Yengeç Burcu 22 Haziran - 23 Temmuz Yengeç Erkeği İle İlgilenenlere

kızlar 3 yengeçten birini silin.. bnmkini saldım gitti..

hani bahsettim ya önceki gün arkadaşımla görmümüştüm yeni evli falan diye...

laf lafı açtım isim vermeden benim yengeçten bahsettim fotoğraf olayını ve benim kapısına dayandığımı anlattım...

bana dediği şu oldu. dilek ne yaptı da sen bu terbiyesizliğini affettin?...

hiç birşey!

bu saf dilek yutmaya uğraştı durdu...

bu bencillikleri zaten canımıı yakmıştı birde bugün beni delirtti.. sen gel işyerinde benim yan odama kadar gel bana bir selam vermeden çek git!!!

neymiş bir an evvel gitmek istemiş.. 1dk slm hal hatır çok mu zordu dedim ve patladım!!!

iş çıkışı elime aldım teli resim olayı işte arkadaşın eşiyle samimiyeti onun ilgisiz tavırları bencillikleri ne varsa tek tek saydım!!!

finalde de benim gibi güçlü bir insanı bile isyan ettirdin farkında mısın?

bu mevzuyu kapatıp dünya ahret kardeşim ol daha iyi benimde kafam bir rahat eder bu ne yaa yazdım yolladım :KK9::KK9::KK9:

ses yok hala dünya ahret kardeşim oldu herhalde... :KK3:

isterse şu dk alsın silsin beni hayatından zerre üzülmem..

kılıçın dediği gibi " zaten kendi ayaklarınızın üzerinde duran güçlü kadınlarız, akılcı ve sağlam olmayan bir ilişkiye ihtiyacınız yok" ..

yani böyle sürekli benim alttan alayım o bencillik etsin dursun ben ille biri olsun diye acı çekeyim...

gerek yok...

KotuKediSerafettin dediği gibi;

"Çünkü yalnız ve kendi başımıza iken de mutlu olmanın yollarını bilmiyoruz,önce kendimizi sevemiyoruz, ki, illa biri bizi sevsin değer versin, yoksa değersizmişiz gibi hissediyoruz.
Oysa ki yalnız başımıza idare edebilmeyi öğrenebilmiş olsak zaten kapımızda sıraya girerler. Başarmak için evvela bunu denememiz lazım bence, gerisi zaten gelir"

kızlar 3 yengeçten birini silin.. bnmkini saldım gitti..

hani bahsettim ya önceki gün arkadaşımla görmümüştüm yeni evli falan diye...

laf lafı açtım isim vermeden benim yengeçten bahsettim fotoğraf olayını ve benim kapısına dayandığımı anlattım...

bana dediği şu oldu. dilek ne yaptı da sen bu terbiyesizliğini affettin?...

hiç birşey!

bu saf dilek yutmaya uğraştı durdu...

bu bencillikleri zaten canımıı yakmıştı birde bugün beni delirtti.. sen gel işyerinde benim yan odama kadar gel bana bir selam vermeden çek git!!!

neymiş bir an evvel gitmek istemiş.. 1dk slm hal hatır çok mu zordu dedim ve patladım!!!

iş çıkışı elime aldım teli resim olayı işte arkadaşın eşiyle samimiyeti onun ilgisiz tavırları bencillikleri ne varsa tek tek saydım!!!

finalde de benim gibi güçlü bir insanı bile isyan ettirdin farkında mısın?

bu mevzuyu kapatıp dünya ahret kardeşim ol daha iyi benimde kafam bir rahat eder bu ne yaa yazdım yolladım :KK9::KK9::KK9:

ses yok hala dünya ahret kardeşim oldu herhalde... :KK3:

isterse şu dk alsın silsin beni hayatından zerre üzülmem..

kılıçın dediği gibi " zaten kendi ayaklarınızın üzerinde duran güçlü kadınlarız, akılcı ve sağlam olmayan bir ilişkiye ihtiyacınız yok" ..

yani böyle sürekli benim alttan alayım o bencillik etsin dursun ben ille biri olsun diye acı çekeyim...

gerek yok...

KotuKediSerafettin dediği gibi;

"Çünkü yalnız ve kendi başımıza iken de mutlu olmanın yollarını bilmiyoruz,önce kendimizi sevemiyoruz, ki, illa biri bizi sevsin değer versin, yoksa değersizmişiz gibi hissediyoruz.
Oysa ki yalnız başımıza idare edebilmeyi öğrenebilmiş olsak zaten kapımızda sıraya girerler. Başarmak için evvela bunu denememiz lazım bence, gerisi zaten gelir"

Henüz ses çıkmaz canım, sinirinin yatışmasını bekliyordur ama eninde sonunda çıkar. Bunların huyu bu, yapar eder sonra baktık ki kızmaya başladık çekilirler, mantalitelerine göre nasılsa beni seviyor siniri geçince affeder diye düşünüyorlar. Zamanında bu dalgaya düşmedim değil ama ne zaman ki bitti deyip oralı olmayıp hayatıma baktım o zaman kendi kendine kararlar alarak geldi. Senin durumunda sen geri ister misin bilemem ama şu anki tavrını koru, bir daha sinirlensen bile sms falan atma, arama, aradığında diğer kızlara söylediğim gibi cevap verme sanki hiç tanımıyormuşcasına kayıtsız ol ve lütfen hayatına devam et, bak devam eder gibi yap demiyorum devam et diyorum.Bunu yapmak şu an zor olsada ne kadar çabuk kendini toparlarsan o kadar çabuk geri döner bumereng. Fırlat geri gelsin işin özeti bu :KK1:

Yazdığın mesaja bayıldım bu arada...

Son düzenleme:
Ahh cnmm bnmki bumerang degil bildigin yatak yayi cikti :))

Gece 2de sen bilirsin diye msj atmis.. bende valla hic beklmedim bi cvpti gozlerim yasardi dedim :)) buda iste yanimda olmak yerine ne laflar efiyorsun (dun dert yandiydi ailesinde buyuk sorunlar varmis)
Bende, ben senin hep yanindayim sende bnm koluma gir o zaman dedim. Bu tmm bir daha boyle seyler soyleme dedi..
Neyse bu sabah ona ellerimle kahvalti hazirlicaktim oyle konustuk.. fakat bizimki prs gecesi yoldaydi dun gecede nobette.. sabah oldu adamdan gelicem die msj bekliyrm ses yok.. tmm 48saatfir uykusuz cok yorgun ama bi haber ver yahu.. zaten patlamaya hazir bomba gibiyim gozum dondu yeminle yine!

"Baslicam senin telefonuna! Bu ne yaa bundan sonra bunun aynisini bende sana yapicam! Oyle her istedigin vakit ulasamayacaksin pasam bnm keyfim ne vakit isterse ancaaa o vakit"

Yazdim ilk msjim. 11 msj sonunda sakinlestim neyse sen uyu simdi aksam soz verdigin kavala kurabiyelerimi getir dedim tmm bzm yengec uyanmiss. Ve neye takilmis!!! Bnm ilk msjimi kopyalayip geri gondermis.. bende insan gormek istedigini gorur sen neticeye (sakin attim msjlara) degilde haticeye ( sinirden delirdigim ilk msj) bakiyirsan sen bilirsin senin secimin dedim.. okundu yazmiyo cunku bnm yatak yayi gene yatti uyudu.. insan kavganin ortasinda nsl donup uyuyabilir yaa pess bu erkeklere...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

"Baslicam senin telefonuna! Bu ne yaa bundan sonra bunun aynisini bende sana yapicam! Oyle her istedigin vakit ulasamayacaksin pasam bnm keyfim ne vakit isterse ancaaa o vakit"

Yazdim ilk msjim. 11 msj sonunda sakinlestim neyse sen uyu simdi aksam soz verdigin kavala kurabiyelerimi getir dedim tmm bzm yengec uyanmiss. Ve neye takilmis!!! Bnm ilk msjimi kopyalayip geri gondermis.. bende insan gormek istedigini gorur sen neticeye (sakin attim msjlara) degilde haticeye ( sinirden delirdigim ilk msj) bakiyirsan sen bilirsin senin secimin dedim.. okundu yazmiyo cunku bnm yatak yayi gene yatti uyudu.. insan kavganin ortasinda nsl donup uyuyabilir yaa pess bu erkeklere...

Dilekciğim, yapma dediğim ne varsa yapıyorsun, hala sen adamın peşindesin, bu şekilde bir yere varamazsın söyleyeyim. Birde kahvaltı hazırlayacakmışsın ellerinle ya pes!

Kahvalti muhabbeti eski bir muhabbetti 4gun evvelinden.. gerci 11 tane msj ise yaradi upuzun ozur dolu bir cevap geldi.. ama pek cevap yazasim yok..
Cunku insan deger verdigiyle ilgilenir.. degerim yokki ilgilenmiyo..

Gerek yok caktirmadsn dunya ahret kardes moduna gecmenin vakti geldi..

Kahvalti muhabbeti eski bir muhabbetti 4gun evvelinden.. gerci 11 tane msj ise yaradi upuzun ozur dolu bir cevap geldi.. ama pek cevap yazasim yok..
Cunku insan deger verdigiyle ilgilenir.. degerim yokki ilgilenmiyo..

Gerek yok caktirmadsn dunya ahret kardes moduna gecmenin vakti geldi..

Sen kendine ne kadar değer veriyorsun Dilekciğim? Şu an ona kendinden daha fazla değer veriyorsun adam da havaya giriyor.

Sen kendine ne kadar değer veriyorsun Dilekciğim? Şu an ona kendinden daha fazla değer veriyorsun adam da havaya giriyor.

kendime daha çok değer veriyorum canım, sadece içimde çaba sarfetmedim keşke bir adım atsaydım diye uhdemin kalmaması için çabaladım..

dün akşam üzeri onun isteğiyle görüştük, bu fotoğraftaki bayan için evet o manada görüştüm dedi.. ama salaklıktan mıdır nedir jetonum bugün düştü..evvela zehir gibi bir mesaj attım..

çeşke dün akşam hiç konuşmasaydık... şuan öylesine kötüyümki anlatamam... özrün kabahatinden kat ve kat beterdi..
fotoğraf konusu için normal sıradan arkadaşımdı evet samimyet fazla olmuş deyip kapatmış olsaydık keşke..
şimdi düşünüyorum 8 nisan pzt bana evet sevgiliyiz başka hangi kadına böyle sarılabilirim diyorsun.
2 gece sonra evet görüştüm dediğin kadınla gecenin bir vakti elin memede yanak yanağa.. resimde gördüğüm bu görmediğim daha neler oldu kimbilir...
ve bu arada "biz sevgiliyiz"..
iğreniyorum şuan senden!
dün çok güzel şeyler konuştuk evet sendeki yerim önemli güzel fakat bana "sevgilim" demiş bir adamın çektirdiği resimler ne derece yakışık kalıyor? yada senin sevgilim lafın ne kadar inandırıcı?
dün akşam verdiğin söz, tamam samimiyetime dikkat edicem sözün.. ya buda önceki sözün gibi yalansa? sözünü tutacağına nasıl inanabilirim? nasıl güveneceğim sana?

adam kalkıp benim onu yargılamamın yanlış olduğunu kendisine güvenmiyorsam yola devam etmenin manası olmadığını söyledi..
bunları söylemesini bizde biliyoruz sen kendini savunsana adam..

hiçbirşey diyemedi sadece aynı mantıktaysan hala niye yeniden barıştın ben bunu haketmiyorum falan...
ikna edici hiç birşey yok...

ve sevgili kılıç senin dediğin gibi ille bir ilişkim olsun diye eziyet çekmenin manası yok.. hayatıma devam etmeliyim ama gerçekten devam etmeliyim.
içimden gelerek gayet emin bir şekilde noktayı koydum.

Aci ama gercek buymus demekki.. durumu duzeltme amacli onarici cumleler kurmadin.. bununda tek bir sebebi var.. beni kaybetmekten korkmuyorsun. O kadar degerim yokmus. Icinde hic korku yok.. dolayisiyla sevgin yok diyede suclayamam seni.. ceske yetersiz duygularla karsima gelmeseydin.. bana net degilsin derken sen net degilmissin aslinda.. buna kirildim asil...

Hayatimin yargici degilsin cumlende cok kirici ayrica.. ortada biz yani sevgililik varsa ortada bu durumda seninde bende hakkin var benimde sende hakkim var. Sen beni yargilayabilirsin bende seni yargilayabilirim ayni sekilde.. ama sen bunu bir hak degilde bir baski olarak goruyorsan kafandaki biz kavramini gozden gecir....

Degil benle hic kimseyle bir iliski yurutemezsin bu zihniyetinle.. lutfen tavsiyemi dusun..

evet biraz uzun yazdım ama giderken arkamda söylenmemiş cümleler kalmamalıydı. yüreğim soğumazdı yoksa başka şekilde.. belki bencilce aklıma her geleni söylemek, ama karşımdaki insanda bencil..

cevap olarak da lütfen daha fazla yazma iyi geceler diye cvp geldi. kendimi tutamayıp sırıtma işareti attım. sanada yazdım.
demek ki yerden göğe kadar haklıyım kendini savunabilecek bir kelime bile edemedi..
yada bir kelime edecek kadar sevgisi hiç yokmuş..

amaaan neyse nee. daha sevgisinden emin olmayan birisiyle vakit kaybedemem :KK15::82:
hayat devam ediyor :KK16:

bana bu özgüveni aşılayan bütün arkadaşlara desteğinizden ötürü tek tek teşekkür ederim. :KK9:

kendime daha çok değer veriyorum canım, sadece içimde çaba sarfetmedim keşke bir adım atsaydım diye uhdemin kalmaması için çabaladım..

dün akşam üzeri onun isteğiyle görüştük, bu fotoğraftaki bayan için evet o manada görüştüm dedi.. ama salaklıktan mıdır nedir jetonum bugün düştü..evvela zehir gibi bir mesaj attım..

çeşke dün akşam hiç konuşmasaydık... şuan öylesine kötüyümki anlatamam... özrün kabahatinden kat ve kat beterdi..
fotoğraf konusu için normal sıradan arkadaşımdı evet samimyet fazla olmuş deyip kapatmış olsaydık keşke..
şimdi düşünüyorum 8 nisan pzt bana evet sevgiliyiz başka hangi kadına böyle sarılabilirim diyorsun.
2 gece sonra evet görüştüm dediğin kadınla gecenin bir vakti elin memede yanak yanağa.. resimde gördüğüm bu görmediğim daha neler oldu kimbilir...
ve bu arada "biz sevgiliyiz"..
iğreniyorum şuan senden!
dün çok güzel şeyler konuştuk evet sendeki yerim önemli güzel fakat bana "sevgilim" demiş bir adamın çektirdiği resimler ne derece yakışık kalıyor? yada senin sevgilim lafın ne kadar inandırıcı?
dün akşam verdiğin söz, tamam samimiyetime dikkat edicem sözün.. ya buda önceki sözün gibi yalansa? sözünü tutacağına nasıl inanabilirim? nasıl güveneceğim sana?

adam kalkıp benim onu yargılamamın yanlış olduğunu kendisine güvenmiyorsam yola devam etmenin manası olmadığını söyledi..
bunları söylemesini bizde biliyoruz sen kendini savunsana adam..

hiçbirşey diyemedi sadece aynı mantıktaysan hala niye yeniden barıştın ben bunu haketmiyorum falan...
ikna edici hiç birşey yok...

ve sevgili kılıç senin dediğin gibi ille bir ilişkim olsun diye eziyet çekmenin manası yok.. hayatıma devam etmeliyim ama gerçekten devam etmeliyim.
içimden gelerek gayet emin bir şekilde noktayı koydum.

Aci ama gercek buymus demekki.. durumu duzeltme amacli onarici cumleler kurmadin.. bununda tek bir sebebi var.. beni kaybetmekten korkmuyorsun. O kadar degerim yokmus. Icinde hic korku yok.. dolayisiyla sevgin yok diyede suclayamam seni.. ceske yetersiz duygularla karsima gelmeseydin.. bana net degilsin derken sen net degilmissin aslinda.. buna kirildim asil...

Hayatimin yargici degilsin cumlende cok kirici ayrica.. ortada biz yani sevgililik varsa ortada bu durumda seninde bende hakkin var benimde sende hakkim var. Sen beni yargilayabilirsin bende seni yargilayabilirim ayni sekilde.. ama sen bunu bir hak degilde bir baski olarak goruyorsan kafandaki biz kavramini gozden gecir....

Degil benle hic kimseyle bir iliski yurutemezsin bu zihniyetinle.. lutfen tavsiyemi dusun..

evet biraz uzun yazdım ama giderken arkamda söylenmemiş cümleler kalmamalıydı. yüreğim soğumazdı yoksa başka şekilde.. belki bencilce aklıma her geleni söylemek, ama karşımdaki insanda bencil..

cevap olarak da lütfen daha fazla yazma iyi geceler diye cvp geldi. kendimi tutamayıp sırıtma işareti attım. sanada yazdım.
demek ki yerden göğe kadar haklıyım kendini savunabilecek bir kelime bile edemedi..
yada bir kelime edecek kadar sevgisi hiç yokmuş..

amaaan neyse nee. daha sevgisinden emin olmayan birisiyle vakit kaybedemem :KK15::82:
hayat devam ediyor :KK16:

bana bu özgüveni aşılayan bütün arkadaşlara desteğinizden ötürü tek tek teşekkür ederim. :KK9:

Özel mesajdada yazdım zaten, geçmiş olsun canım... Umarım bundan sonrası senin istediğin gibi olacak, olacağına da eminim... Yalnız burada tek sorun bu arkadaş senin yakandan düşerken biraz sıkıntı çıkartacak, tam oh be derken karşına dikilirse içip içip mesaj atarsa şaşırma yani :KK1:

Tesekku ederim kilic :)
Mesajini okudum evet aslinda farkli karekterleriz ama bi yerde birseyler uyusuyor ve oda bende el ele olduk..
Kizma ama suanki psikolojimde hemen geri donsun beni sarsin sarmalasin arzusu var.. ondsn kaynakli mi hayir.. gurbet ustune vefat ustune sehirde yanlizlik.. tutunacak bir dal istiyorum yani su dk msj atsa belkiii koyverecek halim var..

Ama birsey diyim mi? Atmaz.. cok asiri gururludur cunku ve dikkat ettiyseniz beni suclayip senin kararin lutfen yazma deyip gitti.. bildigin kacti bence boyle bir adamin donmesi mumkun mudur gercekten???

Hayatima devam edicem elbet.. ben bosanmanin ustesinden gelmisim hemde tek basima.. bu ayrilik ne ki!.. bir an durup dusunme sadece :KK66:

Kizlar birde su geldi aklima.. ozetle ben adama bana sevgilim dedin artik disi sinege bile bakamazsin diye kizdim ettim.. guvenimi alt ust ettin dedim. Su var dun gorustugumuzde gozumun icine bakan bana sımsıkı sarilip dakikalarca birakmayan bildigin asik bir adam vardi ve ben oldugum surece samimiyete dikkat etceksin dedigimde itirazsiz soz tmm demisti.. ve senden baska kimseylede gorusmuyorum bende yerin var falan demisti..
Bir yandan aslinda gecmise sunger cekebilseydim adam tavina gelmis bisiler olurdu diyorum..
Bir yandan sevgililik kavramina saygisi yokmus demekki.. en ufak tartismada hemen gercek yuzunu gosterdi sucu bana yikiyo hemen diyorum.

Bu adamdan baska memlekette adam mi yok diyeceksiniz ama bu adamin duzelme olasiligi yok mu?.. benim mantigim sevgilige saygisi yok falan.. normalde butun erkekler basta boyle gevsek davranip sonra mi baglanirlar???

Kizlar birde su geldi aklima.. ozetle ben adama bana sevgilim dedin artik disi sinege bile bakamazsin diye kizdim ettim.. guvenimi alt ust ettin dedim. Su var dun gorustugumuzde gozumun icine bakan bana sımsıkı sarilip dakikalarca birakmayan bildigin asik bir adam vardi ve ben oldugum surece samimiyete dikkat etceksin dedigimde itirazsiz soz tmm demisti.. ve senden baska kimseylede gorusmuyorum bende yerin var falan demisti..
Bir yandan aslinda gecmise sunger cekebilseydim adam tavina gelmis bisiler olurdu diyorum..
Bir yandan sevgililik kavramina saygisi yokmus demekki.. en ufak tartismada hemen gercek yuzunu gosterdi sucu bana yikiyo hemen diyorum.

Bu adamdan baska memlekette adam mi yok diyeceksiniz ama bu adamin duzelme olasiligi yok mu?.. benim mantigim sevgilige saygisi yok falan.. normalde butun erkekler basta boyle gevsek davranip sonra mi baglanirlar???

Canım bu yüzden sana özel mesajda, düşünme düşünerek çözemezsin dedim... Neden öyle neden böyle, acaba bunları düşünme. Adamın tava falan geldiği yoktu klasik tamam deyip bildiğini okuyan yengeç tavrı, tam tersi iyi yaptın diyebilirim ama siz sanıyorsunuz ki bunlar sizi gururdan aramıyor. Ne gururu yahu, gururdan falan değil! Üstünü örtmek, sinirinizin geçmesini beklemek çaba harcamadan yeniden sizi yanında görmek olay bu, haşa ne kadar safça düşünüyorsunuz :) Sakın yüz verme Dilek, sakın... Evet dönmek isteyecek ama eskisi gibi olacaksa anlamı yok ve işleri düzeltmek senin elinde, yüz vermez sert davranır umursamazsan istediğini alırsın ama yok hayır şu an yaptığın gibi adam zaten tamam demiş bende şimdi kalktım bunları yazdım acaba hata mı ettim dersen ki istediği bu bu ilişkiden bir halt olmaz, tecrübe ile sabit... Evet düzelme olasılığı çok yüksek ama doğru davranırsan...Keşke zamanında bana böyle akıl veren olsaydı da 1.5 sene üzülmek yerine adamı 3 ayda eşşekten düşmüş karpuza çevirseydim, neyse ki kendim buldum doğrusunu...

kılıçım canım...

bir erkek ilişikiyi kafasında oturtana kadar başka kadınlarla görüşmeye devam edebilirmiş gayet normalmiş.. bizzat bir bayan söyledi bunu bana... iyide madem kafanda oturtamıyorsun niye başlıyorsun? birşeye tam odaklanamazsan zaten hiç bir vakit tam olmazki o.. çünkü aklının bir kenarı hep dışarda olacak..

bütün erkeklerin mantığı buysa eğer istemem kalsın bu ne yaa...

şu son günlerde düşünce çatışması yaşamaktan bıktım.. kılıç hani diyorsun ya çok düşünme diye ama inan elde değil.. kendimi aşırı sorguluyorum ben niye hep başarısız oluyorum nerde yanlış yapıyorum kendimi çok doğru sanarken aslında baştan başa yanlış mıyım?...

konumuza dönsek gurur yaptı diyorum ya.. gurur yanlış kelime aslında canım.. eyvallahı olmayan, burnu düşse almayan mücadele etmektense oturup ağlamayı tercih edecek kadar pasif birisi.. yani bu insanın kendisi adım atacak? içip içip kapıma gelecek.. gerçekten imkansız..

kılıçım canım...

bir erkek ilişikiyi kafasında oturtana kadar başka kadınlarla görüşmeye devam edebilirmiş gayet normalmiş.. bizzat bir bayan söyledi bunu bana... iyide madem kafanda oturtamıyorsun niye başlıyorsun? birşeye tam odaklanamazsan zaten hiç bir vakit tam olmazki o.. çünkü aklının bir kenarı hep dışarda olacak..

bütün erkeklerin mantığı buysa eğer istemem kalsın bu ne yaa...

şu son günlerde düşünce çatışması yaşamaktan bıktım.. kılıç hani diyorsun ya çok düşünme diye ama inan elde değil.. kendimi aşırı sorguluyorum ben niye hep başarısız oluyorum nerde yanlış yapıyorum kendimi çok doğru sanarken aslında baştan başa yanlış mıyım?...

konumuza dönsek gurur yaptı diyorum ya.. gurur yanlış kelime aslında canım.. eyvallahı olmayan, burnu düşse almayan mücadele etmektense oturup ağlamayı tercih edecek kadar pasif birisi.. yani bu insanın kendisi adım atacak? içip içip kapıma gelecek.. gerçekten imkansız..

"bir erkek ilişikiyi kafasında oturtana kadar başka kadınlarla görüşmeye devam edebilirmiş gayet normalmiş.. "

Tam cariye kafası, ne kadar gurursuzca!

Böyle bir şey yok Dilek, erkek kadını görür beğenir ve ilgi duymaya başlar, hislerini belli eder ve ilişki başlar, zaten halihazırda ilişkiyi adam istemiştir ve zaten kadının adamın kafasında bir yeri vardır bu yüzden kafasında ilişki fikrini oturtmuştur haliyle diğerleri ile görüşmeyi keser...

Sana bu cümleyi söyleyen hatunun karakter açılımını burada yapamayacağım ayıp olur demek istediği şu;

Adamcağınızın umuru değildir, kadına ilgi duymuyordur hatta kadının farkında bile değildir, kadın adama yaklaşır, tavlamaya çalışır adamın kafasında bir ilişki fikri yoktur ve kadınla sırf boşluktan görüşür ve zaten böyle bir durumda adamın kafasında bir ilişki fikri oturtmasına veya başkaları ile görüşmeyi kesmesine gerek yok, adam birine gerçekten ilgi ve sevgi duyana kadar o kadın veya kadınlarla takılır hepsi bu.

Kısaca bu erkeklerin mantalitesi değil canım, sadece kadınların yaptığı bir hata... Kendini altın tepsi ile sunarsan adam haydan gelen huya gider diyerek seni harcar bu normal, çaba sarfetmemiş ki, flört denen şeyin güzelliğini hiç yaşamamış ki neden ilişki yaşasın seninle? Ancak bahsi geçen kadın ve kadınlar gibi üyelerden oluşan bir harem kurar kendine hepsi bu.

Esasında burada cinsiyet farkı yok her iki cinsiyette ki insanlarda yapıyor bunu... Kaç kadın sırf boşluktan aslında ilgi duymadığı sadece adamın ona olan ilgisinden dolayı hiç olmayacak tiplerle çıkıyor biliyor musun? Ben tercih etmem o ayrı ama sırf boşluktan takılanı, çıkmaya başlayanı hatta evleneni gördüm ben... Sonuç? Bu kadınlar o adamları ezdi, hırpaladı ve aldattı sonuç ayrılık, boşanma türlü türlü rezillik...

Kısaca sen o hatundan görüş alma, yani haremde yer kapma yarışına girmek isteyenlere sözüm yok tabii ama ben gelemem üçgen beşgen ilişkilere :)

Bu arada yanlışın kendini fazla adamak, sana bir adım atana sende bir adım at, fazlasını değil...

hayatımla ilgili kararlar verdim 3.şahıs 5. şahıs yengeç akrep balık....
artık herşeye karşı bir duruşum olacak inşallah...

"Öfke patlamaların olmayacak ve seni buna götüren sosyal ağlardan, insanlardan ve sorunlardan uzak duracaksın. Öfken birikmeyecek ve dolayısıyla patlamayacak…

Ya anında tepki vereceksin yada sonsuza dek susacaksın. Tepki vermekten kasıt ağzına s...k değil elbet ama hakettiği tepkiyi göstereceksin.

Herkes kendinden meshuldür bu hayatta. Yargıç değilsin, heleki anne hiç değilsin. Kimseyi düzeltmek gibi bir vazifen yok. Sen önce kendini düzelt.

En fazla 5 kelimeyle kısa ve öz cümleler kur. Paragraf kurup kendini de karşındakileri de yıpratma.

Yalnız başına da mutlu ol ve kendini sev. İlle biri sevdiği zaman değerli hissetmekten vazgeç.. Her hıyarım var diyene tuzlukla koşma yani…….

Klavye delikanlılığından sonsuza dek kurtul.. Önemli meselelerini asla telefonda konuşma. Gerekirse ağzını elini kolunu bantla ama sus. Yüzyüze görüşmek için çağır. Gelmek zorunda. Tekrarlıyorum “ZORUNDA”.

Sorunlu arkadaşlarından uzaklaş. Onları düzeltmek isterken bu seferde senin ayarların bozulacak. Sende kalan fincanı, terliği ve varis çorabını karşı ödemeli kargoya ver yolla ona, diyen arkadaşlardan her ne olursa olsun uzak dur…

Dini kaygılarını bırakıp hayata odaklanmaya çalış. Her şeyin üstünden gelemeyeceğini asla unutma. her şeyi eşit eşit yaşa. Tek bir konuya odaklanma..

Olgunlaşmamış meyveyi yeme. Gaza gelirsen bile hemen geri adım at yine de yeme. 3.gün sevgili moduna girme. Kafanda oturt. 2 tane kırmızı çizgini sona değil başa sakla. Baştan her şeyi konuş. Sen onun kafasında otur. O senin kafanda otursun. Neticede karşındaki insan gelecekteki çocuklarının baba adayı. İnce eleyip sık dokumalısın.

Kafanda oturana kadar geçen sürede, 3.kişilerle asla görüşme ve görüştürtme. Görüşeni de affetme. Çünkü: Bir kişi (erkek yada dişi) aklının yarısı hala dışarıda olduğu sürece yaşadığı ilişkiye tam odaklanamaz bu yüzden de hiçbir vakit tam olamaz, Çayın yanında ayran içmeyi dene bi kere.. İkisinden de bir keyif alabilecek misin?

Her ne bahanesi olursa olsun seni gün boyu arayıp sormayan, merak etmeyen bir erkekle bir an bile geçirme. Neden? Ölüp gitsen bunu 7 kat elden duyacak “sevgilin”…

Kendi beyninle düşün, başkasına senin yerine düşünme yetkisini verme. “Senin asıl sormak istediğin bendeki yerim.” İyi niyetli bile olsa bu sözle konu değişti. Tepkini gösteremedin, öfke patlaması yaşadın, üzüldün hırpalandın.. Sonuç iyi mi oldu?

İnsanların hayatlarında iniş çıkışlar olabilir ama insan hala ayn yerde sayıklamamalı… 1 ay sonra dönüp yine buraya aynı şeyleri yazma, git camdan atla daha iyi…

2 gün üst üste iyi olduğunda 3.gün hayata karışma. Epeyce bir süre herkesden her şeyden uzak dur. Bütün yaraların iyileştikten sonra dön hayatın içine..

Evvela karala sonra temize çek, öyle yaz. Aklına ilk geleni yazmakta bir fevriliktir.

Bu yazının çıktısını al, gün içinde oku. Tekrarladıkça beynine yerleşsin..

Beynine yerleşsin derken her acaba dediğinde aç bu maddeyi oku, buda beynine yerleşsin..

“o yazı (kıskandırmak için ağır bir şey yazmıştım) seni ve yaşananları hafif kılıyor, sen o durumu hak etmiyorsun çünkü o durum seni kötü bir pozisyona sokuyor”

“ben sadece onunla (fotoğraf makinesindeki kadın) değil, birkaç kişiyle görüştüm.”

O sözüne karşılık son sözü onu ve yaşananları hafif kılmıyor mu hatta kılmadı mı?

Tuzluk ister misin?...

Kızlar ben bitirdim yengeçle. Seviyorum ama yetti artık.
Dün bi resim paylaşmış gizli hayranımdan çiçek diye facebookta..Bu aralar ailesinden gizli görüşüyoruz daha zamanı gelmedi diye o yüzden facebook'ta paylaşımlarımıza dikkat ediyorduk. Altına kuzeni yorum yapmış bak gizli hayranın ne kadar aşıkmış sana. git kızı bul görüş.. Oda demiş ki " ben göreceğimi gördüm artık başkalarında gözüm yok"
Çok hoşuma gitti bu yazdığı ve ilk kez bu kadar açık etmişti bazı şeyleri. Ama yarım saat sonra tüm gönderiyi kaldırdı. Tamam dedim şimdi herkesin duymasının zamanı değil, sorun yok.
Bugün bunun çok hoşuma gittiğini söyledim. "Silmeni anlıyorum ama keşke ekran görüntüsü alsa idim" dedim. oda "başka sevgillilerim var onlar duyarsa sorun olur diye sildim", sonra da sırıtan surat. Böyle bi ulaşılmaz erkeğim havalarında ya ezik tip, deli ediyor beni cidden..
Çok kızdım, ben bunu söylesem sen ne kadar kızarsın dedim, bana dedi ki senin benim üstüme varmana ne demeli.. :KK53:
Daha önce de söyledi bunu, zorladım ama ne yaparak üstüne varıyorum söyletemedim. Sanki hemen evlenelim mi diyorum yada başka bişi mi. Yetti artık bitirelim ben artık bunları kaldıramıyorum seni heryerden sildim, arama sorma dedim. Belki aklını başına devşirir, mesaj atmış saçmaladın şimdi diye. Ben ayrılacağım diyene kadar ses etmiyordu, yazıyordum face'den cevap vermiyordu. Mesajına cevap vermeyeceğim sürünsün şimdi :KK35:

Siz kendinize değer vermezde değer verme işini karşınızdaki insana bırakırsanız asla hak ettiğiniz değeri göremezsiniz burası kesin. Herşey özgüvenle alakalı fakat özgüvenle egoyu karıştırmamak gerek. Yukarıda da yazdım, silkinip kendinize gelin ve sizi mutlu etmeyecek hiç bir şeyede adım atmayın bundan sonra ve asla size kolay ulaşmalarına izin vermeyin, öyle bir mesaj iki arama ile yelkenler suya inmesin, dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz bırakın çabalasın, eğer dediğin şekilde korku ve zikliklerinden dolayı savaşmaktan kaçan bir tip ile karşı karşıyaysak zaten en temizi noktayı koymak, öyle ya zaten yeterinde derdimiz var birde bunları mı taşıyacağız sırtımızda :KK1:

kızlar kılıç çok haklıymış insan kaçtıkça kovalanıyor gerçekten hem karşındaki ne kadar yok aşık olmaktan korkuyorum vs. dese bile sen kaçmaya başladın mı peşine düşüyor. bugün benim yengeçle bir alışverişim vardı mecburi bir şey. bugün gördüm ki son günlerdeki uzak tavrım işe yaramış benimki yelkenleri suya indirmiş ama yok bu sefer öyle kılıcın dediği gibi iki arama bir mesaj bir bakışa kanmıycam.. şeytan azapta gerek :)

İşte şimdi bunları uygulama sırası bende. Dengesizliğinden bıktım usandım, böylesi olacaksa hiç olmasın:KK19:

Kızlar ben bitirdim yengeçle. Seviyorum ama yetti artık.
Dün bi resim paylaşmış gizli hayranımdan çiçek diye facebookta..Bu aralar ailesinden gizli görüşüyoruz daha zamanı gelmedi diye o yüzden facebook'ta paylaşımlarımıza dikkat ediyorduk. Altına kuzeni yorum yapmış bak gizli hayranın ne kadar aşıkmış sana. git kızı bul görüş.. Oda demiş ki " ben göreceğimi gördüm artık başkalarında gözüm yok"
Çok hoşuma gitti bu yazdığı ve ilk kez bu kadar açık etmişti bazı şeyleri. Ama yarım saat sonra tüm gönderiyi kaldırdı. Tamam dedim şimdi herkesin duymasının zamanı değil, sorun yok.
Bugün bunun çok hoşuma gittiğini söyledim. "Silmeni anlıyorum ama keşke ekran görüntüsü alsa idim" dedim. oda "başka sevgillilerim var onlar duyarsa sorun olur diye sildim", sonra da sırıtan surat. Böyle bi ulaşılmaz erkeğim havalarında ya ezik tip, deli ediyor beni cidden..
Çok kızdım, ben bunu söylesem sen ne kadar kızarsın dedim, bana dedi ki senin benim üstüme varmana ne demeli.. :KK53:
Daha önce de söyledi bunu, zorladım ama ne yaparak üstüne varıyorum söyletemedim. Sanki hemen evlenelim mi diyorum yada başka bişi mi. Yetti artık bitirelim ben artık bunları kaldıramıyorum seni heryerden sildim, arama sorma dedim. Belki aklını başına devşirir, mesaj atmış saçmaladın şimdi diye. Ben ayrılacağım diyene kadar ses etmiyordu, yazıyordum face'den cevap vermiyordu. Mesajına cevap vermeyeceğim sürünsün şimdi :KK35:

şerocuğum bunlar aynı resmen tornadan çıkmışlar.
benimki de bana sürekli başka kızlar vs deyip duruyordu ben de kıllı kızlar mı diyerek erkek arkadaşlarını kastediyordum en son kavgamızda başkaları da var deyince öyleyse ben yokum deyip kesip attım şimdi 2 hafta geçti üstüne, normalde kavga ettiğimiz zaman ben hemen 1-2 gün sonra ayrılsakta küs kalmayalım uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum diye gidip konuşurdum barışırdık bir süre arkadaşça gidip sonra tekrar sevgili moduna geçerdik. bu sefer benimki yine öyle olacak sandı tam 2 haftadır hiç bir geri adımım yok hatta dün ofiste koridorda karşı karşıya yürüyoruz bu uzaktan öyle bir süzdü ki beni eskiden kavgalı olunca yüzüne bakmazdım bu sefer ben de baktım bir de naber dedi iyiyim senden deyip geçtim. böyle böyle bakacak ki ben geri dönmüyorum o uğraşıcak. sen de aynısını yap tatlım bunları süründürmek lazım güzel güzel giyin gezin ortalarda keyfine bak hiç oralı olma!:KK52:

Canım bu yüzden sana özel mesajda, düşünme düşünerek çözemezsin dedim... Neden öyle neden böyle, acaba bunları düşünme. Adamın tava falan geldiği yoktu klasik tamam deyip bildiğini okuyan yengeç tavrı, tam tersi iyi yaptın diyebilirim ama siz sanıyorsunuz ki bunlar sizi gururdan aramıyor. Ne gururu yahu, gururdan falan değil! Üstünü örtmek, sinirinizin geçmesini beklemek çaba harcamadan yeniden sizi yanında görmek olay bu, haşa ne kadar safça düşünüyorsunuz :) Sakın yüz verme Dilek, sakın... Evet dönmek isteyecek ama eskisi gibi olacaksa anlamı yok ve işleri düzeltmek senin elinde, yüz vermez sert davranır umursamazsan istediğini alırsın ama yok hayır şu an yaptığın gibi adam zaten tamam demiş bende şimdi kalktım bunları yazdım acaba hata mı ettim dersen ki istediği bu bu ilişkiden bir halt olmaz, tecrübe ile sabit... Evet düzelme olasılığı çok yüksek ama doğru davranırsan...Keşke zamanında bana böyle akıl veren olsaydı da 1.5 sene üzülmek yerine adamı 3 ayda eşşekten düşmüş karpuza çevirseydim, neyse ki kendim buldum doğrusunu...

Evet aynen bunu yapıyor! Kızgınlığım geçince arıyor hiçbişi olmamış gibi devam. bende de hiç kin yoktur ya anında yelkenler suya. sonra ne oldu ilişkiyi laçkalaştırmasına izin verdim.
Altı aydır görüşüyoruz, ciddi adım atmak için henüz erken olabilir ama ilişkimizi kafasında oturtmak için yeterince zaman geçti, artık benim de onu bensizliği - bu kez bi iki gün değil aklı başına gelene kadar- tattırmamın zamanı geldi. İyi ki senin tecrübelerin var kılıç, açıp açıp okuyacağım. O zaman belki onun aramalarına cevap vermemek için daha güçlü olurum:KK53:

şerocuğum bunlar aynı resmen tornadan çıkmışlar.
benimki de bana sürekli başka kızlar vs deyip duruyordu ben de kıllı kızlar mı diyerek erkek arkadaşlarını kastediyordum en son kavgamızda başkaları da var deyince öyleyse ben yokum deyip kesip attım şimdi 2 hafta geçti üstüne, normalde kavga ettiğimiz zaman ben hemen 1-2 gün sonra ayrılsakta küs kalmayalım uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum diye gidip konuşurdum barışırdık bir süre arkadaşça gidip sonra tekrar sevgili moduna geçerdik. bu sefer benimki yine öyle olacak sandı tam 2 haftadır hiç bir geri adımım yok hatta dün ofiste koridorda karşı karşıya yürüyoruz bu uzaktan öyle bir süzdü ki beni eskiden kavgalı olunca yüzüne bakmazdım bu sefer ben de baktım bir de naber dedi iyiyim senden deyip geçtim. böyle böyle bakacak ki ben geri dönmüyorum o uğraşıcak. sen de aynısını yap tatlım bunları süründürmek lazım güzel güzel giyin gezin ortalarda keyfine bak hiç oralı olma!:KK52:

Süpersin Jane. Demek iki hafta oldu geri adım atmadın, sabırlıymışsın.Ben çok sabırsızımdır umarım bu kadar uzun sürmez aklını başına devşirmesi.
O çok sabırlıdır ama, direndiği yere kadar direnecektir. İki ayı bile bulabilir belki. Sabredeceğim ama. Yetti artık !! Bunları haketmiyoruz biz :KK15::KK15:

X