Bu adet gecikmesinin sebebi ne olabilir

lifeisgood

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
308
7
arkadaşlar ben geçen ay bir kimyasal gebelik yaşadım. 7. deneme ayımızdı ve yumurtalarım sanırsam ki tam gelişmediğinden bu kadar geç oldu.
Dr.um 1 ay korunun demişti. Ama biz 20. günde ymurtlama bitmiştir bişey olmaz die korunmadık. Şimdi de adetim 3 gün gecikti acaba geçen ay yaşadığım kimyasal gebelik düzenimi mi bozdu yoksa hamilelik olabilr mi sizce?
Test de yapmadım birşey yoktur diye. Ne dersiniz acaba neden gecikmiş olabilir adetim? Benim yaşadığıma benzer birşey yaşayan var mı?

Merhaba;
Öncelikle geçmiş. Bu durumu yaşamadım ama iki olasılık var zaten.
Adetlerin düzenli, herhangi bir problemin yok ise gebelikte olabilir.
Ama kimyasal gebeliğin etkilerinide yaşıyor olabilirsin.
Doktoruna görünmeni tavsiye ederim.

Önceki ayın stresi yüzünden gecikmiş olabilir belki de hamlesindir hiç belli olmaz vakti saati geldiyse eğer .Bir iki gün bekleyip test yaptır hakkında hayırlısı olsun canım....

Bazen düşük ve kimyasal gebeliklerden sonra adet geç oluyor veya tarihi değişiyor...
Adetlerin gecikmiş olsa bile biraz daha bekle bence. Sonra hayal kırıklığına uğrama..

mrb arkadaşlar, aranıza yeni katıldımm. benimde adetim 5-6 gün geçikti ve bu ay tüp bebek için işlemlerim başlayacaktı.test yaptırmaya gidip gitmemekte kararsızımm. dualarım hep normal yoldan olması içinn, hepimiz herşeyin hayırlısı Allahtan ..

X