Kayinvalide-gelin-tüp geçit;)

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Oğlunu evlendiren anne aynı evde oturmak istemektedir fakat gelin oğlanı kandırmış ve ayrı ev açtırmıştır. Fakat annesi de ağır basmıştır. Ve dayanamamıştır oğlan ve annesiyle karşı karşıya bir ev de otururlar. Kayın valide bunla da yetinmez kocasının aklına girip illaki oğlunun evine her canı istediğinde girip çıkacak ve geline nispet yaparcasına evi denetleyecektir. Aklına bir fikir gelir kayınvalidenin karşıdan karşıya köprü kurdurur. Kayın valide balkonda salına salına gezmektedir. Konu komşuya karşı bir forsu olmuştur. Gelin perde arkasından bakıp hiddetlenmektedir. Artık özel hayat denen bi şeysi kalmamıştır. Kaynana zırt ta orada zurtta oradadır. Gelinle damat tam baş başa kalacakken kayınvalide yatak odası kapısını çalmakta bizde tuz kalmamışta, içme suyumuza kanalizasyon karışmışta gibi sudan bahanelerle rahatsız etmektedir. Süt çocuğu damat annesini kırmak istememekte ama bu durumdan rahatsız olmaktadır. Gelin artık dayanamaz özel hayatın kalmaması üzerine gelin gece yarısı köprünün kendinden taraftaki iplerini keser. Sabah bir uyanır kaynana köprünün yerinde yeller esmekte hatta köprü rüzgarla uçmaktadır. Bunu gören kaynana çok sinirlenir ve bu işe ciddi bir çözüm arar. Ve ve işte o andır şimşek çakar beyninde aniden. Tamam der kendi kendine işte işte şimdi gösteriririm ben size. Murtaza murtaza diye dolanır evin içinde kocası koşar hanım noldu murtaza lazım der kaynana hanım murtaza kim ya senin amcanın oğlu demirci murtaza ee nolmuş ona der adam. Karşıki eve tüp geçit yaptıracam diye tutturur kaynana. Bunlardan bi haber gelin evinde yayılmış en güzel en nadide kıyafetlerini giymiş kendine bir gayfe pişirmiş içmektedir. Zabah zabah seda sayan izleyen gelin. Bir ses duyar cama fırlar. Balkonuna bir şeyler uzatıldığını görür. Bu ne noliyi diye sorar. Bişey yok der kaynana hemen gocası mıstanı arar mıstan bizim eve bişiyler uzatıyorlar hemicine balkonumuza der. Mıstan bişiy yok anam tüp geçit istiyoda der. Gelin bişey anlamamıştır. Ve kaynana yapacağını yapar tüp geçidi zıng diye demirden kurduruverir. Artık sabah demez akşam demez gece uykum kaçtı demez soluğu gelinle damadın yanında alır...kafamçokkarıştı

Bu yazı daha önce paylaşıldı mı bilemiyorum fakat dikkatimi çekti,ilginç ve komik geldi bana.Sizler de okuyun,görün istedim..Konu tekrarıysa da tazelenmiş olur dimağnız;silinene kadar..(Aramalarımda bulamadım ama...) :enbuyukkk:

a.s. Sevgiler..
76885998eg6.jpg

74075398hs2.jpg

Önemli Uyarı.
Arkadaşlar konuyu tekrar araştırdım,işin aslı bu değilmiş
4-5 kaynakta yukarıdaki bilgiler var lakin ciddi haber kaynaklarında araştırdım az önce ve rastladığım sonucu sizlerle paylaşmak istiyorum
Sakarya'da yaşayan Rizeli Tacettin ıçduygu adlı vatandaş, torunlarıyla sürekli birlikte olabilmek için 3 katlı iki ayrı evin dairesini tüp geçitle birleştirdi.

2004 yılında 'Habip' isimli oğlunu beyin kanaması sonucu kaybeden 4 çocuk babası Tacettin ıçduygu (62), gelini ve üç torununa oturduğu daireyi verdi. Eşi ile birlikte yanda bulunan kendilerine ait evin üçüncü katına taşınan ıçduygu, torunlarıyla sürekli birlikte olabilmek için ilginç bir yola başvurdu. Her iki dairenin de üçüncü katta olması sebebiyle sürekli merdiven çıkmak zorunda kalan ıçduygu, kolaylık olması amacıyla yan yana olan iki binanın üst kattaki dairelerini tüp geçitle birleştirdi.
Tüp geçit sayesinde artık torunlarını dilediği zaman rahatlıkla görebildiğini anlatan ıçduygu, "Daha önce karşıki dairede oturuyorduk. Oğlum ölünce biz şimdi kaldığımız daireye geçtik. Oturduğum daireyi de gelinime ve torunlarıma bıraktım. Oturduğumuz daireler yan yana ve üçüncü katta. ılk önceleri geçit düşünmüyorduk. Ancak torunlarım yanımda olsun istedim. Gidip gelmek sorun oluyordu. Gidip gelirken sürekli basamak çıkmak zorunda kalıyorduk. Sonra tüp geçit yapma fikri aklıma geldi." bilgisini veriyor.

ıki daireyi birleştirmek için balkonlar arasında 5 metrelik bir tüp geçit yaptıklarını kaydeden ıçduygu, tüp geçitin çok faydalı olduğunu ifade etti. Geçidin çocukların oyun sahası haline geldiğini anlatan ıçduygu, sağlam bir şekilde yaptıkları geçidi 2 bin liraya mal ettiğini belirtti.

ışte...
Doğrusu buymuş..
Vicdanen rahatsız oldum konunun farklı bir yere taşınmasını rica edeceğim..böylesine ciddi ve şefkatli bir konunun nasıl bu derece geyiğe çevrildiğine şaştım doğrusu..
K valide gelin muhabbetini yakıştırmışlar hayal ürünü olarak..

Son düzenleme:
okurken fıkra sanmıştım resimleri görünce bi an... :1shok:
gelin kendi tarafındaki kapıyı yalıtacak, geçidin içine de tüp gazı açıp bırakacak... asıl tüp geçit buyurtatlicadiarzu

Son düzenleme:
Allah Allah valla kaynanalara çok görmemek lazım.yazık geline ya.benim eşimde kaynanamgilin altındaki evi alıyor sonra tavandan bi yer kırıyor.merdiven yapıyor annesigile çıkmak için.yani evi bi nevi birleştiriyor.benim eşimde ana kuzusuda ondan.ama çok şükürki evimiz yakın ama aramızda ev var yoksa bizimde köprü kaçınılmaz olurdu.

ya bu gerçek değil dimi?
resimlerde fotomontaj dimi?
lüften biri bana öyle olduğunu söylesin

Arkadaşlar gerçek mi değil mi ben de bilemiyorum ama hala etkisinden kurtulamadım:bbo:fisfisfisbenneyaptımkiyasakkelime:sm_confused:kafamçokkarıştıtatlicadiarzu

ben daha önce görmüştüm ancak gelinkayınvalide diye değilde kızıyla annesinin evi diye okumuştum ve hatta ne güzel demiştim ama böyle kayınvalide ile yapıldıysa yazık o zaman ya vallahi boşanma sebebi resmen.

valla ben o tüp geçiti ne yapar ne yapar kaynakçı getirtip kestiririm kaynanada içindeykenjeyyar
öğleden sonra helvasını yeriz komşularımla artıkınsırnaşık şeyşakkıdı

bunu yapan kaynanada bunu düşünecek kadar gelişmiş bir zeka varsa tüm sabotaj işlemlerini geçer napar ne eder başka çözümler mutlaka bulur.şaka gibi bir durum :1rolleyes:

gelin-kaynana yada anne babayla olması farketmez bence ikisi de çok kötü aynı evde yaşamak gibi,çok rahatsız edici, ben kabul etmezdim asla :kızgın:

Yalnız kadındaki azme bakarmısınız... yok böyle birşey... pes doğrusu..

yuh yani kaynanadaki azime bak ya...tatlicadiarzu
bu gidişle, gelinle oglunu yalnız bırakmazsa torunda göremicek..acep bunu hiç düşündümüki...:roflol::roflol:

X