İngilizce Seviyeniz Ne Kadar?

İngilizce Seviyeniz Nedir?

• Ankete Katılan
    317

tembelteneke

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
165
7
Bildiğiniz gibi ingilizce artık hermen hemen her yerde gerekiyor peki ingilizce seviyeniz ne kadar?

şıklar hakkında bilgiler aşağıda verilmiştir

BEGINNER

Ancak belirli sözcükleri bilir. Konuşulan yabancı dili hiçbir şekilde anlayamaz, hiç cümle kuramaz ya da çok az sayıda cümleyi ezbere kurabilir.

ELEMENTARY

Basit kelimelerle basit cümleler kurar. Açık ve yavaş bir ifade ile konuşulursa anlayabilir. Konuşmaları günlük ve basit sözcüklerden oluşur. Kelime dağarcığı kısıtlıdır. Sözlük yardımı ile basit cümleler kurabilir.

LOWER INTERMEDIATE

Dağarcığındaki kelime ve kalıplarla belirli konularda konuşmayı başarır. Yavaş ve açık bir ifade ile konuşulanların büyük bölümünü anlayabilir. Basit ifadelerle cümleler kurabilir. Metinleri sözlük yardımı ile okuyabilir ve az da olsa çeviri yapabilir.

INTERMEDIATE

Seçtiği kelimelere gramer kalıplarına özen göstererek daha kontrollü daha dikkatli konuşmaya çalışır. Sık hata yapabilirler bu arada biraz daha hızlanan konuşmaları anlamaya başladığı gibi kendisi de konuşmalarını hızladırma çabası içine girer. Basit romanları sözlük yardımı ile okuyabilir. Genel konularda çeviri yapabilir.

UPPER INTERMEDIATE

Artık doğru kelime ve kalıp seçimi ile hız kazanmış bir yabancı dil seviyesine sahiptir. Yine de tipik, belirli hatalar yapar. Genel olarak karşısındakini iyi anlar ve derdini de çok kapsamlı uygun sözcükler seçerek anlatır. Ağır olmayan bir romanı okuyabilir. Genel konularda rahatça çeviri yaparken, teknik konularda zorlanabilir.

ADVANCED

Tüm gramer kalıplarını düzgün ve yerli yerinde kullanarak gayet iyi konuşur. Hemen hemen tüm konularda uygun sözcük ve kalıpları seçer. Deyimler kullanarak konuşmasını zenginleştirir. Şarkı sözlerini ya da bir filmde geçen konuşmaları rahatlıkla anlayabilir. Dilediği konuda fikrini rahatça açıklayabilir. Teknik çevirilerde zorlanmaz.

LOWER INTERMEDIATE

Dağarcığındaki kelime ve kalıplarla belirli konularda konuşmayı başarır. Yavaş ve açık bir ifade ile konuşulanların büyük bölümünü anlayabilir. Basit ifadelerle cümleler kurabilir. Metinleri sözlük yardımı ile okuyabilir ve az da olsa çeviri yapabilir.

yabancı dil bölümü 3.sınıf öğrencisiyim bu kadarım dhaa inşallah önümdeki 2 yıl yds ye kadar başarabilicem... kaydirigubbakcemile2

UPPER INTERMEDIATE

Artık doğru kelime ve kalıp seçimi ile hız kazanmış bir yabancı dil seviyesine sahiptir. Yine de tipik, belirli hatalar yapar. Genel olarak karşısındakini iyi anlar ve derdini de çok kapsamlı uygun sözcükler seçerek anlatır. Ağır olmayan bir romanı okuyabilir. Genel konularda rahatça çeviri yaparken, teknik konularda zorlanabilir.

Bir zamanlar advanced idim..ama bu dil harbi çok nankör..eşim rehber olduğu için zaman zaman turistlerle ve onunla pratik yapma imkanım var ama yine de okul yıllarınaki gibi değil İngilizcem..a.s

elemantary ve geçen gün seviyem düşüyor :KK43:

gerçi bilsemde ne işime yarıyacak onuda bilmiyorum ama anadolu kökenli okuldan mezun olmanın ufak bi getirisi

kelime dağarcığım ve speaking ve listeningim lower intermediate, çevirim intermediate ünüversitede hazırlığın ardından 4 yıl boyunca çeviri dersimiz vardı. zamanla köreliyor maalesef.birşeyler yapmak lazım...fisfisfis

seviye tespitlerde upper intermediate çıkıyorum, ingilizcede grameri oturttuktan sonra geriye pratik eksiği kalıyor, bu yüzden de taksimde bir kurs buldum gramer yok sadece konuşma sınıfları var görüşmeye gitmeyi planlıyorum, eğer pratikte eksik olduğunu düşünen varsa kursun adını verebilirim

bir zamanlar
INTERMEDIATE

Seçtiği kelimelere gramer kalıplarına özen göstererek daha kontrollü daha dikkatli konuşmaya çalışır. Sık hata yapabilirler bu arada biraz daha hızlanan konuşmaları anlamaya başladığı gibi kendisi de konuşmalarını hızladırma çabası içine girer. Basit romanları sözlük yardımı ile okuyabilir. Genel konularda çeviri yapabilir.
buyduk Anadolu lisesi üstüne meb sertifika kursu ve iki yıl ingilizce ögretmenliği kendi branşımın yanında
fakat bir son bir senedir hiç birşey yapmıyorum ,irkac yabancı arkadaşım var maille görüştüğüm
cnbce ve e2 deki igilizce yayınlar birde :)
ingilizceci arkadaşlar ne yapmalıyım kitap okumak işe yarar mı kullanmadığım için pas tutmasın yabancı dilim

ben pre-intermediate yani buraya göre lower intermediate çıkıyorum testlerde. konuşma-dinleme-kelime daha iyi :hooray: gramer ve yazma çok kötü. :mymeka:

herkes gider mersine, ben giderim tersine durumu var birazcık kaydirigubbakcemile

UPPER INTERMEDIATE

ADVANCED seviyesindeyim, yardima ihtiyaci olan arkadaslar olursa vaktim oldugunda yardimci olamaya calisirimyerimseniben
11 sene ingilizce gordum ustune amerikada 1 sene yasadim, simdi okudugum okulda da ingilizce egitim veriliyor..şutarafagitti:eek::içelim:
ama gelin gorunki sanki her gecen gun geriliyorum gibi geliyor daha cok pratige ihtiyacim var:bbo::sm_confused:

Elementry seviyesindeyim!
Şimdiye kadar bir üst seviyeye çıkamadım ama şarkılarla filmlerle kendimi geliştirmeye çalıştım. Şarkıları filmleri yazıları neredeyse anlıyorum. Şimdi ben neyim?:uhm:

9 sene okulda ingilizce ögretim gördüm ayrica üniversite de ingilizce derslerim oldu

upper intermediate...aslında şimdiye kadar advanced olmam lazımdı bölümüm %100 ingilizce 2. sınıftayım.ama bi türlü sevemedim şu ingilizceyi geçen sene fransızca dersi gördüm bu sene de almanca var....bi yerden sonra birbirine karışıoo.yabancı dile yatkınlığım yok sanırım mirmirmirmirsenağlamasenağlama

X