Tatlı Tarifi Badegül Tatlısı(Resimli)

devit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
142
2
42
çoğumuz gül tatlısını biliyoruz ama ben tarifinde eklemeler ve çıkarmalar yaptım ortaya çok lezzetli bir tatlı çıktı umarım beğenirsiniz.

margarinin oda sıcaklığında olmasına dikkat ediyoruz.unu eliyoruz.şerbeti hamura başlamadan hazırlayabiliriz.

Malzemeler:
1/2 paket yumuşamış margarin,
1 çay. bar.sıvı yağ
2 y.k. yoğurt
1çay bardağı irmik
1 yumurta
1 paket h.kabartma tozu
1 pak.vanilin
1,2 tatlı kaşığı toz şeker
yeteri kadar un (hamurun kıvamına göre ayarlanacak;yani kulak memesi kıvamında)
Şerbeti İçin:
2 su bardağı şeker
2 su bardağı su
1,2 damla limon suyu

Bütün malzemeyi yoğurma kabına alıp(un en son eklenir)güzelce karışması sağlanır.daha sonra un eklenir ve kulak memesi kıvamına ulaşınca hamur tezgaha konulur ve oklava yardımı ile açılır.Açılan hamurdan çay bardağı ile kalıplar çıkartılır.çıkan şekiller arka arkaya 3 tanesi dizilir ve en baştaki dairenin iki ucuna badem yerleştirilir ve rulo yapılır.daha sonra rulo ortadan bıçak yardımıyla kesilerek iki eşit parçaya bölünür.ve yağlanmış tepsiye dizilir 180 C. de iyice kızarana kadar pişirilir.daha sonra şerbeti hazrlanır ve ikiside ılık olmak suretiyle muhteşem buluşma gerçekleşir ve afiyetle yenirrr.işte mutlu sonn:)))

Son düzenleme:
dsc00709vu1co1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
kızııııııııııııııııııım ellerine sağlık prensesim

Paylaşım için teşekkürler canım;ben de bugun bu tatlıdan yapıyorum;bu kadar olur:KK66: ananemın gul tatlısı dıyorum ısmıne:KK66: Tarıflere ekleyecektım baktım guzel arkadasımız eklemıs;ne hacet..Ellerine sağlık tekrar;ben ıcersıne 1 tutam tuz da atıyorum ayrıca serbetı 3 sb su ve 2.5 sb seker yapıyorum;lımonla..Cevız fındık da katıyorum...
Sevgıler...HAYIRLI bayramlar:KK66:

dsc02269smallspb8.jpg

Bunlar da benım yaptıklarım ..Bır kısmını kakao kattım cok lezız oldu....
Hamurunu bıraz daha farklı yapıyorum ben...
Denemenızı tavsıye edıyorum guzel bır tat...
Ayrıca sunumu da oldukca şık...

ben 6 tane çay bardağı yuvarlağından yapıyodum çok kalın oluyodu
şimdi 3 taneyle bir deneyiyim bakalım daha ince ve daha güzel olcağından eminim
kakao aklıma hiç gelmezdi deneyeyim bir bu aralar yapacam zaten
ellerinize sağlık

harikalar yaratıyosunuz yaaa ellerine sağlıkkk nerde bizde bu yetenek marifettt :))) eşimde öle dio da :)))

dsc02269smallspb8.jpg

Bunlar da benım yaptıklarım ..Bır kısmını kakao kattım cok lezız oldu....
Hamurunu bıraz daha farklı yapıyorum ben...
Denemenızı tavsıye edıyorum guzel bır tat...
Ayrıca sunumu da oldukca şık...

canım seninde çok güzel olmuş ellerine sağlık ayrıca diğer tariflerinide inceliyorum çok hoş hepsi emeğine sağlıkŞeniz

bende gıda boyası kullanmıştım çok renkli olduu gül bahçesi gibii

devitcim bana yapilisini tarif edermisin bayramda denemek istiyorum bardakla kesip uclarini bicakla kesip dort tarafinni bukumuyorsun ben anlamadim bu isi simdiden tesekurler

X