Artık yün yastık kullanmak istemiyorum..Tavsileriniz nelerdir?

benim yastiklar kaz tuyu.memnunum.yorganim dosegim de deve yunundan.hem coooooook rahat.cok kullanisli,yazin cikardiginda yer kaplamiyor fazla cunku kalin degil.hem dde deve yunu tedavi amacli da kullaniliyor.

Son düzenleme:
valla kızlar yün yastık gibisi yok elyafıda kullanıyorum ama yün sert oluyor bende sertte yatmayı severim zemuszemus

valla kızlar bi saat önce yastık yüüznden cinent gelmiş ve sabahın köründe kalkmış biri olarak süper başlık
şu viskolar nasıl kullanan var mı acaba, bende acil rahat yasık önerisi istiyorum lütfen
:gitme:

valla kızlar bi saat önce yastık yüüznden cinent gelmiş ve sabahın köründe kalkmış biri olarak süper başlık
şu viskolar nasıl kullanan var mı acaba, bende acil rahat yasık önerisi istiyorum lütfen
:gitme:

viskolexlere alışmak biraz zor sağlık sorunun yoksa tevsiye etmem.
yukarıda yazmıştık rahat ve kullanımkolaylığı olan yastıklar hakkında.

merhaba hanımlar bende burayı yeni gördüm ve katılayım dedim her halde baştaki yazanlar genç olmalı çünki bende gençken öyle kokuyor falan diye yünlerimi anneme geri vermeye kalkmıştım. iyiki annem aklımı yatırmışta vermemişim şimdi bütün yastıklarım yün yatak yorgan hepsi.arada bir yastıkları makinada yıkıyorum .sonra güneşe döküp sopa vuruyorum mis gibi kabarıyor kuruduktan sonra tekrar yıkadığım yastık kılıflarım koyuyorum .diyeceksinizki bu kadar zahmete değermi .evet değer sağlık için .bir zamanlar silikon yastık kullandım rahatsızlığı bir tarafa terletiyor başın altından kayıyor yorganları terletmesine rağmen ıstmıyor anlıycanız aslında vücudumuz sinyal veriyor ama bizler işin kolayına kaçıyoruz .sağlığımız bozulduğu zaman o beğenmediğimiz yünleri kullanıyoruz. ceza gibi sakın sizde bu hatayı yapmayın. çalışan arkadaşlara önerim etrafta okadar yoksul evtemizliğine giden kadınlar varki .yılda bir kere olsun belli bir ücrete yünlerinizi yaptırın inanın buna değer.vereliniortak

Slm kızlar bende yün yastık kullananlardanım:)
10 yıl önce tüm ailenin yastığını değiştirdim yataş dan elyaf yastıklardan aldım zamanla kirlendi tabi yıkayım dedim yıkadım sonuç topak topak oldu haydiiiiii attığım yastıkları aradım tekrar yorgancıdan yün yastık doldurttum 10 yıldırda yün yastık kullanıyorum yıkıyorum kurutuyorum yaorgancıya verip kattırıyorum çok güzel oluyor bu arada elimde değil yün yastıklarıda teker teker makinede yıkıyorum mis gibi oluyor

merhaba hanımlar bende burayı yeni gördüm ve katılayım dedim her halde baştaki yazanlar genç olmalı çünki bende gençken öyle kokuyor falan diye yünlerimi anneme geri vermeye kalkmıştım. iyiki annem aklımı yatırmışta vermemişim şimdi bütün yastıklarım yün yatak yorgan hepsi.arada bir yastıkları makinada yıkıyorum .sonra güneşe döküp sopa vuruyorum mis gibi kabarıyor kuruduktan sonra tekrar yıkadığım yastık kılıflarım koyuyorum .diyeceksinizki bu kadar zahmete değermi .evet değer sağlık için .bir zamanlar silikon yastık kullandım rahatsızlığı bir tarafa terletiyor başın altından kayıyor yorganları terletmesine rağmen ıstmıyor anlıycanız aslında vücudumuz sinyal veriyor ama bizler işin kolayına kaçıyoruz .sağlığımız bozulduğu zaman o beğenmediğimiz yünleri kullanıyoruz. ceza gibi sakın sizde bu hatayı yapmayın. çalışan arkadaşlara önerim etrafta okadar yoksul evtemizliğine giden kadınlar varki .yılda bir kere olsun belli bir ücrete yünlerinizi yaptırın inanın buna değer.vereliniortak

alkisalkisalkis alkisalkisalkis

Slm kızlar bende yün yastık kullananlardanım:)
10 yıl önce tüm ailenin yastığını değiştirdim yataş dan elyaf yastıklardan aldım zamanla kirlendi tabi yıkayım dedim yıkadım sonuç topak topak oldu haydiiiiii attığım yastıkları aradım tekrar yorgancıdan yün yastık doldurttum 10 yıldırda yün yastık kullanıyorum yıkıyorum kurutuyorum yaorgancıya verip kattırıyorum çok güzel oluyor bu arada elimde değil yün yastıklarıda teker teker makinede yıkıyorum mis gibi oluyor

alkisalkisalkis alkisalkisalkis

bende elyaflardan kurtulup yüne döndüm ama kaz tüyüde fena değil hafifçecik.

elyafın kullanımı gerçektende kolay ama malesef sağlıklı değil.ben de önceden elyaf taraftarıydım ama şimdi öyle düşünmüyorum.
en sağlıklısı yün ve pamuk.
yeni evliyken pamuk ve yün yorganlarımın çoğunu kullanmam ve evde yer kaplamasın diye birilerine vermiştim.
şimdi çok pişmanım.keşke elyaf olanları dağıtsaydım.

:hulya:a.s

Yastıkta kuş tüyü kullanıyorum ama yorganım mutlaka yün olucak yoksa ısınmam ben
temizliğinide yaparım ne olucak kii

sağlıklı yastık arayışındayım kuş tüyü yastıklarında alerjik riskleri varmış.Sleepcraft markanın ürünlerinden kullanan varmı dogal yün veya lateks başka öneride bulunacak varmı

egeliyim ve hep pamukl yatak yastık yorgan kullandım.
hem hijyenik,hem cok güzel ısıtır,hem de yün gibi her sene havalandır yıka tarzı işeknceye dönüşen bir bakımı yok.
bu kış sonunda kayınvalidemin bana verdiği yün yatak ve yorganları atmayı planlıyorum.
ben kendimi zor yıkıyorum,bi de yünlerle hiç uğraşamam -tatlicadiarzu-

yün yün yün başka bişey demiyorum..üstelik yünün temizliği niye zor diyorsunuz anlamış değilim..makinaya atıyorum yün programı haa bir de deterjan gözüne deterjanla birlikte su alırken yumuşatıcı koyuyorum ayrıca yumuşatıcı gözüne de koyuyorum..neyse püf noktası iki kez sıkma yaptırıyorum ozaman çok kolay kuruyor..mis gibi yumuşatıcı kokuyor..kızımın yastığını sık sık yıkıyorum hiç bişi de olmuyor..kaydirigubbakcemile5

Yastıkta tamam da, yorganda çok zor kullanımı, yıkanıyor kurutuluyor dövülüyor sonra dikilerek yorgan yapılıyor her sene aynı işlemi bir yada iki kere tekrarla hiç beceremem, bende köye yolladım yün yastık ve yorganları, zaten yün şeyler hapşırtıyor beni, yün kazak bile giyemem ben..

Ama pamuk daha kullanışlıysa nasıl oluyor? hiç bir bilgim yok pamuk yastık yorgan konusunda...

ıyi bir yastık arayışı içindeyim pamuk yastığı nerden temin edebilirim?

evet yorgan zor gerçekten..ben 5 yıllık evliyim ve hep yün yorganı kullanıyorum daha hiç söktür diktir işlerine girişemedim..pamuk yorgan ve yastık da yorgancılardan bulabilirsin..hani çeyizlik yorgan falan diken yerler var ya tek tarafı saten falan yapıp vitrinlerde boy boy gösteriyorlar..ama pamuk yorgan nasıl temizlenir bilmiyorum..annem çeyizime verdi birtane anne bu yıkanır mı ya da sökülüp dikilir mi dedim..bunu eskiyene kadar kullanacaksın sonra da kaldırıp atacaksın dedi ama bence kuru temizlemeciye falan da verilebilir

X