Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

konu sahibi yok..yazmıyor..acaba son durumları nasıl morali düzeldimi ?:1closedeyes:??

konu sahibi burda sınav ve iş yoğunluğundan çok giremiyorum ama en son para yüzünden babamla küstük elinden beş bin lira aldım eşim işe girdi toplamda yine 5 bin küsür borcumuz var kayınvalidemlerde ağustosta para alacaklar o zaman onlardanda alıcaz ve kapatıcaz inşallah dua edin çok yorucu bi süreçti çok

biz bütün eşyalarımızı banka kredisi çekerek aldık öncelikle belirteyimm))) hayırlısı olsun güzelim azalmış yinede borçların..bizim 18 milyar borç birikti..ben işten cıkınca eşimin tek maası kiraya yetmedi..dişimizi çok sıktık..herseyden kıstık..ama ben cıkarken ısten 5 mılyar borc vardı..bırıktı bırıktı..simdi ben ise girdim yeni..bakalım.
4 yıllık evlılıyım bebek yok yok olmuyor..
ben ailelerden destek almak istemiyorum..kendı alılem evlendıkten sonra bir kısım borcumuzu üstümüzden aldı..(kendı aılemınde maddı durumu ıyı degıldır ama evlat napalım dayanamıyoruz diyorlar yemeyıp kendıelrıne bısey almayıp bıze vermeye calısıyrolar boyel oluncada esım üzülüyor eziliyorum diyor) kendı aılesınden tık yok

mrb arkadaşlar konu sahibi olarak bi gelişmeyi sölemek istiyorum size :) k.validem ağustosta alacağı parayı bugün alıcakmış bizdeydi dün gece ben dedi bu ayın kirasını vereyim bide faturaları ödeyeyim başka bişi yapamam dedi 20 bin lira para alıcak düşünün artık...eşimde olmaz dedi bu defa k.validem bayağ bi köpürdü tartıştılar ettiler kavga dövüş en sonunda ben araya girdim ağlaya ağlaya konuştum oda sırf benim için eğitimim için vericeğini söledi aöf bitti şimdi kasımda smmm ye giricem...bayağ bi bozuldu ama ben kazandım sanırım tabi bugün parayı alınca vazgeçmezse :KK43:

cnm eşimle bizde kimsenin yardımı olmadan evlendik ama herşeyimizi kampanyalı ürünlerden aldık 4bin tl ye bitirdik işi şuan 2senelik evliyiz ve allahtan başka kimseye borcum yok banada çok şey dediler ama aklımı kullnadım kiseyi dinlemedim şükür eşyalarım gayet güseller 20.000eşyadan farkları yok onlardada yatılıyo bunlardada kendinizi çok sıkıntıya sokmuşunuz bide kendi üstüne yapmışın borçları budahada kötü cnm ya allahtan sabır ve sana enyakında açılcak güsel bi kapı diliyorum hamileyim şuan derler hamilelerin duası kabul olur inş eşinin işleri açılırda bu borçlardan bian önce kurtulursunuz istiyosan kredi çek heray düzenli öde bi şekilde ama gitti gidede bataga saplanmayın cnm çokl geçmiş olsun üzüldüm sizin adınıza birileri yardım etmiyosa bana gösteriş budalalıgıda yapamaz bana laf değil ekmek veren önemli de bundan sonra cnm bizler sadece fikir verebiliriz sana rahatlatma amaçlı

hadi hayırlısı burcubiriktir canım..güzel bir haber..inşallah kayınvaliden verirde rahatlarsınız..bundan sonrada dikkatli adım atarsınız diyecem ama elinizde olan bişey degil..bizde yasadık aynılarını ah ah dugun borclarını sıkarak kapadık..sonra aksılıkler işsizlikler oldu kira var..yine borç yıgıldı.off ooff
benim ailemde baska yardım edende yok....
bu arada tebrik ederim...

sarı civcivim bizimde öle en son dün oturdum ağladım dayanamadı tamam dedi ama korkuyorum heran yan çizebilir :KK43:

ben borçlarımı geçtim canım..bebek sahibi olabilmek için bekliyorum 4 yıldır tüp bebek yapılması gerek para yok .....18 mılyarı buluyor borclar.oda banka kredisi oldugundan dolayı faizler 3 milyar zaten 2 bankaya borc var..taksıt taksıt ödüyoruz işte..

allah yardımcın olsun ben bebeğimi kaybettim bu sıkıntılar yüzünden :KK43: 2 aylıktı gittiğinde...şimdi hiç bişi düşünmemek için sadece ders çalışıyorum göya takmıyorum işte...alamamışlar parayı zaten ağustosa kalmış yine...

amin canım cümlemizin allah yardımcısı olsun..ben ögrendim kimseden kimseye fayda yok..herkes göstermelik canım diyor...içinden canın çıksın diyorlardır..kimseye güvenmiyorum acımıyorumda..sadece ben biz diyorum o kadar..kimsedende bişey istemiyorum istemedim bu güne kadar kimsede sormadı..amannn boşverr..

cnm eşimle bizde kimsenin yardımı olmadan evlendik ama herşeyimizi kampanyalı ürünlerden aldık 4bin tl ye bitirdik işi şuan 2senelik evliyiz ve allahtan başka kimseye borcum yok banada çok şey dediler ama aklımı kullnadım kiseyi dinlemedim şükür eşyalarım gayet güseller 20.000eşyadan farkları yok onlardada yatılıyo bunlardada kendinizi çok sıkıntıya sokmuşunuz bide kendi üstüne yapmışın borçları budahada kötü cnm ya allahtan sabır ve sana enyakında açılcak güsel bi kapı diliyorum hamileyim şuan derler hamilelerin duası kabul olur inş eşinin işleri açılırda bu borçlardan bian önce kurtulursunuz istiyosan kredi çek heray düzenli öde bi şekilde ama gitti gidede bataga saplanmayın cnm çokl geçmiş olsun üzüldüm sizin adınıza birileri yardım etmiyosa bana gösteriş budalalıgıda yapamaz bana laf değil ekmek veren önemli de bundan sonra cnm bizler sadece fikir verebiliriz sana rahatlatma amaçlı

kesinlikle çok iyi yapmışsınız sözlüm ve bende böyle düşünüyoruz akıl veren çok ama para veren yok -tatlicadiarzu-
bende 7.000.00 bi düğün paketi buldum içinde 82 ekran lcd televizyonuna kadar var kimseye borçlu olup sıkıntı çekmek istemiyorum bende :kahve:
ayrıca bi evin içinde eşya değil huzur ve mutluluk önemli diye düşünenlerdenim Şeniz
marka eşyam olup eşimle borç yüzünden sıkıntıya gireceğime kuru kanepede otururum yarını düşünmeden huzurla uyurum :eek: çok iyi oldu bu düğün paketleri kaydirigubbakcemile2
Rabbim tüm borçlularımızada edalar ihsan etsin inşallah a.s.

bende 9 aydır evliyim sağolsun annemler çamaşır bulaşık makinamı aldılar. çeyizim de vardı ama büyük eşyaları alacak ne onların kuvveti vardı ne de eşimin ailesinin zaten babası vefat etmiş. o yüzden bizde herşeyi kendimiz yaptık. taksite böldürdük. allahıma bin şükür biraz zorlandık hala zorlanıyoruz ama bir kaç ay sonra borçlar bitecek. zemuszemuszemuszemushihoyyythihoyyyt

bizde 8 aydır evlıyız..annem tarafı yardım ettı ama esım tarafından hıc bır yardım almadık..borcumuz vardı baya baya..

Allah'a şukur toparladık,arabamızı aldık ,bu yazda ikinci balayını yapıcaz..kaydirigubbakcemile2

bende 1 yıllık evliyim..bizde tek başımıza evlendik ..çok zor günler yaşadık ..ama sırt sırta verirseniz herşeyin üstesinden gelirsiniz...allah bi şekilde yardım ediyor..dermansız dert vermesin ...çok dua et...kendini üzme...bi kapı açılır inşallah

Ah ah...
Biz evi tutmuştuk, her şeyi alıp yerleştirmiştik. Nikahımıza az bir zaman vardı ve evimize hırsız girdi. Duvardaki saatten yemek takımına kadar her şeyimizi silip süpürdüler.
Onun borcunu bir yandan, yeni aldıklarımızı bir yandan ödeyelim derken; bir arkadaşımıza bizim eşya aldığımız yerden eşya almıştık. Ödemedi, kayıplara karıştı. Üstüne bir de o binmez mi...
kafamçokkarıştı
Uzun süre, kurtulamadık sıkıntıdan. Yeni yeni toparlanıyoruz.
Geçer canım, geçer. Tutumlu ve sabırlı olmak gerek.:çok üzgünüm:

mrb arkadaşlar...dün baya canım sıkkında sorun yine maddiyat tabiki...ama sabah buraya girdim tekrar tekrar okudum yazılanları dedimki tek değilim allah hepimize yardımcı olsun...

ben borçların yanında işsiz kaldım ve ardından planlanmamış bir bebek.üsütne üstlük eşim işten ayrıldı.yeni
bir şehre geldik şimdi sorun iş yerindeki insanlar doğuma bir ay var ve kendi bunalımlarından bahasediyor bana.iş yerine alışamamaktan şehre alışamamaktan.tek başına kalmış olmak çok yorucu.hele ben herşeye dişimi sıkarken onun kaprisi...garip olan bir gram bile sevgimin azalmaması kıaymıyorum yine kıyamıyorum.çözüm bulmaya çalışıyorum.ama artık çalışmıyor kafam:)

ben borçların yanında işsiz kaldım ve ardından planlanmamış bir bebek.üsütne üstlük eşim işten ayrıldı.yeni
bir şehre geldik şimdi sorun iş yerindeki insanlar doğuma bir ay var ve kendi bunalımlarından bahasediyor bana.iş yerine alışamamaktan şehre alışamamaktan.tek başına kalmış olmak çok yorucu.hele ben herşeye dişimi sıkarken onun kaprisi...garip olan bir gram bile sevgimin azalmaması kıaymıyorum yine kıyamıyorum.çözüm bulmaya çalışıyorum.ama artık çalışmıyor kafam:)

biliyomusun aynı şeyleri bende yaşadım işsiz kaldım eşimde aynı şekilde sonra ben işe girdim o yine giremedi sonrada hamile kaldım üzüntüden bebeğim uçup gitti...sonuç sıfıra sıfır

malesef ki ben de dünya kadar borç ödüyorum evlendiğimden beri yenisi eklenip duruyor allahım beni sınıyor mu ne eşimin bekarken aldığı krediler,kart borçları bunlar sinirimi bozuyor herşeyiyle mükemmelr biri ama gel gelelim bekarken ki sorumsuz tutumlarının cezasını ben ödüyorum bazen aklıma geldikçe düşündükçe sinir oluyorum.Bugün de bunalım takılıyorum o ise her zamanki gibi üzgün mahcup özür diliyor bunları benim yüzümden yaşıyosun diyor ama olan sağlığıma olmaya başladı stresten gerginlikten hertarafım ağrıyor sebebi bulunamayan ağrılarla başetmek zorunda kalıyorum

Ben bekar olduğum halde borçlarım var.Borçsuz insanmı var şu memlekette..O yüzden tek derdiniz tasanız bu olsun canım.Allah büyük acı ve sıkıntı göstermsin.Öldürmeyen acı güçlendirirmiş.
Bizim bir akrabağımız var.Adam işten çıktı.Karısı 700 milyona çalışıyor..Kredi borcu,kart borçları vardı ödeyemedi.Haciz gelmesin diye eşyaları akrabağlara,komşulara dağıttılar.Şimdi kayınvalidesinde oturuyor adam.ış aramıyor bide boşverr.Allah insana çalışkan bir koca versin..

X