8 hafta 3 günlük hamileyim kalp atışları durursa diye çok korkuyorum:(

H

huriye aydın

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi huriye aydın
arkadaşlar 8 haftalık hamileyim... 10 gün önce bebeğimin kalp atışlarını duydum ama çok korkuyorum ya bebeğime bişey olursa diye yaa... dünden beri sanki ona bişey olmuş gibi hissediyorum:KK43: ben öyle düşündüğümden mi hissediyorum acaba yaa

canım hamilelik süreci öyle uzun bir zamanki korkularla yaşamanın imkanı yok benim ilk bebeğim aklımda hiçbir kötü düşünce veya korku yokken düştü.şimdi 20 haftalık hamileyim yine hiç aklımda yokken ikili sonucum da amniyosentez oldum ve sonucunu bekliyorum.yani anlayacağın korkunun faydası yok içini ferah tut.dilerim hiç sıkıntı yaşamadan bebişini dünyaya getirirsin canım.kötü düşünceleri kafandan uzak tut.olumlu düşün olumlu olsun herşey.

bu düşünceler her hamilede olur canım.içini ferah tut ve çok dua et.Allah korur inşallah meleklerimizi.

canim herkesin icinde bu korku olur ama sen ne kadar pozitif olursan okadar bebegin ii olur cnm boyle seylerle kendini uzme senin stresin bebegede gecer unutma

sağolun arkadaşlar Allah'ım bebişlerimizi korusun

çok geçmiş olsun canım inşallah hayırlı haberler alırsın inşallah sorun yoktur ve bebeğine kavuşursun

bende aynı sen gibi 8. haftada kötü yazılar okudum ve 3 gün kendime gelemedim ya bebeğime bişey olduysa diye ya kalbi durduysa diye.genelde bu haftalarda duruyor kalbi diye duymustum.ama biran önce kendimi toparladım ben üzüldükce bebeğimide üzdüm ona kıyamazdım onu üzmeye hakkım yoktu.ve allaha şükür bebegimii gördüm.gayette büyümüş.koooocaaman olmuş.6 cm :)))sende iiçini ferah tut.zaten saglıklıysa bebegine bişey olmaz.

canim benim korkma diyecegim ama ilk haftalarda normal...ben de korkmustum ama korktugum gibi olmadi cok sukur...sen yine de pzitif ol,iyi dusun ki iyi olsun...insallah bebegin snei hic birakmaz...

bu düşünceler çoğu hamilede oluyor sanırım doktoruma bile açtım bu konuyu bana tek dediği pozitif düşün ki herşey çok güzel olsun bebeğinde strese girmesin o yüzden beni üzücek hiç bişeyi okumuyorum izlemiyorum her zaman olumlu düşünmeye çalışıyorum bu korkuyla yaşanmaz insan çıldırır doğuma kadar artık oluruna bıraktım herşeyi hiç bişey düşünmüyorum allahıma dua ediyorum ikimizede sağlık sıhhat ver diye elimizden başaka ne gelebilir ki

tatlim bende ilk zamanlarda aynen senin gibi düşünürdüm ama bak çok şükür bebeğim de bende iyiyiz böyle şeylerle kafani yorma allahin izniyle bişiycik olmaz.

arkadaşlar 8 haftalık hamileyim... 10 gün önce bebeğimin kalp atışlarını duydum ama çok korkuyorum ya bebeğime bişey olursa diye yaa... dünden beri sanki ona bişey olmuş gibi hissediyorum:KK43: ben öyle düşündüğümden mi hissediyorum acaba yaa

:))
ah canım seni öyle iyi anlıyorum ki..bende hep korkuyorum taa başından beri.. şimdi bile ya kalbi durusa yavaşlarsa o olursa bu olursa korkusu var, korkular hiç bitmiyor..korku hep oluyor sen sen ol en başından at bu korkuyu...

Merak etme bende öyle hissederdim hep 19 haftalık oldum nerdeyse yinede hep o korkuyla yaşıyorum ama daha rahaım tabi.İnsan öyle zannettiği için gebelik belirtileride azalmış gibi geliyor bazen o panikle bunlara sebepde ya yaşanılan kötü şeyler geçmişde yada yaşayan arkadaşlardan dinlediğimiz hikayeleri.

Ben hamileliğimin başından beri sorunsuz bir hamilelik geçireceğimi düşünüyorum.Başkalarının sorunlarını duyduğumda o kişi için üzülüyorum ama ben de aynı şeyi yaşarmıyım diye düşünmek bile istemiyorum.En basitinden mide bulantısı ve kusma hamilelikte tipik değil midir?E bende olmadı...Demek istediğim sen ve bebeğin farklısınız.Her hamilenin iyi ya da kötü farklı anıları var.

Artık hamile olduğumu duyan hemen kendi yaşadıklarını anlatmaya başlıyor.-tatlicadiarzu-Yüzünü buruşturarak kötü anılarını sakız gibi uzata uzata anlatanları dinlemeyip o anda başka şeyler düşünüyorum ve o insanlarla tekrar karşılaşmamaya,karşılaşsam da bu konulara girmemeye özen gösteriyorum.Bu tür insanlardan özellikle hamilelik süresince uzak durmak gerektiğini anladım.

Seni rahatlatacak şeyler yap.kaydirigubbakcemile2
Sağlıkla bebeğini kucağına alman dileğiyle..:emir_bebek:

merhaba bende ilk buraya yazıyorum bende 8+4 günlük hamileyim içini ferah tut diyeceğin düşüneceğin tek şey bunuda sana allah verdi ve allah alır aklına takma inşallah aynı zamanda bebeklerimizi kucaklarımıza alacağız

allahımın dedgi olur hiç kötü şeyler gelmesin aklına bende 8 haftalık hamileyim dilerim inş saglıklı bi şekilde kucagımıza alırız

Canim bende ayni durumdam surekli ya bebegime bisey olursa diye insallh birsey olmaz sen dikkat et gerisi rabbimeckalmis birbirimize dua edelim Annecikler...:emir_bebek:

Sağlikla gelsin bebişin ^_^

X