ingilizce öğrenmek istiyorum

E

EU1

Ziyaretçi
evde kendı kendime ing öğrenmek istiyorum
ama nasıl yapıcam hangı ktb alıcam bılmıyorum
bana yardım edermısınız ?????(temelim yok denecek kadar az)))

cesur öztürk'ün hacettepe taş yayınlarından çıkan bir kitabı var, ama sanırım rengi kırmızı olanı başlangıç içindi, çok iyi temel veriyor, tavsiye ederim.

hi,how are you?
:))
bende pek bilmiyorum ama kitap yerine interneti tavsiye ediyorum
hemeningilizce.com;ezgi.com;ingilizce.net var oralara bak ama önemli olan sürekli o dili kullanman yoksa çabuk unutursun dünyada ki en zor türkçe:)) ingilizce çok çok kolay bir dil bende bu ay ismek kursuna başlayacağım birde internette bi ara ingilizce chat odaları vardı yalnızca ingilizce konuşuyorsun eger aşağılanmayı göze alıyorsan bak derim:))çünkü cevap veremeyince bazen kırıcı olabiliyorlar:))

hi,how are you?
:))
bende pek bilmiyorum ama kitap yerine interneti tavsiye ediyorum
hemeningilizce.com;ezgi.com;ingilizce.net var oralara bak ama önemli olan sürekli o dili kullanman yoksa çabuk unutursun dünyada ki en zor türkçe:)) ingilizce çok çok kolay bir dil bende bu ay ismek kursuna başlayacağım birde internette bi ara ingilizce chat odaları vardı yalnızca ingilizce konuşuyorsun eger aşağılanmayı göze alıyorsan bak derim:))çünkü cevap veremeyince bazen kırıcı olabiliyorlar:))

ben de gidiyorum ing. kursuna..bu ing. chat odalarının adreslerini verebilirsen sevinirim..

canim iyi edersin ingilizce heryerde konusulan bir dil gercekten cok onemli bir dil bende ingilizce kursuna gidiyorum malum kaldigim yer ingilizce konustugu icin.

Aslında evde kendi kendine dil öğrenmek çok zor bence, kursa falan gitmek lazım

bence de ben de dil öğrenmeyi çok istiyorum ama bunu ewde yapmak çok zor temel yok çünkü ve pratik yapamazsın bence en iyisi ya yurtdışı ya da iyi bir dil kursu

eger hic bilginiz yoksa türkce aciklamali olan FONO yayinlarinin ingilizce ilk adim kitabini öneriyorum.... o kitabi bitirdikten sonra da artik türkce olmayan ama artik anlayabileceginiz Oxford Grammar in Use un ilk baslangic kitabini öneriyorum... ...

ben bahsettigim fono yayinlarindan almanca ilk temelimi aldim ve sonra daha ciddi kitaplara gectim... cok faydali oldu... sonra da ayni seriden ispanyolca calistim... yine süperdi....

bir arkadasima da is icin ingilizce gerektiginde ayni kitabi önerdim... cok isine yaradi.... ayrica internette ingilizce egitim veren bir cok site bulabilirsiniz... telaffuz icin de o cok faydali... duyma sansiniz var... bilginize :CüvCüv:

bu arada dilaranin söyledigine de bir aciklama getirebildim sanirim... evde dil ögrenmek mümkün ama ne kadar zaman ayirdigina ve azmine bagli... ben almancayi evde bu sekilde ögrendim... sonra kurs icin sinava girdim ve 5. kurdan basladim :)

Son düzenleme:
ben de fonoyu öneriyorum türkçe anlatım bol örnek ve örneklerin türkçe anlamalrı da var.

Dost kitabevinde satılıyor genelde iniglizce eğitim cd si v bir adet kitapcık. 2 cd si var. Başlangıç için yararı olabilir ama çalışkansanız. ben de var mesela ama tembelim kendi kendme çalışma konusunda. Biraz çalıştım bıraktım. Telafuzu da öğretiyor.

eger hic bilginiz yoksa türkce aciklamali olan FONO yayinlarinin ingilizce ilk adim kitabini öneriyorum.... o kitabi bitirdikten sonra da artik türkce olmayan ama artik anlayabileceginiz Oxford Grammar in Use un ilk baslangic kitabini öneriyorum... ...

ben bahsettigim fono yayinlarindan almanca ilk temelimi aldim ve sonra daha ciddi kitaplara gectim... cok faydali oldu... sonra da ayni seriden ispanyolca calistim... yine süperdi....

bir arkadasima da is icin ingilizce gerektiginde ayni kitabi önerdim... cok isine yaradi.... ayrica internette ingilizce egitim veren bir cok site bulabilirsiniz... telaffuz icin de o cok faydali... duyma sansiniz var... bilginize :CüvCüv:

bu arada dilaranin söyledigine de bir aciklama getirebildim sanirim... evde dil ögrenmek mümkün ama ne kadar zaman ayirdigina ve azmine bagli... ben almancayi evde bu sekilde ögrendim... sonra kurs icin sinava girdim ve 5. kurdan basladim :)

arkadaşım..bilgilerin için öncelikle teşşekür ederim..ingilizce eğitim veren siteleride yazabilirmisin.?çok sevinirim..belki işime yarar..ingilizce az da olsa anlıyorum ama yeterli değil.

bonibon çoq saol inş. iii olur bende öqrenirim

slm bende yeni inglizce ögreniyorum isterseniz bereber çalışabiliriz.bende çalışacak arkadaş arıyorum.

bende ingilizcemi ilerletmek istiyorum bu yıl kursa gittim 5 kur aldım temel seviyemi oluşturdum evde kendim çalışıp geliştirmek istiyorum

ELS inside and out diye güzel bir kitap var. Orta seviyede olan arkadaşlar bu kitapla geliştirebilirler. Bunun yanında Oxford gramer in use kitabına da çlaışabilirler veya kendi seviyelerine uygun ama dili ingilizce olan kitaplara çalışabilirler..Bunun dışında

Sonra bol bol altyazılı dizi,film izleyin. ilk 3-5ay Türkçe altyazıyla sonra ingilizce altyazıyla izleyin. Çünkü üzün süre Türkçe altyazı hem tembellik hemde güvensizlik yapıyor yani adam yes dese acaba evet mi demek istedi diye altyazıya bakıyorsunuz o yüzden ingilizce altyazıyla ilzeyin..

Bunun yanında seviye kitapları okuyun. Kendi seviyenizden başlayın kademe kademe ilerleyin ve kesinlikle İngilizce-İngilizce sözlük kullanın.. Oxford iyidir. Orta seviyedeki arkadaşlar için oxford Word Power'ı önerebilirim. Ve sakın oturup kelime ezberlemeyin. Kelimeleri hep cümle içinde öğrenin... Bilmediğiniz kelime çıkarsa önce cümle içindeki yerinden sonra İngilizce-İngilzce sözlükteki açıklamasından ve ordaki cümlelerden tahmin edin en son Türkçe sözlükten bakın... Çok süper ve kalıcı bir yöntemdir..Öbür türlü bugün 100 tane kelime öğrenirsin yarın hiç biri aklında olmaz..

Ve konuşun kızlar, çat pat olsun konuşun. Dil kullanıldıkça gelişir, kullanmazsanız unutursunuz..

İngilizce bir bütündür. Grammeri, listening, speaking, vocabulary hepsini geliştirmek gerek. Birini eksik bırakırsanız dil de eskik kalır..

Size bir tane site önericem.. Site rus sitesi. Ama anasayfaki İngiliz bayrağına tıklayarak siteyi İngilzice'ye çeviriyorsunuz. Sonra siteye üye oluyorsunuz ve müthiş bir kaynağa sahip oluyorsnuz. Seviye kitapları, gramer kitapları, dinleme kasetleri, videolar, günlük konuşma diline ait kaynaklar, sözlükler TOEFL, TOEIC, SAT, GMAT gibi sınavlara hazırlık kaynakları, artık ihtiyacınız veya aradığınız neyse indirebiliyorsunuz. Milyon tane kaynağa sahip olabilirsiniz. İngilizce adına dehşet ötesi bir site :))

Site:

Englishtips.org: Learning English Together

Son düzenleme:
Merhabalar,

Londra'da freelance cevirmen olarak calismaktayim. Ayni zamanda Ingilizce ogretmenligi mezunuyum.
Dilerseniz skype ya da msn uzerinden Ingilizce ogrenmeniz veya Ingilizcenizi ilerletmeniz konusunda yardimci olabilirim.

ELS inside and out diye güzel bir kitap var. Orta seviyede olan arkadaşlar bu kitapla geliştirebilirler. Bunun yanında Oxford gramer in use kitabına da çlaışabilirler veya kendi seviyelerine uygun ama dili ingilizce olan kitaplara çalışabilirler..Bunun dışında

Sonra bol bol altyazılı dizi,film izleyin. ilk 3-5ay Türkçe altyazıyla sonra ingilizce altyazıyla izleyin. Çünkü üzün süre Türkçe altyazı hem tembellik hemde güvensizlik yapıyor yani adam yes dese acaba evet mi demek istedi diye altyazıya bakıyorsunuz o yüzden ingilizce altyazıyla ilzeyin..

Bunun yanında seviye kitapları okuyun. Kendi seviyenizden başlayın kademe kademe ilerleyin ve kesinlikle İngilizce-İngilizce sözlük kullanın.. Oxford iyidir. Orta seviyedeki arkadaşlar için oxford Word Power'ı önerebilirim. Ve sakın oturup kelime ezberlemeyin. Kelimeleri hep cümle içinde öğrenin... Bilmediğiniz kelime çıkarsa önce cümle içindeki yerinden sonra İngilizce-İngilzce sözlükteki açıklamasından ve ordaki cümlelerden tahmin edin en son Türkçe sözlükten bakın... Çok süper ve kalıcı bir yöntemdir..Öbür türlü bugün 100 tane kelime öğrenirsin yarın hiç biri aklında olmaz..

Ve konuşun kızlar, çat pat olsun konuşun. Dil kullanıldıkça gelişir, kullanmazsanız unutursunuz..

İngilizce bir bütündür. Grammeri, listening, speaking, vocabulary hepsini geliştirmek gerek. Birini eksik bırakırsanız dil de eskik kalır..

Size bir tane site önericem.. Site rus sitesi. Ama anasayfaki İngiliz bayrağına tıklayarak siteyi İngilzice'ye çeviriyorsunuz. Sonra siteye üye oluyorsunuz ve müthiş bir kaynağa sahip oluyorsnuz. Seviye kitapları, gramer kitapları, dinleme kasetleri, videolar, günlük konuşma diline ait kaynaklar, sözlükler TOEFL, TOEIC, SAT, GMAT gibi sınavlara hazırlık kaynakları, artık ihtiyacınız veya aradığınız neyse indirebiliyorsunuz. Milyon tane kaynağa sahip olabilirsiniz. İngilizce adına dehşet ötesi bir site :))

Site:

Englishtips.org: Learning English Together

yazacaklarımın aynısını yazmışsın.. kesinlikle katılıyorum..

bir tek sorun TR'de konuşmak.. alay, küçük görme ve aşşağılama var maalesef insanımızda. What kelimesini Wht diye yazsanız 100 tane espiri üretir, insanı başlamadan soğuturlar.. o yüzden mümkün olduğunca yabancılarla pratik yapmanızı öneriim..

Son düzenleme:
Brsnz ve Office, size ben de tecrübelerime dayanarak katılıyorum. Bir siteye o kadar para verip üye oldum, hiçbir faydasını göremedim. Kelime ezberletiyor ama ne kadar iyi ezberlerseniz ezberleyin, o kelimeleri unutuyor insan. Ben de artık kitap okuyorum fırsat buldukça. Kitap okuyarak daha kalıcı kelime öğreniliyor. KPDS'ye gireceğim, halledemedim şu dili gitti.

Son düzenleme:
tekrar konu açmak istemedim benim de birkaç sorum olcaktı ingilizcede pre-intermediate seviyesindeyim advanced olsun istiyorum daha da önemlisi konuşmamı geliştirmem lazım bu konuda yetersizim bunun için kurs düşündüm türk amerikan kültür derneği veya ingiliz kültür derneği üzerinde yoğunlaşıyorum bunlarla ilgili bilgisi olan varmı acaba ya da kursa gitmek yerine ne yapmam lazım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhabalar,

Londra'da freelance cevirmen olarak calismaktayim. Ayni zamanda Ingilizce ogretmenligi mezunuyum.
Dilerseniz skype ya da msn uzerinden Ingilizce ogrenmeniz veya Ingilizcenizi ilerletmeniz konusunda yardimci olabilirim.

eğer bu konuda bana yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.boshayallersmile msn adresimi özel mesajla göndereyim ben size.fakat sizin mesaj sayınız 50 ve üzeri olmadığı için bana cevap yazmanız mümkün değil.bu yüzden eğer ricamı kabul ediyorsanız msn adresinizin tamamını eğer bu mümkün değilse bir kısmını yazarsanız siz beni eklediğinizde kabul edebilirim(sizin eklediğinizi sanıp tesadüfen başka birini eklememek adına rica ediyorum). şimdiden çok teşekkür ederim...

X