Bebeğin anne karnında ölmesi nedeniyle araştırmaya yönelik yapılacak testler !!!!

seybay

umut et! sabret! şükret!
Kayıtlı Üye
23 Mart 2008
974
6
merhabalar..

ilk micro tedavimde hamile kaldım..3 embriyo transfer edilmişti.Ancak dördüzlere hamileydim.İlk kontrolümde bebeklerin keselerini ve kalp atışlarını gördük.3 hafta sonra 2.kontrolüme gittiğimde bebeklerin herbirinin kalp atışlarının durduğunu öğrenince çok üzüldük..10 haftalık bir gebelikti..

Dördüz kürtajının sonucunda komplikasyonlar ve riskler büyüktü...3-5 gün doğal yoldan düşük yapayım diye hastanede yattım.vajinal ve oral yoldan haplarla..
Ancak düşük gerçekleşmedi..
1 Hafta olmuştu bebeklerim bana veda edeli..Geçtiğimiz salı kürtaj oldum.Sonrasında yani 2 gündür kanamam çok az ağrım da yok..

Microya eşimin sperm probleminden dolayı başlamıştık..Hamile kaldım ama 2,5 aylıkken veda ettiler bana..Benim de 4 tane dondurulmuşum var.Ama güvenemiyorum.Çünki bebeklerimin ölüm nedenleri neydi..kromozom anomalileri mi...kan pıhtılaşması vs...
şimdi test yaptırmaya karar verdik..
Eğer hücresel bir anormallik varsa dondurulmuşlarda da bir problem olacaktır..
nedenini bilmeden dondurulmuşlarla aynı sorunu yaşama ihtimali bile beni tedirgin ediyor...

15 gün sonra hastaneye tüm bu testleri yaptırmaya gideceğiz..Bu testler ışığında ikinci tedavime başlamayı düşünüyorum.Bu testler ve maliyetleri nedir...Bilgi
si olan arkadaşlar yadımınızı bekliyorum...

benimde ilk iki bebegim karnımda öldü en fazla 3 ay yaşıyodu iç dış kanam oluyodu yuvarlak kan halkası sarıyodu bebegin etrafını çok araştırdık ama dr lar adını koyamadı

canım bende 2 ay önce hamileliğimin 35.haftasında hiç neden yokken bebeğin ani kalp atışlarının durması nedeni ile kaybettim bana benden birçok test istendi hepsi kan pıhtılaşmasına yönelikti ama sonuçların hepsi gayet ii çıktı bu tür olaylar ilk haftadan tut 40.haftaya kadar yaşanabiliyo ilk başıma geldiği zaman sadece benim başıma geldi zannettim ama bu testleri yaparken sayısız hamileninde başına geldiğini gördüm ben testlerin bir kısmını ssk da yaptırdım ama bazılarını kendim yaptırdım onlarda ortalama 750 ytl tuttu bunlar gen testleri olduğu için birazcık pahalı sana çok geçmiş olsun canım senin gibi ve benim gibi birsürü anne bunları yaşadı ve şu an bebekleri kucaklarında Rabbibi bizede bu duyguyu yaşatacak kısmetse hiç ümidini kaybetme mücadeleye devam biz elimizden geleni yapalım gerisini yaratana bırakalım.

X