Bebek Beslenmesi Bebeğim beni emmek istemiyor!!!!!Yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

MelisaMelisa

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
52
0
bebeğim şu anda 8 aylık ve son 2-3 haftadır gündüzleri ne zaman emzirmek istesem bana sırtını dönüyor. Uyku sersemi olursa 1,2 dk emiyor. Geceleri emiyordu artık onuda zorla yapıyoruz.Diş çıkarıyordur, birkaç gün bekleyeyim dedim ama doktor diş belirtisi göremedi.Ben en azından 1 yaşına kadar emzirmek istiyordum. O emmeyince sütümde kesilecek.Tüm gün ağlıyorum. Bayanlar ne yapmalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum.:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Merhabalar tatlı annecik..

Öncelikle şunu her zaman hatırlayalım;ANNECİĞİN psikoloji bebeğe aynadır her zaman...
Ayrıca süt miktarı ve kalitesini dahi etkiler..
O yüzden önce POZİTİF olucaz canım;BEBİŞİMİZ için.
Sonea;
SABIR
TEKRAR TEKRAR DENEME
ISRAR
EMMEYİ RED ETSEDE TEKRAR TEKRAR DENEME

Emmeyi reddetme son zamanların sorunu.
Bebek kendi acısından reddetme sebepleri,

-diş ağrısı
-kulak ağrısı
-anneden uzun süre ayrı kalma
-emerken yarım kalması

Anneden dolayı sebepler,

- bebeğin memeyi ısırmasına güçlü bir tepki
-seyahat ve başka bir yere taşınma
-kurallı, saatli emzirme (kesinlikle her istedikçe emzirilmeli)
-emzirirken yüksek sesle konuşma veya aile üyeleri ile tartışma
-annenin STRESLİ olması
-bebek emmek istediğinde iptal etme

TABİİ BUNLAR COK SIK TEKRAR EDERSE REDDETME BAŞLIYORMUŞ.

SEVDİRMEK İCİN NE YAPMALIYIZ

- çoğu bebek uyanıkken istemez, uyuyorken yada uyumaya yakın emzirin
- emzirme pozisyonlarını değiştirin (göğüslerden sadece birini tercih edebilirler)
- Gezdirip emzirin, ağladıkça ısrar edin.
- sessiz ve karanlık odaları tercih edin
- ekstra ilgi gösterin emzirtirken
- tenleriniz birbirine değsin
- birlikte banyo yapın
- eve çok misafir almayın, bazı bebekler kalabalıktan hoşlanmaz ..

Bunları uygularsanız emınım işinize yarıcaktır canım..
Mutluluklar dılerım meleğinizle..

ben de çok istedim bebeğim emsin diye işi de bıraktım ama benim bebişim de 5.5 ay emdi.doktoruma danıştığımda da bebeklerin her şeyi kendi tercihlerine göre yaptığını söyledi.emmiyorsa sağar yine verirsin üzülme.üzüldükçe sütün de gider.sık sık emzirmeyi dene ama illa da emmiyorsa sağarsın

benim bebeğimde 3,5 aylık aynı sorun bendede var bende o emsinde rahat büyüsün die işi bıraktım ama malesef almıuyor anca uyrken yada yarı uyur halde ilken ama ne olursa olsun inat ettim sağıp da kaşıklada olsa verecğeim kızım ne emzik aldı nede biberon ama ben kararlıyım 5,5-6 aylık olana kadar anne sütü alacak sizde kararlı olun lütfen çünkü onun kılına zarar gelse ben mahvolurum neden onu emzirip ileride gelicek hastalıklara karşı korumalı olmasın ki ama değil mi

benim kızımda emmiyor.göğüs ucum olmadığı için..bende sağıp veriyorum.
anne sütünü alması önemli benim için..

Geçen gün ben de aynı şikayetle forum açmıştım.
Benim bebeğim de 2 aylık olduğundan beri gitgide azaltarak emmeyi bıraktı sayılır..Ama ben yılmadım ve her öğün sağarak veriyorum. Şimdi 5 aylık oldu ve hiç mama almadı. Sakın üzülme sağarak süt asla azalmıyor, azalsa benimki azalırdı..Ama yine de umuyorum bizlerin bebekleri de diğer bebişler gibi emmeye devam ederler

benim oğlum da gündüzleri emmek istemiyo.ben de uyutacağım zaman veriyorum yada uyutup öyle veriyorum.yoksa emmedikçe iyice azalacak sütüm.geceleri emiyo ama bazen gece uyanmadığı zaman oluyo o zaman tüm gün emmemiş oluyo.benim oğlum zaten çok sevmedi emmeyi.2-3 aylıkken bile 5 dk emerdi sadece.öyle 6 ay idare ettik.inşallah bırakmaz 1 yaşına kadar emseydi bari...

benım oglumda 3 aylıgını yenı doldurdu cok streslıyım 15 gundur oglumun emmesı azaldı ve son 4 gundur hıc ıstemıyor sayılır medellanın pompasını aldım sagıp kasıklı bıberonla vermeye calısıyorum bu seferde emmeyı tamaen bırakacak dıye korkuyorum ne yapacagımı sasırdım bu sferde bıberonla verınce aglıyo agzından atıyo cok uzgunum zaten sutumde az ıyıce azalcak artık bı care ne olur arkadaslarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

benim bebeğimde 3,5 aylık aynı sorun bendede var bende o emsinde rahat büyüsün die işi bıraktım ama malesef almıuyor anca uyrken yada yarı uyur halde ilken ama ne olursa olsun inat ettim sağıp da kaşıklada olsa verecğeim kızım ne emzik aldı nede biberon ama ben kararlıyım 5,5-6 aylık olana kadar anne sütü alacak sizde kararlı olun lütfen çünkü onun kılına zarar gelse ben mahvolurum neden onu emzirip ileride gelicek hastalıklara karşı korumalı olmasın ki ama değil mi
bende aynıyım çok moralim bozuk elimden bişey gelmiyor kaşıkla akıtıyorum tam bi eziyet
ne üstü kalıyor ne yatak ne olcak bilmiyorum

bebeğim şu anda 8 aylık ve son 2-3 haftadır gündüzleri ne zaman emzirmek istesem bana sırtını dönüyor. Uyku sersemi olursa 1,2 dk emiyor. Geceleri emiyordu artık onuda zorla yapıyoruz.Diş çıkarıyordur, birkaç gün bekleyeyim dedim ama doktor diş belirtisi göremedi.Ben en azından 1 yaşına kadar emzirmek istiyordum. O emmeyince sütümde kesilecek.Tüm gün ağlıyorum. Bayanlar ne yapmalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum.:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Emmemesinden ziyade üzüntüden ve stresden sütün kesilir canım. Emmiyorsa sütününü devamı için sütü pompayla sağ ver. Göğsünden ne kadar süt boşaltırsaan o kadar süt üretimi olur.

pardon yaa arkadaşlar. Konu sahibi iki yıl önce açmış konuyu görmedim ona yorum yazdım ama tüm emziremeyen anneler için tavsiye olarak kabul edin artık.:kedi:

bayanlar, sütü sağıp vermek yerine bebeğinizi iyice uyuyup uykuya daldıktan sonra emzirin. o zaman emiyorlar. ilk oğlumdada aynı sorunu yaşadım. yaklaşık 2 ay uykuda emzirdim.sonra düzeldi ve 20 ay emdi. şimdi 2. oğlumdada aynı sorununu yaşıyorum. 2 aylıktan itibaren emmek istemiyor. şu an 7. ayın içindeyiz. düşünün 5 aydır uykuda emziriyorum. 2 saatte bir uyutup emziriyorum. emdiğini farkedince bırakıyor, sallıyorum tekrar uyutuyorum ve tekrar emzirmeyi deniyorum. oldukça zahmetli fakat en iyi yöntem bu. sütünüzde kesilmez böylece. sütü artıran gıdalar ise: kuru fasulye, bulgur ve pirinç pilavı, soğan, tahin. bu gıdalar vücutt suyu tutuyor.yani sizi susatıyor ve içilen su süte dönüşüyor. birde kendinizi yıpratmayın. çünkü bebişlerin dediği oluoyr. ilk oğlum emmediğinde depresyona girmiştim ve hayatı kendimede onada zehir ettim. ama 2. oğlumda bu sorunu daha uzun ve daha zor yaşamama rağmen moralimi yüksek tutmaya çalıştım. bu bebeğede yansıyor. o yüzden kesinlikle üzülmeden uykuda emzirin. inş hepimizin bebekleri düzelir ve 2 yaşaına kadar emzirebiliriz.

Merhaba. Benm Bebeğim de emmeyi istemiyor.3,5 aylık ve hemen hemen 3 haftadır en fazla 200 gr aldı zorla emmziriyorum. Napmalıyım ısrarlı mı almalıyım emirme konusunda. Bide bu dönemleri geçici bir süre mi?

arkadaşım bebeğin henüz çok küçük
ben de aynı sıkıntıları yaşdığım için bikaç tavsiyede bulunucam kendimce
belki ben bunları bebişim 3,5 aylıkken deneseydim şu an isteyerek emecekti.
bebişin zaten 2 saatten fazla uyanık kalamaz o yüzden uyudukça emzir bi de o aylarda bebekler 3 saatten önce acıkmazlar buna da dikkat et ilk 2 ay gibi her ağladığında vermemeye dikkat et bazen kucak istiyolar bazen ilgi için ağlıyolar
bilinci de daha kemikleşmediği için 2- 3 hafta içinde unutacaktır reddetmeyi inş.
ben heralde çok ısrarlı oldum ağlatarak da verdim büyüdükçe hiç almak istemiyolar
bi de inan 10 dakika emse ona yeter
nette falan yok en az 20 dk yok 30 dk demelerine bakma
10 dakikada zaten olan süt çıkar gerisi göğsün 10 da biri anca eder.
inş. bebişin isteyerek emer dua edicem siz de benim oğluşuma dua edin
henüz tam bırakmış değil hala umut ediyorum
kolaylıklar

Sabah saat 7 de emdi 7 dakika sonra arada 4 dakika falan emzirebildim ve suan saat 11:23 ve hala almıyor ya :KK43:(( yatağına bıraktım. ve artık üzüntüden öleceğim ya :KK43: pes etmek istemiyorum ama çok üzülüyorum bu duruma. bende sizin için dua edeceğim :KK43:(

üzülme arkadaşım stres hiç yapma
sütün bir numaralı düşmanı stres.
4 dakikada yeter inanki eğer sağma makinan varsa bi 4 dk sağ bakalım bebeğin dünyanın sütünü içmiştir 4 dakikada. benim makinam var emziremediğim zaman sağıyorum ilk 4-5 dk da çıkacak süt çıkıyo zaten. belki arkadaki yağlı sütü alamamıştır belki onu da almıştır.
mkinan varsa sağ yağlı kısmını da sen içir. bak yazmışsın zaten 4.5 saat içinde 2 defa emzirmişsin yetmiştir ona. bu aylarda ortalama 3 saatten önce emmiyolar ona dikkat et. tiksindirmemeye çalış çocuğu birileri bana bunları yazsa inan uygulardım. inşallah yeniden isteyerek emicek bebeklerimiz. bu mesajları okuyan herkesten dua istiyorum Allah rızası için bebişlerimize dua edin.

Yaa Çok Teşekkür Ederim...
Biraz Daha düzeldi öğleden sonra , Emzirmeye Başlamadan Oyun Oynuyorum Bebişimle bi 10 dakşka falan hatta sohbet ediyorum sonra yastık koydum başının arkasına ve emziririken mini mini bir kuş konmuştu şarkısınıda onun hoşuna gidecek şekilde yorumladım. emdi ya allaha şükürler olsun. bide sanırım zütüm çok boldu biraz azalttım su içmeyi. İnşallah düzelir , bu seferde sütüm yetmeyecek gibi geliyor. geçen sabah hastanede sağdırmıştım 150 cc çıkmıştı tek göğsüm. Bu arada tek göğsümü emdi bu zamana kadar :KK43:(( acaba ne yapsam yine dikkatr etsem mi su içmeye kafam çok karıştı.Çok Korkuyorum emyecek diy. Ben O sırf emsin diye işhayatımı sonlandırdım emzirmek için

X