimdi çok mutluym....inşallah seninde dünyalar güzeli bir bebeğin olur...ama şuna inan stres çok önemli stres büyüyen yumurtayı küçültüyor yumurtlamayı engelliyor..sakin ol inan ve bekleee...
hadi bakalım inşallah anneyim dediğin günüde görürüz......

SÜPER YAAA...
ALLAH İNŞALLAH BİZİDE BÖYLE BİR SÜRPRİZLE KARŞILAŞTIRIR...
İNANAIN İLK İŞİM BU MUTLU HABERİ BURAYA DUYURMAK VE EŞİME AKŞAMA NASIL Bİ SÜRPRİZ YAPABİLİRİM FİKRİNİ ALMAM OLACAK ...
KADER ARKADAŞLARIM BENİM.
ÇOK SEVİYORUM SİZİ...a.s.

BENİM Bİ ARKADAŞIM ÇOCUK DENE OLMAZSA HİZMET HAST Bİ DOKTOR VAR DEDİ ONUN DOKTORUYMUŞ ONA GİT DEDİ. aRKADAŞINDA2 ADET ÇİKOLATA KİSTİ VARMIŞ VE TÜM DOKTORLAR HAMİLE KALMAN İMKANSIZ DEMİŞ. AMA EN SON UMUDU BİTTİĞİNDE BU DOKTORA GİTMİŞ. dOKTOR OLUR MERAK ETME DEMİŞ. VE HİÇ OLUMSUZ KONUŞMAMIŞ ŞİMDİ HAMİLEYMİŞ KIZ. YANİ ÖNEMLİ OLAN MORAL BENCE HİÇBİR ZAMAN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMA.
İNŞALLAH HAMİŞ OLDUĞUN GÜNÜDE MÜJDELEYECEKSİN BİZE VE AİLENE. ÖPTÜM İYİ AKŞAMLAR...

merhaba canım kader arkadaşım... Canım bende 11 aylık evliyim benimde evlenmeden önce hep düzensizdi evlenince düzelir diyorlardı ama benim içimde sıkıntı vardı çocugum ya olmazsa! ve hiç korunmadım ve gercektende hala olmadı dr. gittim ve sonuç POLİKİSTİK OVER... ve bana çocuk istememe rağmen diane35 adında dogumkntrol hapı verdiler 3 doktordan 2 si verdi mecbur kullanmaya başladım hemde 6 ay kullanıcam.. Bu benim için cok üzücü oldu 6 ay olmayacagını bilmek ama ben 3 ay kullanmayı düşünüyorum yada 2 ay bakalım... sabredemem herhalde o kadar.. Seni çok işyi anlıyorum bende çok ağladım gün boyu evde ağladığim günler gizlice eşim uyurken ona bakarak ağladıgım geceler çok zorama Allaha olan inancımız bizi ayakta tutuyor biliyorum olucak o isterse olucak. Sadece zamanı var.. Artık zamanla alıştım ama arada bir yine aklıma bir geliyor o andan gözyaşlarıma hakim olamıyorum özellikle kimseye belli etmemeye calışıyorum.. Lütfen sabırlı ol canım olucak

merhaba pko lu arkadaslarım...a.s.
ben yaklasık 10 yıldır pko oldugunu bılen ve suan 7 aylık hamıle bır bayanım...
evlenelı 2 yıl oldu tam 8 yıl boyunca aralıksız dıana 35 kullandım yanı bekarken basladım..cunku bende tuylenmede vardı,ama hıc adet duzensızlıgım olmadı..
bekarken tuylerım azaldı reglım duzenlendı dıye hıc umursamadım hastalıgımı ne zamankı evlendım ve ustune 1 yıl gectı o zaman anladım herseyı..
reglım hemen duzensızlestı tuylenmede artıs oldu..
aynı sızler gıbı cok korkuyordum bebegımın olmamasından..
doktora gıttım ve bebek ıstedıgımı anlattım..oda bana senın pko dısında yumurtalıklarında hıc bır sorun yok 1 yıldan once tedavıye yok dedı..sadece bana yumurtalıklarımı gelıstırıcı bır ılac verdı.tam 6 ay bekledım aynı sızın yasadıgınız uzuntulerı yasadım ama hıc bır zaman olmayacagını dusunmedım..
esımde bu 6 ay ıcınde bana cok destek oldu cok yenı evlı oldugumuzu elbet olcagını daha ılacı bırakalı 6 ay oldugunu hep soyledı benı rahatlattı veee beklenen son ben 6 ay sonunda ki hiç beklemedıgım bır anda (aslında kafaya hıc takmadıgım anda)6 haftalık hamıleymısım:)))sırnaşık şeydusunun o kadar umursamamısımkı 6 hafta olmuss...
allah en basta herkese bu duyguyu yasatsın..:nazar:
ama arkadaslar en basta bunu takıntı halıne getırmemelısınız ve stres yapmamalısınız..:1no2:
esınızle ılıskınızı bır gorev halıne getırdıgınız anda zaten o bebek gelmıyor...:1no2:
akışına bıraktıgınız anda ınanın hersey düzelıyor hormonlarınız bıle..ve o bebıs gelıp ıcınıze yerlesıverıyor:)
lutfen sabırlı olun ve pozıtıf dusunun...
hıc sebebı olmadan 10 sene tedavı gorenler bılıyorum..
en azından bızım ne oldugumuz bellı ve tedavı ıcın secenekler var...
allah hepınıze benım yasadıgım bu guzellıgı yasatsın...
sevgıler...:1hug:

slm kıslar öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim bende duygu 1912 gibi aynı şaylari ama tıpkısını yaşadım yalnız benim 2 yıl olcak evleneli 2 ay önce bu pconun benim gebeliğime engel olduğunu öğrendim bekarken tüğlenmeden dolayı sıkmıştı canımı şimdide bebekle sıkıo . Bu hastalık kalıtsalmış bilionuzmu eğer çocuğum olursa oda bu ıstırapları çekebilir . İnş. olmaz yani anlıcanız bende size ama benim oldu diyemiorum. Yazdıklarınız bana güç verdi . Çok sağolun .inş. bu benzeri sayfalarda isteyipte hamile kalamayan kalmaz Rabbim herkese nasip etsin. Yalnız şu ilişkiyi görev gibi yapmayın denilio dok saat verince başka şey düşünemiozki sorun yaşıoz 2dir iğne sonrası benim ümidim yok gene bu ay çünkü çok stresli geçti genede Allah bilir çekemeyeceğiiz yük vermesin rabbim

SELAM ARKADAŞLAR BENDE KENDİ HİKAYEME BURDA SİZLERE MORAL OLMASI AMACIYLA YER VERMEK İSTEDİM
ERGENLİK ÇAĞINDAN BERİ ADET DÜZENSİZLİĞİM VARDI EVLENDİKTEN SONRA DAHADA FAZLALAŞTI ..DOKTORLAR HEM SÜT HORMONU BOZUK HEMDE PKO DEDİLER DEVAMLI SÖKTÜRÜCÜ KULLANIYORDUM BEBEK İSTEDİĞİMDE YUMURTA TAKİBİNE BAŞLADIM 5 DENEMEMDE BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI.SONRA AŞILAMAYA GEÇTİK SONUÇ YİNE HÜSRAN SADECE BİR KEZ DENEDİKTEN SONRA DİREKT TÜP BEBEĞE GEÇTİM HİÇ UMUDUM YOKTU SANKİ BENİM ÇOCUĞUM ASLA OLAMAZMIŞ GİBİ HİSSEDİYORDUM. TRANSFER İŞLEMİN 1.HAFTASI GIDA ZEHİRLENMESİ YAŞADIM SERUM TAKTILAR VE KARNIM AĞRIMAYA BAŞLADI TIPKI ADET SANCISI GİBİ HERŞEY BİTTİ DEDİM AMA12.GÜN HERŞEYE RAĞMEN TEST YAPTIM VE HAMİLE ÇIKTIM..ASLA VAZGEÇMEYİN BEN BORÇLA BU TÜP BEBEĞİ YAPTIRDIM HERŞEYE DEĞER ARKADAŞLAR:ecrin_bebek:

slm bende pko hastasıydım doktorum hamile kalmamın zor olacağını söyledi kilomda olduğu için hiç ilaç vermedi ve kilo ver öyle gel dedi ben hiç kilo veremedim üstünede aldım tabi ama bu arada hamile kalmışım şu anda 22 haftalık hamileyim ümitsiz olmayın sakın

X