Dünyayı kurtarmak için küçük bir önerim var!

S_eda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
82
0
Selam Arkadaşlar; dünyamızın hızla kirlendiğini biliyoruz ve bunu maalesef biz insanlar yapıyoruz. Dünyamızı kirleten en önemli unsurlardan briride plastik çöp torba atıkları, her gün her saniye evlerimize giren bu poşetleri işimizi gördükten sonra çöpe atıyoruz ve milyonlarca evde bu sürekli tekrarlanıyor, üstelik doğada en geç ççözülen ve çömzüldükçe toprağın tabiatını olumsuz etkileyen plastiği hayatımızda daha az kullanmak için ben,m bir önerim var,

Evlerimizde pantolon gömlek gibi eşyalarımızdan özelliklede kotlar daha dayanıklı, alış-veriş torbaları dikelim ve alışverişe gittiğimde yada pazarda bu torbaları kullanalım, bize sunulan poşetleri almayalım, tıpkı atalarımızın pazar alış verişlerinde file kullanması gibi.. böyle iyi bir hareket başlatalım, çocuklarımıza dünyayı temzi bırakmak adına çokküçükte olsa.. ne dersiniz:::

Selam Arkadaşlar; dünyamızın hızla kirlendiğini biliyoruz ve bunu maalesef biz insanlar yapıyoruz. Dünyamızı kirleten en önemli unsurlardan briride plastik çöp torba atıkları, her gün her saniye evlerimize giren bu poşetleri işimizi gördükten sonra çöpe atıyoruz ve milyonlarca evde bu sürekli tekrarlanıyor, üstelik doğada en geç ççözülen ve çömzüldükçe toprağın tabiatını olumsuz etkileyen plastiği hayatımızda daha az kullanmak için ben,m bir önerim var,

Evlerimizde pantolon gömlek gibi eşyalarımızdan özelliklede kotlar daha dayanıklı, alış-veriş torbaları dikelim ve alışverişe gittiğimde yada pazarda bu torbaları kullanalım, bize sunulan poşetleri almayalım, tıpkı atalarımızın pazar alış verişlerinde file kullanması gibi.. böyle iyi bir hareket başlatalım, çocuklarımıza dünyayı temzi bırakmak adına çokküçükte olsa.. ne dersiniz:::

canım çok güzel bir öneri seni tebrik ediyoruma.s. inşallah bütün arkadaşlarımız senin bu güzel faydalı düşüncene tüm kalpleriyle katılırlar ben umutluyum:1hug:

Kesinlikle katiliyorum, kucuk degil cok buyuk bir hareket bu. Yurtdisinda marketlerde parayla torbalar satiliyor, ama ulkemizde o kadar sorun var ki sira dogamiza bu emanetlere gelmiyor.

insanların bilinçlenmeye ve artık arkalarına bi donup bakmalarına gerek war fıkrın için seni kutluyorum çok iyi düşünmüşsün

cumartesi günü yapacam bende
kocamın pantolonıundan değil poşet çuval bile çıkar :roflol:

Mantıklı a.s hem filede ne aldıysan görünüyomuş böyle görünmezde :1rolleyes:

arkadaşlar bizim burda pazarlar cuma günü kuruluyor,
inşallah bende yarın pazara kendi çantalarımla çıkacağım :)pazarda gördüğüm konu komşuyuda uyaracağım.. sizin destek vermeniz beni yüreklendirdi, herkese bu gönül suyu ikramı için teşekkür ediyorum..

X