Çocuk Hastalıkları tuvalet eğitimi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sonbahar mevsimi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
25
0
merhaba arkadaşlar benim oğlum 3 yaşında zor bela oğluma gündüz çişini öğrettim fakat geceleri bezliyorum sebebide uykusundan uyandırdığım zaman kıyametleri koparıp sabaha kadar uyumaması acaba birazdaha beklememmi gerekiyor gece çişine alıştırmayı birde gece bağlamak ileride altına kaçırmasına sebep olurmu:emir_bebek:

Vallahi benim oğlum 2 yaşında maaşallah 1 haftada alıştı tuvalete.Gündüz bezi bıraktıktan 1 hafta sonra da gece bağlamadım.Akşamları pek bir şey içirmemeye çalışıyorum.Tabi yatmadan önce süt içiyor.Ama sabaha kadar tuvaletini tutuyor.Kaldırmıyorum uykusundan çünkü benim ki de kaldırsam hem ağlar hem de boşuna kaldırmış olurum yapmaz biliyorum.Sana tavsiyem gündüz çişini söylemeyi öğrendiyse gece de bağlama.Yoksa çocuk şaşırıp bağlanıp bağlanmayacağını karıştırabilir bence...

benim oğlumda 2.5 yaşında yeni öğrendik bizde kolay oldu şükür, ben gece bağlıyorum .kızımdada bağlamıştım 3 yaşına kadar iyice kafalarına yerleşti mi yapmıyorlar, kızımda 3 yaşından sonra bağlamadım yapmadıda altına,şimdi oğlumu da 3 yaşına kadar bağlamayı düşünüyorum gece kaldırmaya bi alıştırdın mı devamlı ister bence

X