transfer sonrası.....

galatea79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2007
730
2
kızlar benim dün transferim oldu...merak ediyorum sizler transferden sonra özel bişey yaptınız mı yani doktorum bana sadece agır iş yasak dedi,bende coğu zaman gene de yatıytorum ama bazen evde geziniyorum da...bazı arkadaslara doktorları yiyecek listesi bile vermiş duyduğuma göre, ben de o da yok... kabız olmamak sartıyla herseyi yiyip içiyorum. sizler ne yapmıstınız bu dönemde ????bir de hiç agrı sızı olmus muydu? benim su an o da hiç yok...

Canim Insallah Sonuc Hayirli oLur.
Benim Bir bilgim Yok Sordugun Soruda.
Ama Boyle Bir Konu aCtigin iYi oLmus BenimDe Onumuzdeki aY tRansferim
Rabbim Emeklerimizi Bosa ciKarmasin iNsalaha.s.

merhabalar. ben transferimin 5. günündeyim. benim dr.um da yiyecek listesi vermedi. kabız olmamaya dikkat ediyorum. ev işi yapmıyorum, geziniyorum biraz. dışarıya çıkıp toplu taşıma araçlarına binmiyorum.bebeklerimle konuşuyorum. sürekli dua ediyorum ve ilaçlarımı düzenli alıyorum. bu kadar. inşallah emeklerimizin karşılığını alırız.

geçmiş olsun arkadaşım inşallah hayırlısıyla sağlığıyla mutlu haberi alırsı.benim transferim yaklaşık 5 ay önceydi ve malesef dış gebelik yaşadım.yemek listesi bende de yoktu bol bol dinlendim annem ve kardeşim bilgisayarı bile ordan oraya taşıtmadılar düşün,zaten progesteron diye bi iğne oluyordum yürümek ne mümkün yapılırken hiç acıtmıyordu ama iğne yerleri korkunç acıyodu,ağrıyodu 15 gün topalladım,ilaçlarımı içtim bolbol kayısı kompostosu içtim çünkü ben kabız olmuştum o ayrı bi facia aman gözünüzü seveyim dikkat edin de kabız olmayın,elim çoğunlukla karnımda oluyordu sanki elimi hissederlerse daha sıkı tutunurlar gibi,işte umut naparsınız..hiç iş yapmadım doktorlar da yasaklıyor ağır işi zaten,2 günden sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz diyorlar ama bence fazla da dönmemek lazım,kolay birşey değil tüp bebek tedavisi eğer çalışmıyorsanız yatın durun nolcak keyfini çıkarın derim ben..ben olumlu sonuç alamadım hayırlısı böyleymiş ama bu sizi sakın üzmesin ve umutsuzluğa düşürmesin aman sakın..mutlu olun,yaşadığınız dakikalrdan keyif alın,üzüntülü sıkıntılı tv programları seyretmeyin bolbol meyve yiyin,kahve sigara vb. şeylerden uzak durun,güzel şeyler düşünün,kötü olumsuz düşünceleri aklınıza bile getirmeyin,elseler bile kovun gitsin tamammı,güzel anne adayları ve kendinize çok iyi bakın...

6 ay evel yasadim sizinle ayni durumu..cok sükür sonuc pozitif cikti..
doktorumun bana söyledigi tek sey hoplama,dans etme ve agir kaldirma...
hatta ara ara yatip dinlenebilirsin demisti..evet kabiz olmayin cünkü
bebek daha yeni tutundugu icin rahime onu yerinden edebilirmisiz..
gecmisolsun,insl.sonucunuz iiyi olur.

Canim ben allahin izniyle 1. Tüpde gebe kaldim 6,6 aylik olduk şimdi....
Bazi kişilere garip gelsede ben yaptiklarimi anlatayim sana.... Bir kere işim çok yoğun olduğu için test gününe kadar rapor aldim ..... 5 gün sadece tuvalet ve yemek için yatakdan kaldim..... Geri kalan günler 2-3 defa dişari çikdim onun dişinda evde dinlendim..... Bazi arkadaşlar yarali olur dediler diye ananas suyu içtim sanirim 10 kutuyu bulmuştur........bi de kabak çekirdeği çitla dediler onu da yaptim..... Ama nedense canim transfer ertesinde sanirim psikolojik olaraka çok turşu çekti sonuç olarak ilk 3 ay kavanozlarca kornişon turşu yedim.... Inşallah hayirli sonuçlar alirsin...........

Tedavin hayirli olsun canim.inşallah tutar.ne kadar zor bir tedavi geçirdiğini biliyorum.bunun sonucu negatif olunca insan yikiliyor.inşallah yaşamazsin.bende 3 kere yaptirdim.ilki tuttu ama düşük oldu 4.ayda .ikincisi negatif sonuçlandi.bu üçüncü denememdi.yolun yarisini geçtim.ama hala diken üstündeyim.ben transferin ilk gününden bugüne kadar hiç ev işi yapmadim.hiç otobüse minübüse hatta taksiye bile binmedim.eşim getirip götürüyor beni heryere(.kimse onun kadar dikkatli kullanamazmiş arabayi)transferden sonra çok fazlayatmadim.eve geldikten 2 saat sonra ayaklarimi uzatip oturdum pc.başina.canim ne istiyorsa onu yedim.sende canin ne istiyorsa onu yap.strese sokma kendini.ve bol bol dua et.Allah yardimcin olsun.

Son düzenleme:
tesekkür ederim kızlar yaa... bende bazen yatıyorum bazen oturuyorum dısarı cıkmamı ev ahalisi yasakladı zaten :) bazen işte sizlerle dertleşiyorum, yatarken de elim sürekli kasığımda belki sıcaklığımı hissederler de daha sıkı tutnmak isterler diye...ne biliyim işte bir umut anlayacagınız...

tesekkür ederim kızlar yaa... bende bazen yatıyorum bazen oturuyorum dısarı cıkmamı ev ahalisi yasakladı zaten :) bazen işte sizlerle dertleşiyorum, yatarken de elim sürekli kasığımda belki sıcaklığımı hissederler de daha sıkı tutnmak isterler diye...ne biliyim işte bir umut anlayacagınız...

canım transferden sonrası için sana bir iki tavsiyem olacak bazı arkadaşlar transfer sonrası sürekli yatmışlar bu ne kadar doğru bilmiyorum ama benim doktorum transfer işleminden 2 gün sonra uzun yola çıkmama bile izin vermişti istanbuldan tokat a 12 saatlik yol geldim çünki bu dönemi evimde geçirmek istiyordum ve bu dönemde kendimi hasta moduna hiç sokmadım zamanın daha akıcı geçmesi için elimden gelen herşeyi yaptım ağır iş yapmadım ama en azından yemek yaptım misafir ağırladım ve bol bol gezdim sanada tavsiyem morelini yüksek tutacak seni mutlu edecek şeyler yap ve kesinlikle seni sıkacak mutsuz edecek şeylerden ve olumsuz düşüncelerden uzak dur.Ve tabiki en önemlisi kabız olmamak için yediklerine dikkat et bu dönemde ben bu sorunu yaşamıştım malesef düşük tehdidine yol açıyo kayısı veya kayısı suyu tüketirsen iyi olur.
Umarım herşey yolunda gider güzel haberlerini alırız canım :1hug:

selamm bende ilk denememm tutmuştu ve misafırımm gelmişti ikinci kalktımmm ve yemek yaptımm ağır olmayan herişi yaptımm tutuu yanı yatmakla alakası yokk aslında zaten tutuoyosa aslında ilk gün tutuyoo herkese başarılarrrr

Öncelikle selamun aleykum arkadaslar :) umarım hepiniz iyi ve mutlusunuzdur...arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benim merak ettiğim şeyler var..mesela bende transferimin 7.gunundeyim gunde 1,2 saat dinleniyorum bunun haricinde ağır iş yapmıyorum ama yemek yapiyorum bulaşık falan...evi topluyorum...bebislerle konusuyorum onlara dokunuyorum beni hissetsinler diye ..Eşim özel arabayla gezmeye falan goturuyor biyerlerde oturuyoruz ..sabahları çok gerilme oluyor bacaklarım ileri doğru gidiyor sanki..bide ben dün çok üzüldüm çok ağladım moralim çok bozuktu...bu etkiler mi ? Yani benim gunlerim boyle geciyor ..bazen içime bi umut doluyor ama genel olarak korkuyorum olmazsa diye..bu arada ben kabız değil tam aksine ishalim... bide akşamları özellikle benim cok Karnım şişiyor karnimin icinde cok sesler var cok gaz sorunum oluyor kasık ve bel ağrılarım var...iste boyle arkadaslar...RABBIM kunfe yekun derse bebislerimizi alırız kucagimiza inşallah. .bu arada benim ilk denemem 2 embriyo transfer edildi :) ALLAH c.c herkese gölünün muradıni versin AMIN

Öncelikle selamun aleykum arkadaslar :) umarım hepiniz iyi ve mutlusunuzdur...arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benim merak ettiğim şeyler var..mesela bende transferimin 7.gunundeyim gunde 1,2 saat dinleniyorum bunun haricinde ağır iş yapmıyorum ama yemek yapiyorum bulaşık falan...evi topluyorum...bebislerle konusuyorum onlara dokunuyorum beni hissetsinler diye ..Eşim özel arabayla gezmeye falan goturuyor biyerlerde oturuyoruz ..sabahları çok gerilme oluyor bacaklarım ileri doğru gidiyor sanki..bide ben dün çok üzüldüm çok ağladım moralim çok bozuktu...bu etkiler mi ? Yani benim gunlerim boyle geciyor ..bazen içime bi umut doluyor ama genel olarak korkuyorum olmazsa diye..bu arada ben kabız değil tam aksine ishalim... bide akşamları özellikle benim cok Karnım şişiyor karnimin icinde cok sesler var cok gaz sorunum oluyor kasık ve bel ağrılarım var...iste boyle arkadaslar...RABBIM kunfe yekun derse bebislerimizi alırız kucagimiza inşallah. .bu arada benim ilk denemem 2 embriyo transfer edildi :) ALLAH c.c herkese gölünün muradıni versin AMIN

Merhaba edanurm

Ben de bugün 8. günüme girdim. Kasık ağrılarım ve arada batmalar var. Regl olacak gibi hissediyorum. Bana da iki embriyo transfer edildi. Gaz sancılarından bahsetmişsin. Aynı şeyleri ben de yaşıyorum. Umarım en kısa zamanda güzel haberler alırız.

arkadaşım senin kaçıncı denemen yaş kaç kaç embriyo transfer edildi?
Amin amin amin ,, bende 21 yasindayim 2 embriyo transfer edildi , 8.gunumdeyim sizin sonuc nedir , aleykum selam rahmetullah ve berekatuhu

X