Ya Geceler, Ah! O Geceler

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Yine de güzel bakıyor hayata....Gözlerinin renginden değil o güzellik, insanın insan gibi olması gerektiği gibi. Acılarını sevince dönüştürmeyi, sevinçlerini paylaşmayı öğrenmiş.

Her sabah tekerlekli sandalyesinde, arabasının kapısını otomatik açıyor mutlaka ama mutlaka iki kişi yardımına koşuyor yıllardır. Talebi yok yardım için ama o biliyor gelip yardım edecekler.

Adliyeye gidecek avukat hanım. Öğleden sonra aynı saatlerde döneceğini bilirler yine yardıma koşarlar hiç bıkmadan, öfleyip, püflemeden insan olmanın gerektirdiği gibi.

Şimdilerde gençlerin hiçbir yerde yaşça büyüklere öncelik vermediklerini düşünürsek...

Avukat hanım yalnız yaşıyor kendi tercihi, gündüz evinde her işi yapan yardımcısı var.

Ya geceler, ah! O geceler

Fazla beklentisi yok yaşamdan, sadece kimselere yük olmamak için tüm duaları
Şikâyet bilmez tevekkül ile yaşar. Ağlamanın işe yaramadığını çoktan öğrenmiş, ayaklarının üstünde duramayınca, aklıyla durmayı bilmiş, kimseye zarar vermeden, hırslanmadan, içindeki fırtınayı hatta kasırgayı çoktan bastırmış bir köşelere. O simsiyah geceleri, gündüze çevirerek oyalamış kendini. Kitaplar, filmler uyku gözü kapatana kadar.

Hal böyle olunca... Bizlerin hırsı, kavgaları, şikâyetleri, nedir ki ? Hiç, kocaman bir kaç hiç.

Şehit ailelerinin ömür boyu bitmeyecek, unutmayacakları acıları. Yoksulların suskunluğunu hatırlayıp, silkelenip kendimize gelelim, biraz utanıp sıkılalım artık.

Mübarek Ramazan ayı yaklaşırken, iyiliklerin sadece bir ay da bitmediğini bilerek.....

Yeşilimin gözlemleri

bu güzel düşüncelerinize katılıyorum...
yalzızlık Allaha mahsustur...Rabbim kimseleri bir başına bırakmasın...çok zordur herhalde...
insan olmanın gereklerini ,zaman ilerledikçe unutuyormuyuz acaba....
bencillik,samimiyetsizlik,çekememezlik,saygısızlık,aşırı rahatlık diz boyunu da geçti...
şükretmeyi bilmeliyiz,çocuklarımıza da öğretmeliyiz...
bugünün yarını da var,unutmamalıyız...
bu güzel duygularınızı,gözlemlediklerinizi bizlerle paylaştığınız için ,size çok teşekkür ederim...
sevgiyle kalın...

çok güzel dile gelmiş duygular....
Sadece ramazanda değil herzaman dua, iyilik ve ibadetimizi unutmayalim....

Yalniz kalanlari o hissi hissettirmemeye çalişalim

Sevgili yeşilim çok güzel bir yazı yazmışsınız
Yanlızlık sadece allaha mahsustur derler,ama zaman zaman bizlerde yanlız kaldığımızı hissederiz.
Elimiz kolumuz tutarken bile çok şeyler isteriz bazen ama nereye kadar bu istekler.
Yeterki yanlız kalmayalım çevremizde bizlerle birlkte olan sevdiklerimizle herşeyimizi paylaşalım sevgimizi verelim onlara.

Bu gün tv izledim yardımların gizli yapılması konusu ele alınmış sevindim... O kadar çok yere ulaşatım ki..... Nihayet....

Yalnızlık zordur, bilmek gerek kimsesizliği. Yardım elinin uzanması istenmeden olmalı.
Maddi, manevi anlamda.

evet yanlızlık cok zor helekı kalabalıkta yanlızlık.....paylaşacagın kımselerın olmaması....ne dost ne arkadaş ne akraba....bır alo dıyecegın kımsenın olmamsı....hele bıde muhtacsan hem onun verdıgı uzuntu hem yanlızlık....
ALLAH KIMSENIN GELENINI GIDENINI EKSILTMESIN...YANLIZLIKLADA KIMSEYI TERBIYE ETMESIN...
YAZINIZ HARIKA OLMUŞ .....benım yazınızdakı su cumle dıkkatımı cektı....

Şikâyet bilmez tevekkül ile yaşar. Ağlamanın işe yaramadığını çoktan öğrenmiş, ayaklarının üstünde duramayınca, aklıyla durmayı bilmiş, kimseye zarar vermeden hırslanmadan...

ıste bız bunu yapamıyoruz....
bız ayaklarımızın uzerınde duruyoruz ama aklımızı sadece hırsla ınsanları kırmakla mecgul edıyoruz...

emegınıze ve ellerınıze saglık....

Sizlerin de bu güzel yorumlarınıza ellerinize sağlık

Hayatın kıymetini bilmek güzel.... İnişleri, çıkışları tökezlemeden, yolumuzu şaşırmadan yürümek...Hırslanmadan şükrederek

canım çok güzel bir yazı ...
paylaşımın için çok teşekkurler..
Avukat hanım yalnız yaşıyor kendi tercihi, gündüz evinde her işi yapan yardımcısı var.

Ya geceler, ah! O geceler

bu hikaye bana tanıdık geldi...
beni anlattın sanki...
yalnızlık ve avukat
kendi üstüme alınabilrmiyim
..

X