Yüzdeki Kılcal Damarlar..

ben yıllardır bu durumdan muzdaribim lazeri hiç duymamıştım şimdi küçük bebeğim var zor yolculuk yapıyorum ve giresunda yaşıyorum arkadaşlar samsun veya trabzonda lazer yaptırıp memnun kalan varmı? veya nerede yaptırdığınızı yazarmısınız

o bölgeyi soğuk suyla yıkayın demek hangi akla hizmetle denmiş bilmiyorum ama en iyi yaşayan biliyor bu sorunu !
güneş kremi kullanmak daha da artmasını önlemek adına alınabilecek önlemlerden.ya da oksitin krem kullanılabilir.bilgimizi paylaşırsak bir şeyler elde edebiliriz.

Merhabalar hayırlı kandiller.benimde aynı sorunum var.ama bu doğum kontrol hapı kullananlarda çoğunlukla olan bi durum ve bende kullanıyorum.aranızda varsa kullanan sebebi haptır hanımlar.:KK14:

:roflol:arkadaşlar son bi iki haftadır burnumun yan taraflarında kılcal damrlar oluştu nasıl diyeyim hani nezle olursunuz da burnunuzun yanları kızarır ya aynı öyle görünüyo şimdi ben napıcam ya durduk yere iş çıktı başıma gene bi öneriniz varmı geçiyomu bunlar

selam benim problemim de kilcal damar yuzumde yanak bolgemde cok var lazer denemyi dusunuyorum

benimde yanagimda azicik var...sicak suyla banyo yapinca sanki orasi kizariyor artik yuzume sicak su degirmiyorum
birde garnier markasinin makyaj temizleyici islak mendillerini kullandiktan sonra oldu bu benim...
artik alkol iceren tonik islak mendil vs. kullanmiyorum cunku daha bir kizardigini hisssettim

not cildim oldukca kuru

Son düzenleme:
bir de bu durumdan muzdarip olanlara bir kaç tavsiyem olacak ... sıcak, bu problemin daha da artmasına sebep olur. bu yüzden güneşten, sıcak sudan , sıcak buhardan uzak durulmalı... güzellik merkezlerinde cilt bakımı yapılırken yüze sıcak buhar üfletilir . bazı güzellik merkezleri kılcal damar problemi olanların o bölgelerini pamuk ile kapatarak bunuuygular ama bazıları buna dikkat etmez. eğer onlar bunu dikkate almazlarsa siz rica edin ve o bölgeyi kapatın ki sıcak buhardan dolayı daha da artmasın.

Kızlar bahsettiğiniz şikayetler Acne Rozasea diye bilinen bir rahatsızlığın belirtileri. Mutlaka dermatoloğa gidip muayene olmanız gerekiyor. Bu rahatsızlığın birinci aşaması kendini burun kenarlarında, burun üzerinde ve yanaklarda kızarma şeklinde gösteriyor. Kılcal damarlar genişleyip, görünür hale geliyor. Eğer tedavide geç kalırsanız ileri aşamalarda ciltte pistül denilen iltihaplı şişlikler oluşabiliyor. Zaman zaman atakları oluyor ve yüz kızarıp yanma hissi oluşuyor. Çok daha ileri aşamalarında ise deri kalınlaşmasına benzer problemler oluşuyor. Özellikle burun üzerinde oluşursa burun kabarıp şişmiş gibi değişik bir görüntü oluşabiliyor. Ama burun üzeri daha çok erkeklerde görünen türü. Sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte genetik olabiliyor. Genellikle beyaz tenli, hassas ciltli kadınlarda esmerlere ve erkeklere göre daha çok görülüyor.Kaçınmanız gerekenler sıcak ve soğuğun her türlüsü. Sıcak-soğuk hava, sıcak- soğuk su, özellikle hamam,sauna, güneş,rüzgar, aşırı baharatlı ve acı yiyecekler, aşırı sıcak çay, kahve gibi şeyler. En önemlisi de stres. Duygusal nedenler ciddi anlamda tetikleyebiliyor, hatta dermatologlar böyle bir durumda psikiyatristlere yönlendirip sakinleştirici tarzda ilaçlar kullanmanın faydalı olabileceğini de söylüyorlar. Mutlaka yüksek korumalı güneş kremleri ve şapka kullanmanız gerekiyor.Hemen başlangıçta bir doktor kontrolüne girerseniz size kızarıklığın ilerlemesini durduracak kremler, jeller verirler. Ama bunlar hastalığı geriletmez ya da iyileştirmez. Sadece ilerlemesini durdurur. Şimdilik bunun tek tedavisi lazerle kılcal damar tedavisi olarak görünüyor, başka bir çözüm yok. Ama lazer içinde güzellik salonlarına, estetisyenlere değil, tam teşekküllü hastanelerde dermatologlara gidip lazer yaptırmak gerekiyor. Bir de lazer tedavisi güneşin yoğun olduğu zamanlarda değil, kış aylarında yapılıyor. Yani en uygun zamanlar kasım, aralık gibi. Biraz felaket tellalcısı gibi oldum kusura bakmayın ama eğer başlangıçta önemseyip önlem almazsanız ileri aşamalarının ne kadar ciddi bir hal alabileceğini bilmenizi istedim.

Arkadaşlar bende de var aynı sorun orta okulda diz kapağımın arkasında belirgin bir damar vardı bu sene iice belirginleşti kardiyolojiye göründüm varis dedi yıkıldım.(ben öğretmen olduğum için kaçınılmaz son olduğunu düşünüyrm)sclerotherapy araştırdım hatta doktorum da tavsiye etti ama cesaret edemedim 2 hafta önce tekrar farklı bir doktora göründüm,o ise sclerotherapy için erken olduğunu söyledi ve Doxium adın da bi ilaç verdi.İlaç için henüz bi şey söylemek erken olur.
Başka araştırmalarım sonucu hirudo terapy'i(sülük le tedavi)öğrendim.aranızda deneyen var mı?Faydası olduğu varise ii geldiği söyleniyr bi çok yerde.Merak ettiğim o damar tamamem yok olabilir mi acaba?:44:

kızlar benımde burnumda var 2 tane nokta seklınde.bu tıp cıltlerde ne yapmalıyım sızce.yanı yuzumuzu yıkarken sıcakmı soguk su ılemı yıkamamız lazım..

Selam; piyasada çok sayıda bu damarları azalttığı söylenen bissürü krem var; ancak ben dermatolog tavsiyesiyle bile 1 yıl boyunca kullandığım ruboril bile işe yaramadı:KK43: Ama lazerle 2 seans yaptırdım. neredeyse çoğu gitti. Sadece biraz daha kalın olanlar için 1 seans daha gerekecek. Bence kremlere para vermeyin...

Canım nerede yaptırdın?

selam; piyasada çok sayıda bu damarları azalttığı söylenen bissürü krem var; ancak ben dermatolog tavsiyesiyle bile 1 yıl boyunca kullandığım ruboril bile işe yaramadı:KK43: ama lazerle 2 seans yaptırdım. Neredeyse çoğu gitti. Sadece biraz daha kalın olanlar için 1 seans daha gerekecek. Bence kremlere para vermeyin...

sevgultuna merhaba,

nerde yaptırdın isim verir misin?

Arkadaşlar,

Burun kenarları ya da yüzünde ki kılcal damarlara lazer yaptırıp memnun kalanlar, tek yada iki seansta bu kılcal damarlardan kurtulanlar nerde ve ne kadara yaptırdığı konusunda bize yardımcı olabilir mi?
Teşekkürler.

kızlar benımde burnumda var 2 tane nokta seklınde.bu tıp cıltlerde ne yapmalıyım sızce.yanı yuzumuzu yıkarken sıcakmı soguk su ılemı yıkamamız lazım..

herseyin aşırısı artirir aşırı sıcak soğuk veya heycanlandın yüzün kızardi dimi kaşısan artar o derce hassas yatıştırıcı ürünler faydalı. aşırı soğuktan kar buz veya soğuk esen rüzgar bile çatlatır.

bende burun kenarlarına lazer yaptırdım 20 gündür kırmızı bir burunla geziyorum dr 1 1,5 ay sonra derimin rengini alacağını söyledi umarım öyle olur çok üzülüyorum dyrduk yere iş açtım başıma

burun kenarlarımda var benımde doğal yolla cozulemıyormu acaba kısın nezle olduğumuzda cok sılıyoruz nedenı bu :KK52:olabılırmı acaba

X