offff migren offff

prenses tera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
509
2
41
kızlar yamigrenim var ve bu migren ağrıları beni öldürüyor çok felaket baş ağrılarım oluyor ilaç tedavisi gördüm fakat bi işe yaramadı başı ağrılarla belada olan arkadaşlar varmı benim gibi ağrı başlayınca ağrı kesici dışında neler yapıyorsunuz kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

ben değil ama çok yakın bi arkadaşım çin yağı diye bişii kullandı.. tedavi edici değil ama keskin bi nane kokusu gibi uyuşturup ağrısını çok hafifletiyo.. bi araştırın internetten çok pahalı bişeyde değil belki yardımcı olur

ben değil ama çok yakın bi arkadaşım çin yağı diye bişii kullandı.. tedavi edici değil ama keskin bi nane kokusu gibi uyuşturup ağrısını çok hafifletiyo.. bi araştırın internetten çok pahalı bişeyde değil belki yardımcı olur

teşekkürler canıma.s.a.s.

cnm bendede migren var agrı başlayınca kendimden geçiorm ama yaptgm tek şey ilaç içip sessiz karanlık bi yere gidiyorum uzanırom hafif masaj yapıormmsenağlama
çok kötü oluor ama ya Allah sanada banada tüm hastalık çekenlerede yardım etsin..:Saruboceq:

benımde annem de mıgren var haftanın 3 gunu iyı ise dıgerı hep bas agrısı ama ne agrı yuzu gozu sısıyor kımseyle konusmak dahıl ıstemıyor allah en kısazamanda acıl sıfalar versın annem avmıgrem dye bır ılac ıcıyor agrımaya basladıgında alıyor hemde ıgne yaptırıyor anca 2 gunde knde gelıyor iyi oldum derken bır gun sonra yıne boyle sıdettlı agrıyor temografıde cekıldı ama çok sukur tımor falan cıkmadı

Maalesef kesin bir tedavisi yok.Ağrıya sebep olan gıdalardan uzak dur,genelde çikolata sebep olur,ama bunu sen bilebilirsin,hangi gıdalar ağrıtıyor kendin tespit et,kişiye göre değişir çünki.Uyku düzenine dikkat et,ne az ne çok uyu.
Ağrı daha başlamak üzereyken hapını iç,bu hapın hangisi olacağını da yine sen bileceksin,bazısına vermidon iyi gelir,bazı insanların da migren hapları kullanması gerekir.Sinüzitsen bu da ağrıya sebep olur.
Eğer migrenliysen herşeye rağmen başın zaman zaman ağrıyacak,sadece sıklığını azaltabilir ve şiddetini düşürebilirsin ve atağın geçme süresini kısaltabilirsin.
Sana tavsiyem,kendin için belirlenmiş bir ağrı kesicin ve kendine göre bir ağrı şiddetini asgari düzeyde hissetme tekniğin olsun.Bu teknik karanlık bir odaya kapanmak veya başına buzla kompres yapmak olabilir.

bende yıllardır mıgren agrısı cekerım sag tarafımda olur sadece ve en kotusu agrıyla beraber kusmada baslar yıyecekler stres ses koku aclık asırı sevın uzuntu yanı benım cok sey tetıklıyor
agrı olacagını hıssetıgım zaman ılac alırsam hafıf atlatıyorum ama gec kalırsam ılac falan alamıyorum cıkardıgım ıcın fayda etmıyor
ben dısprıl dıye bır ılac alıyorum aspırın ıcerıklı suda erıtıp ıcıyorum bana cok etkılı oluyor
deneyın derım fıyatı cok uygun gecmıs olsun

Çin yağı ile nane yağı aynı şeydir. Mesajlarınızda rastladım da...Çin yağı, nane içeren bir yağ karışımı değil, bizzat nane yağının kendisi..Bilginize...
Atak başladığını hissettiğiniz anda karanlık ve sessiz bir ortamda uzanın, başınıza serin ıslak bir bez koyun. Hatta eczanelerde migren bantları var, serinletici etkileri var o bantların...
Benim önerdiklerim bunlar, çok geçmiş olsun...

çin yagı bendede var( keskin nane)..Benim ağrı ilk ensemde başlıyor. Artık kendi doktorum oldum, anlayınca bir majezik içiyorum( Dr verdi)geçiyor. Yok geçmezse karanlık ve sessiz odada 3 -4 saatlik uyku beni kendime getiriyor.Allah düşmanıma vermesin bu ağrıyı. Hastanelik olduğum zamanlar oldu. Geçmiş olsun canım

Bende de var migren, başlayacağını hissettiğim anda ağrı kesici almaya çalışıyorum, kas gevşeticiyle beraber alındığında daha da iyi geliyor. Bir de gazetede okumuştum, bazen onu da yapıyorum..tülbente kolonya döküp..üzerini karabiberleyip başıma veya boynuma bağlıyorum...biraz yakıyo ama..ağrı kesici alamadığım durumlarda biraz da olsa işe yarıyor

bende de var:KK43: ki ben 13 yasından beri cekiyorum taa cocuk denilecek yasta başladı bende maalesef..o yasta doktorun verdiği bütün ilaçları kullanmakla şimdi cok büyük hataya düştüğümü farkediyorum.cunku artık bünye hepsine,her tür ilaca alıştı.şimdi içinde 3 tane olan ilaçlardan verdi doktor ama ben gözle görülür bi fayda göremedim yine acillere tasındım.en azından bi novalgine yiyince gecegini bilmek bi nebze daha iyi.yoksa o agrıyı 2 gün ceksem heralde kendime zarar verirdim ki daha küçükken bunu düşünmedim de degil öle bi agrı bu..
bi de size oluyo mu bilmiyorum ama ben bu agrıları cektikten sonra birileri basım agrıyor hatta cok agrıyor dese bile umursayamıyorum.kimsenin bası benmki kadar agrıyamaz gibi geliyo.size de oluyo mu bu?

arkadaşlar bu illet gerçekten çok kötü bişey ben bide şimdi emziriyorum çokta ağır ilaçlar alamıyorum şuanda minoset kullanıyorum fakat çokta etkili olmuyor bendede mide bulantısı çok yapıyo ve bıktım artık bazen oluyoki bu ağrıyı tam 1 hafta çekiyorum

ewt bende de migren var hemen hemen her gün iki novalgin tabl kullanıyourum çünkü her gün var bu ağrı geçio yine başlıo çin yağını bulabilirsem deneyecem ben şu kolonya karabiberi de yaptım ağrı daha şiddetlenmeden yapılınca işe yarıyo tülbenti katlayıp pamuk yerleştirüçtane şaka lar ve ortaya gelecek başının üzerinekarabiber koyup kolonya dök sonra bire pamukla kapatıp tülbenti başına sar önce yakıo uzun bir süre fakat ağrıyı hisstmion denemekte fayda var hepinize geçmiş olsun

canım bana doktor zomig die bi ilaç vermişti içinde 3 tane olanlardan. içtikten snra çok tuhaf oldum kafa gitti uyuştu agrı kesilio bi süre snra ama çene kaslarında vs acaip bi agrı oluor yani konuşma yemek yeme su içme hatta agzını bile oynatmada çok acı çekiormm kafa gidior uyuşturucu almış gibi . stres yapmayın diorlar ama herşey stres artık gelde yapma okul vs.umarım herkes saglıgına kavuşur :Saruboceq: :ecrin_bebek:

bu hastalığın geçici bir tedevisi yok sanırım değilmi arkadaşlar acyip mide bulantı yapıyo bana sanki araba çarmış gibi oluyorum ayrıca bu karabiberi bi denicem bakalım işe yarıcakmı

X