aldığım bir ürün hakkında yardımcı olur musunuz avukat arkadaşlar.

C

ccerence

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ccerence
arstil'den 3tane kanepe almıştım.henüz 1senelikler (1sene 1-2 ay) ama bi tanesinin ortası çöktü ve iş aksamı kırıldı bildigimiz göçük yani :S.şimdi bu ürünün değiştirilmesi yapılmak zorunda di mi?
ama benim asıl öğrenmek istediğim, bu kanepelerden hiç memnun kalmadım ve bunları verip başka almak istiyorum yerine, bunları değiştirmek istiyorum.bu kırılmanın da sebebiyle böyle birşey yapabilir miyim talep edebilir miyim var mıdır böyle bir hakkım?nasıl bir yol izlemem gerek bir yol gösterirseniz çok memnun olurum.tüketici haklarında 3hakkımız (iade-değiştirme ve o esnada yerini görecek geçici mal verme-malı ayıbı kadar para iadesi -olsa gerek-) oldugu şeklinde biliyorum.lütfen yardım...

a.s.

• Konu Sahibi ccerence
cevap yazıcak kimse yok muuuuuuuuuu :KK43:(((((((((((

• Konu Sahibi ccerence
Aldiğınız yerden ürünün değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Tüketicinin korunması hakkındaki kanunda "....Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. ..." denilmektedir.

• Konu Sahibi ccerence
çok saol serenn...

şu gelişmeler oldu ancak ben para iadesinden yanayım bi yardımcı olur musun.

yetkili servis yenisini verecek ama ben rahatsız oldukları için başka alıp alamayacagımı sordum,o da yenisini magazaya göndeririz ordan bedelinde alırsınız başka bişey dedi.bu durumda para iadesi olur mu?
ancak şu da var geçen sene 300e almıştık tanesini
bu sene 600olmuşlar...
1.cisi magazadan gene onlara yeni verelecegi için 600den sayılmalı di mi?
2.cisi varsa imkan para iadesi olarak bana neyden iade edicekler aldıgım fiyattan mı şimdiki fiyattan mı?

yarın arıcaklar umarım acele cevap verirsin.

tekrar teşekkürler. a.s.

• Konu Sahibi ccerence
Bedel iadesini malın şimdiki değerinden değil, satın aldığınız tarihteki bedeli üzerinden alabilirsiniz, üstüne en fazla faiz eklense bile 30-40 milyon farkeder. 600 milyonu iade almanız mümkün değil, bana kalırsa mağaza size böyle bir imkan sunmuşsa malı yenisiyle değiştirmenizde fayda var.