slm hamişler oruç tutupta miğde bulantısı şikayeti olan varmı!!!

H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi HÜZÜN YAPRAKLARI
merhaba kızlar ben 6 haftama girdim ve çok fena miğde bulantısı çekiyorum hele açıktığımdaysa çok fena.Allah hepimizn orucunu kabul etsin de ben akşamı zor ediyorum inanın oruç tutmaya devam edeyimmi sizce bu arada 10 gün sonrada kalp atışlarını dinlemek için gidcem.:nazar::CüvCüv:

güzelim ben de 14. haftama giricem hala mide bulantılarım var ve açıktığım an yemessem daha da çok artıyo hiç oruçta tutamadım sen iyi bile tutmuşsun midenin hiç boş kalmaması lazımki mide bulantıların azalsın yemek yemek istemiyorum ama yoğurt meyve falan her saat başı atıştırıorum sen bi bilirsin ama sonra oruç borçlarımızı öderiz sağlını bozabilir hemde mide bulantıların artıcağa döneme giriosun ....tut tutma diyemem am iyi düşün kararı sen ver ............

canım Allah yardımcımız olsun.orucu kısa günlerde tutmanında yolu var sanırım bir yıl içinde. ayyy yoksa ilerleyen zaman içinde tutmam dahamı zor olur diyon napiyim?

seni bu konuda yönelendirmek istemem ama allah katında biz hamileler daha sonra telafi edebiliriz bu durumu.hem dr görüşsen iyi olur bu oruç olayını.ben 18 haftalığım ve sabahları hala devam ediyor özellikle yataktan kalkar kalkmaz.allah kabul etsin canım.

canım öncelikle allah kabul etsin bende tutamıyorum zaten eşim izin vermiyo.gün içinde sürekli mide bulantım var.hele acıkınca acayip betbat oluyorum rabbim herşeyin kolayını verdiği gibi bunuda bizlere kolaylık sağlamış KAZA yapacağız tabi yinede sen bilirsin kendine işkence yapma bence

merhaba kızlar ben 6 haftama girdim ve çok fena miğde bulantısı çekiyorum hele açıktığımdaysa çok fena.Allah hepimizn orucunu kabul etsin de ben akşamı zor ediyorum inanın oruç tutmaya devam edeyimmi sizce bu arada 10 gün sonrada kalp atışlarını dinlemek için gidcem.:nazar::CüvCüv:

canım benim mide bulantıların oruçtan değil normalde hamile olan hemen her kadında
mide bulantısı olur biliyosun hem sen daha yeni hamilesin ya senin bulantıların daha yoğundur canım dr'una bi sor bakalım oruç tutmam nasıl bi etki yapar diye
ben şimdi 24 haftalık falan hamileyim dr'uma sordum tutmamamı söyledi ama ben ilk gebeliğimi amniyon sıvısı az olduğu için çok sıkıntılı geçirmiştim bundada o korkuyu yaşamayayım risk altındayım diye bana kızdı sana ne der bilmiyorum ayrıca ilk hafta orucumu tuttum çok da rahattım şimdi şeker yüklemelerim va tahlillerimin olduğu günler yiyorum diğer günler tutuyorum buna rağmen bebeğim normalden 1 hafta daha önde yani 540 550 gr olması gerekirken 630gr yani oruç tumakla bebeğimin kilosu gerilemedi ama sen sorarak hareket et
çünkü dinde hamilelerin oruçlarını daha sonra kazasını tutmaları şartıyla gebelik boyunca güçleri yetmiyorsa yemelerine cevaz verilmiştir daha kısa günlerde eda edersin inşallah
ama güzel arkadaşım zorlanmıyorsan orucunu tut derim Rabbim elbette onun sabrını ve ecrini kat kat verecektir
hamişliğin iyi gidiyor değil mi canım a.s.
inşallah kalp atışlarınıda duyarsın tatlım
Allah yar ve yardımcın olsun
inşallah herşey yolunda gider canımsın ve sağlıcakla doğum yapar doya doya bağrına basarsın yavrunu
darısı dileyen siteyen tüüm arkadaşlarımın başına a.s.a.s.a.s.

canım oruç mu tutuyorsun
hamilesin oruç tutuyorsun
bu bebeğinin gelişimi için çok yanlış
senin sürekli bişiler yemen lazım

canım doktorlar pek önermiyolar. çünkü bu sene yaza geldiğinden su ihtiyacı çok fazla. hamişlerin daha fazla su içmesi gerekiyor.

ben bu yüzden tutamıyorum. gece bile yanımda sürahi sürekli su içiyorum.

bide aç kalma konusunda korkma daha küçük olduğundan o şuanda kendi deposundan besleniyor. onu etkilemez. ama susuz kalmamaya çalışman lazım.

sahurda ve iftardan sonra çok çok su içecesin.

ama bana sorarsan hiç riske atma, tabii yine senin bileceğin bişey, ama hamilelere farz değil. sonra borcunu tutarsın.

canım benim mide bulantıların oruçtan değil normalde hamile olan hemen her kadında
mide bulantısı olur biliyosun hem sen daha yeni hamilesin ya senin bulantıların daha yoğundur canım dr'una bi sor bakalım oruç tutmam nasıl bi etki yapar diye
ben şimdi 24 haftalık falan hamileyim dr'uma sordum tutmamamı söyledi ama ben ilk gebeliğimi amniyon sıvısı az olduğu için çok sıkıntılı geçirmiştim bundada o korkuyu yaşamayayım risk altındayım diye bana kızdı sana ne der bilmiyorum ayrıca ilk hafta orucumu tuttum çok da rahattım şimdi şeker yüklemelerim va tahlillerimin olduğu günler yiyorum diğer günler tutuyorum buna rağmen bebeğim normalden 1 hafta daha önde yani 540 550 gr olması gerekirken 630gr yani oruç tumakla bebeğimin kilosu gerilemedi ama sen sorarak hareket et
çünkü dinde hamilelerin oruçlarını daha sonra kazasını tutmaları şartıyla gebelik boyunca güçleri yetmiyorsa yemelerine cevaz verilmiştir daha kısa günlerde eda edersin inşallah
ama güzel arkadaşım zorlanmıyorsan orucunu tut derim Rabbim elbette onun sabrını ve ecrini kat kat verecektir
hamişliğin iyi gidiyor değil mi canım a.s.
inşallah kalp atışlarınıda duyarsın tatlım
Allah yar ve yardımcın olsun
inşallah herşey yolunda gider canımsın ve sağlıcakla doğum yapar doya doya bağrına basarsın yavrunu
darısı dileyen siteyen tüüm arkadaşlarımın başına a.s.a.s.a.s.

canım çok saol cvb için ewt orucumu tutamıyorum miğde bulantıları beni mahvediyor yoksa asla orucumu kaza etme taraftarı olmam.inşllh dediğin gibi bebeğimin kalp atışlarınıda duyarım ve derin bir ohhhh çekerim dua et nolur bana:Saruboceq:Allaha seninde yardımcın olsun bitanem...a.s.

canım çok saol cvb için ewt orucumu tutamıyorum miğde bulantıları beni mahvediyor yoksa asla orucumu kaza etme taraftarı olmam.inşllh dediğin gibi bebeğimin kalp atışlarınıda duyarım ve derin bir ohhhh çekerim dua et nolur bana:Saruboceq:Allaha seninde yardımcın olsun bitanem...a.s.

tatlım ne zaman gideceksin kontrole
inşallah duy şu sesleride şöyle güzel bi yazı yaz bize içinde ne varsa dök ortaya
Rabbim kucağına aldığın günleri nasip etsin sana canımsın
ben ilk bebeğimde kalp seslerini duyduğumda içimde depremler oluyor sanmıştım
yüreğimde garip bi devrim başladı kızım beni baştan aşağıya istila ediyordu tarifi yoktu
kızımın kalbini dinlerken kendi kalbimin durduğunu sandım
bugün inanılmaz bi ruh hali içerisindeyim biraz kederli biraz umurlu ve mahzun
hamilelerin duası kabul olur derler ben etrafımda kimsesinin bebeksizkalasına dayanamıyorum herkes ama herkes bu duyguyu yaşasın ne olur Rabbim sen verirsen engel olacak yok istersen kimse olmaz kılamz
bütün yüreğimle istiyorum arkadaşlarım hepinize Rabbim şu idrak ettiğimiz günler hürmetine herkese tez vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah
daha önce 1 kez yazmıştım en yakın arkadaşımın bebeği olmuyor diye 6 sene oldu bu ay aşılama yaptırdı bayrama belli olacak ah arkadaşım inşallah Rabbim benim güzel kardeşimede bi evlat nasip eder inşallah ne diyeyim anlatamıyorum bayram gelmiyor bana artık arkadaşımdan çok heyecanlıyım dua et olurmu hüzüncüm herkese bol bol dua et
kendinede dikkat et balım tutamıyorsan tutma kuzum Rabbim bu konuda cevaz vermiş tutarsın inşallah Rabbim ömrünü uzun etsin olur elbet
hele sen şu mink kalbi bi duy yesin tisesi onun minik kalbini a.s.(Rabbim meleğine ömürler ihsan etsin sıkı sıkıya tutunsun sana)a.s.

Canım doktorum banada orucu kesinlikle önermedi!Senin bünyen kuvvetli bunu kaldırırsın,ama bebeğinin bünyesi daha çok zayıf..o bunu kaldıramaz!Ve bebeğin aç kaldığı için beynine gidecek olan besin gidemiyor ve bebeğinin zekası bundan etkileniyormuş!
Daha sonra borcunu ödersin şu anda karnındakini de düşünmek zorundasın :)

X