6.hastalık

keri34

derinin annesi
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
1.718
5
kızlar gecenlerde yazmıstım oglum ateslendı acaba dıstenmı dıye.3gun hep ateslendı bu 3 gun ıcınde ıkı doktora gıttım ıkısıde her yerıne baktı ve bır hastalık belırtısı bulamadı.ama atesıde dusmuyordu cok canım sıkıldı nedenı bulunamadıgı ıcın.3.gunun sonunda atesı bırden kesıldı ertesı gunu uyandıgımızda ıse boynundan baslayarak vucuduna yayılan kırmızı dokuntulerle uyandık.kızamık gıbı butun vucudu kırmızı nokta ve lekelerle kaplandı.tekrar doktora goturdum ve oglumun 6.hastalık adı verılen bulasıcı bır cocuk hastalıgı gecırdıgını ogrendım.atesın sebebı buymus.ve bu hastalıkta atese hassas cocuklarda havaleye kadar gıdebılıyormus ates yukselmesı.sımdı dokuntunun 3.gunundeyız ve artık gecmeye basladı cok sukur.sızınle paylasmak ıstedım.bebegınızın dusmeyen ve bır kac gun suren atesı varsa sureklı takıpte olun.

keri çok üzüldüm ve çok şaşırdım ilk kez duydum bebeğine çok geçmiş olsun öpüyorum onu mis kokularından bizde geçen hafta iki gece 39 buçuk derece ateşlendik hastalandık dünya başıma yıkılıyo sandım doktorlar sadece diş dedi bida kakasında kırmızılık gördüm kan gibi tahlil yapıldı bişi çıkmadı 2 günün sonunda 2 tane incimiz oldu ama bende bittim

keri çok üzüldüm ve çok şaşırdım ilk kez duydum bebeğine çok geçmiş olsun öpüyorum onu mis kokularından bizde geçen hafta iki gece 39 buçuk derece ateşlendik hastalandık dünya başıma yıkılıyo sandım doktorlar sadece diş dedi bida kakasında kırmızılık gördüm kan gibi tahlil yapıldı bişi çıkmadı 2 günün sonunda 2 tane incimiz oldu ama bende bittim

canım bende ılk kez duydum.bızde ateslendıgınde acaba dıstenmı dedık ama degılmıs.sanada gecmıs olsun.ne sevımlı olmustur sımdı o dıslerle.darısı bızım basımıza.

geçmiş olsun bizide bilgilendirme inceliğinde bulunduğun için ayrıca çok teşekküe ederim.öpüyoum güzel oğlunu

hiç duymamıştım 6. hastalık kızamık falan gibi mi acaba? neyse ki geçiyormuş ama 3 gün ateş çok zor olmuştur tekrar geçmiş olsun

canım çok geçmiş olsun
ben de hiç duymamıştım
sağol bilgilendirdiğin için
allah tekrarını göstermesin...

geçmiş olsun ilk önce ,benim oğlumda bir ay önce kadar geçirdi,yüksek ateş,kırmızı döküntü,fitille zor düşürdük soluğu acilde aldık dişten dediler ama diş gelmedi..

canım bu hastalıgın tedavısı yok kendılıgınden gecıyor.ılk once 3-4 gun yuksek ates.ates dusunce tum vucutta kırmızı dokuntuler.bu dokuntulerde 3 gun ıcınde yavas yavas gecmeye baslıyor

X