dondurulmuş embriyo transferi

unutmabirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
258
21
37
Kendim 1.tüpbebek tedavimde negatif sonuç aldım ve elimde 4 adet dondurulmuş embriyolarım var.Bu sefer bunları transfer ettirecem ancak doktoruma bunun için bir soru sordum ve doktorumdan gelen cevabı sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

Dondurma-çözme embryolarının başarısı taze sikluslara göre daha düşük olduğundan ve de şuan hükümet tüp bebek sayısını indirmek istediğinden bence önce hakkınızı kullanın olmazsa oyola başvururuz..

Siz doktorumun bu görüşünü nasıl buluyorsunuz?

Zaten tüp bebek şansı 3'ten 2 'ye indirilmedimi, eğer bu donmuş transferi senin tüp bebek hakkından götürüyosa tabi o şansı dondurulmuş için kullanmazdım ama ben olsam ikinci denememi kendi maddi imkanlarımla dondurulmuşlarla yapardım, çok maliyetli bir işlem değil, çünkü tüp tedavisi çok zahmetli bir süreç ve dondurulmuşlarla tutarsa enazından birdaha o yükün altına girmezsin

Unutmabirgün cnm ...

Ben dondurulmus ebriyolarla daha düsük hamilelik gerceklesebilecegine inamiyorum.

Cünkü ben ilk dondurulmus ebriyolarimi kullanisimda hamile kaldim . Fakat daha

sonradan kaybettim . Kan pihtilasmasi nedeniylee ..

Ben de pek fazla bu yönteme güvenmiyordum. Eger canliysa ebriyolar neden tutunmasin

ki ? Degil mi ?

Doktorunun cevabina gelince ; ben ce hakli ...

Cünkü tüp bebek islemi gercekten hem zorlu , hem de masrafli . Daha cok ilac kullanmak

gerekiyor .

Sen ssk ödüyorsa hakkini taze ebriyolari deneyerek degerlendir . Digerleri beklese de

bisey olmuyor nasilsa .

Bu benim görüsüm tabiki ..

Hangi yöntemi denersen dene insallah sonucu hayirli olur vee bebisine yada bebislerine

sahip olursun cnm . :teselli:

Bana kalırsa bende dondurulmuşlar deneyip olmazsa 2.tüp bebek denememi öyle yaptırmak istiyorum.Doktorum neden böyle düşündü anlamadım.Dondurulmuşlarla başarı düşükse neden dondurttular değilmi?Ona masraflar ettik.Embriyo transferi bildiğim kadarıyla tüp bebek hakkını yok etmiyormuş.Bu sefer bildiğim gibi yapacağım.Allahım belki yüzümüzü dondurulmuşlarla güldürür ve bizlerde tüpbebek'de çekilen zahmetleri çekmemiş oluruz.

Son düzenleme:
Bana kalırsa bende dondurulmuşlar deneyip olmazsa 2.tüp bebek denememi öyle yaptırmak istiyorum.Doktorum neden böyle düşündü anlamadım.Dondurulmuşlarla başarı düşükse neden dondurttular değilmi?Ona masraflar ettik.Embriyo transferi bildiğim kadarıyla tüp bebek hakkını yok etmiyormuş.Bu sefer bildiğim gibi yapacağım.Allahım belki yüzümüzü dondurulmuşlarla güldürür ve bizlerde tüpbebek'de çekilen zahmetleri çekmemiş oluruz.

Bence doğru düşünüyosun, doktorlar nekadar iyi olsada işin ticari boyutunuda düşünüyolar tabiki, bence donmuşla taze embriyo arasında hiçbir fark yok, benim 3 tane taze embriyo tutmadı, 2 tane donmuş embriyonun biri tuttu, ama embriyo transferi tüp bebek hakkından götürüyomu onu iyice öğren sonra pişman olma, Allah yardımcın olsun

Ben de kuzi ye katılıyorum.Eğer dondurulmuş hakkını götürüyorsa 1200 YTL için değmez bence de.İnşallah ikinciye gerek kalmadan dondurulmuşlarla kalıp aramıza katılırsın.

Unutmabirgün cnm ...

Ben dondurulmus ebriyolarla daha düsük hamilelik gerceklesebilecegine inamiyorum.

Cünkü ben ilk dondurulmus ebriyolarimi kullanisimda hamile kaldim . Fakat daha

sonradan kaybettim . Kan pihtilasmasi nedeniylee ..

Ben de pek fazla bu yönteme güvenmiyordum. Eger canliysa ebriyolar neden tutunmasin

ki ? Degil mi ?

Doktorunun cevabina gelince ; ben ce hakli ...

Cünkü tüp bebek islemi gercekten hem zorlu , hem de masrafli . Daha cok ilac kullanmak

gerekiyor .

Sen ssk ödüyorsa hakkini taze ebriyolari deneyerek degerlendir . Digerleri beklese de

bisey olmuyor nasilsa .

Bu benim görüsüm tabiki ..

Hangi yöntemi denersen dene insallah sonucu hayirli olur vee bebisine yada bebislerine

sahip olursun cnm . :teselli:

silam ne zaman kaybettin degerlein yükselmedi mi lütfen cevap yaz çok kaygılıyım

Cnm ben 2006 da hamile kalmistim ..
Dondurulmus ebriyolarimla.. 3 ebriyo transfer edildi ve biri tuttu .
Hersey yolunda gidiyordu .
8-9 haftalikken kanimdaki pihtilasmadan dolayi bebegimi kaybettim .
Aslinda bir ihmalden dolayi oldu desem yeridir .
Kan pihtilasmasi icin kullanmam gereken igneyi Dr. yazmadi . O ilgilenmiyomus .
Baska bir Dr.a receteyi yazdirdik . Ama aradan gecti biraz ..
Derken kullandim ama bebegimin coktan kalbi durmustu .. senağlama
Kürtajla bebegimi aldilar .. O kadar agladim ki .. O günleri hatirlarken bile gözlerim doluyor .
Senelerce bekledigim bebegimin müjdesini vermeyi planlarken , kaybettigimi ilan ettim herkese . :çok üzgünüm:
Seninde mi kaninda pihtilasma var ? Senin sorunun ne ? Anlatirsan sevinirim .

Kendim 1.tüpbebek tedavimde negatif sonuç aldım ve elimde 4 adet dondurulmuş embriyolarım var.Bu sefer bunları transfer ettirecem ancak doktoruma bunun için bir soru sordum ve doktorumdan gelen cevabı sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

Dondurma-çözme embryolarının başarısı taze sikluslara göre daha düşük olduğundan ve de şuan hükümet tüp bebek sayısını indirmek istediğinden bence önce hakkınızı kullanın olmazsa oyola başvururuz..

Siz doktorumun bu görüşünü nasıl buluyorsunuz?

Merhabalar ben aranıza yeni katıldım.2 yıldır tüp bebekle uğraşıyoruz.Benim de dondurulmuş embriyolarım var.Sonucunuz ne oldu.Çocuğunuz var mı benim hala yok.Çok perişanız eşimle birlikte ne yapacağımızı düşünüp duruyoruz.Cevap yazarsanız sevinirim.

hayal10 bende senin gibi yeni katılanlardanım. benim ilk tüp bebek denemem negatif. 5 dodurulmuş.embriyo transferi için bu ay adet olmayı bekliyorum. Bizde eşimle çok kötüyüz. Ya bu dodndurulmuşlarda tutmaz diye çok korkuyorum. Umarım hepimize rabbim anneliği tattırır.

mrb benimde embrolarım donduruldu.ilk tüp bebek denemem tuttu ama düşük yaptım.tekrar yapmayı düşünüyoruz ama sağ tüpmde hidrosalpenks vardı ve alındı şimdi bir sorun kalmadı diyor doktorum umarım dondurulmuş embriyolarla tutar kan pıhıtılaşması neden oluyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim allah herkese sağlıklı çocuklar nasip etsin

ben bu siteye yeni girdim bu ilk yazım,bende tüpbebek başarısızlıgını tadanlardanım.yeniden tedaviye başladık bu sefer dondurulmuş embriyo transferi olacak bakalım nasibde ne var,aslında biraz korkuyorum aynı üzüntüleri tekrar yaşamaktan,eğer bu yöntemden mutlu sonuca erenler varsa lütfeeeen yazsın:KK43::2:

X