Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçı dökülenler, demir ve çinko hapı kullananlar lütfen bu başlıkta toplanalım.

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
şu an doktor tavsiyesi üzerine bunları uyguluyorum çam terebendini kullanmadım ama kullanan çok arkadaşımız var ve çoğunluğu senin gibi memnun.inşallah hepimiz kurtuluruz bu dertten .kafayı sıyırmam yakındır yoksa

arkadaşlar bende gecen hafta bir yakınımın tavsiyesiyle baharatçıdan çam terebesi y di adı herhalde ondan aldım... yarısını 250ml şampuana karıştırıyosun ve onu kullanıyosun .. wallahi aşırı saç dökülmem vardı.. 2 defa yıkamama ragmen eskibi saç gelmiyor elime...

canım terebentini çok kullanmak zararlı, bir şişe şampuana, terebentin şişesinin 1 kapağı kadar terebentin ekleyeceksin, daha fazlası saçını aşırı kurutur, damarlarını çok genişletir, derman yerine dert bulursun Allah korusun :Saruboceq:

canım ilk yazından sonra 2 yazını görünce sevindim:) ben kayınvalidemden duydum ama henüz denemedim o yapıyormuş ve saç dökülmesini durduruyormuş ama hfta 2 kez 3 kez yapmak gerekmiş bunu... bildiğimiz maya (kuru) ve su karıştırıp son durumaya suyuna ekleyip yıkıyormuş...benim de saçlarım dökülüyor.. benim kansızlık sorunum olabilir, ayrıca kilo alma isteğim de var..bu ilaçları bende kullansam iyi olur sanırım..

a.sbu maya olayını bende duydum ama sütle olanın ı yani su yerine süt bu arada bendede anemi hastalığı var yıllardır çekiyorum en son dün gittim dahiliye doktoruna bana yeni doğummu yaptın çok kansızsın dedi aynı zamanda aşırı saç dökülmesi var cildiye dkr gittim oda kansız sın dedi fernitin değerine bakılmasını söyledi neyse sonuç tahlilleri dün yaptırdım.7 gün sonra alacağım.sabırsızlıkla bekliyorum sonucu:1no2:
bu arada doktor bana hap verdi benimde midemde sorun var şurup istemedim hani küçük şişelerde varya iğne de istemedim bu hapı ilk defa kullanacağım bakalım ismi (Vİ_FER)
KULANAN VARMI?

merhaba

bendede aşırı kansızlıktan ötürü saç dökülmesi var bende kan hapı b12 vitaminleri ve burdan okuduktan sonra birde berko zinco nun çinko hapını alayım dedim ama beni ishal yaptı çinko hapı bende bıraktım onu kullanmayı ama biliyorumki onada ihtiyacım var şimdi nasıl kullanıp faydalanabilirim diye düşünüyorum artık

bende demir yarı yarıya düşük... ferro duedonal ve çinko kullanmaya başladım 2 haftadır ve bügün yarım saat wc de kaldım bağıra bağıra..kan ter içinde... kabız olmuşum ilaçlardan.. kabızlık otesi bişeydi..hastanelik olucam zannettim... yeniden doğmuş gibi oldum... kuru incir aldım onu yicem aç karnına...

bende ferro sanol duodenal kapsül kulanıyrm buqün basladm bakalım sonuc ne olcak inş hüsranla bitmez isteğim snucu alırm yani inş herkze istedği saclarına kabusur aminnnn bu kapsül kilo yapmaz demi bu arar kilo almak istemiyrm:KK43:

herkes kabızlıktan sıkayetcı bnse ıshalden bu hapı kllandıımdan berı ıshalım acaba herkese farklı etkı mı edıo bu hap CADIARZU

evet bazılarını ıshal yapıo bazılarını kabız.. bazılarına bısey yapmıo... bende ıshal olsam keske.. benı kabız yapıo.. arada magnezı calcınee dıe bı laksatıf kullanıorm bu nedenle

bu ilacı kullnadığımdan beri ishal feci mide ağrısı yaşadım
ve bıraktım ilacı dayanılacak gibi değildi
bende doğal yönlerden demir eksikliğimi gidermeye çalışıyorum
pekmez et balık vs...
bu arada benm de saçlarım feci dökülmeye başladı
acaba demir eksikliğindenmi diye düşündüm konuyu okuyunca
oofff bi çaresi yokmu bunun :çok üzgünüm:

evet ondan olabılır..baska seylerle tamamlaman cok zor... kılolarca pekmez yemen gerekır...eksıklık ancak ılacla dolduruluyor.. en az 3 ay kullanmak lazım demır depolarının dolması ıcın

Yorumları hepsini okumadım fakat bende saç dökülmesi şikayetinden doktora gittim ve kan testi yapıldı.Demir eksikiği nedeniyle ferro sanol duodenal adlı hapı yazdı doktor.Şuan 3.kutuyu içmeme rağmen saçlarım daha da dökülür olmuştu.Saçlarımı taradığımda avuç avuç geliyordu elime.Bende bitkilere başvurdum.Herkesin kaynatıp suyuyla saçlarını yıkadığı ısırganı içerek işe başladım ve sonuç gerçekten tatmin edici :)) 1,5 lt kaynayan suya 4 avuç ısırganı atıp kaynatıyorsun ve soğuduğunda sabah,akşam aç karnına bir bardak içiyorsun.3 gündür uyguluyorum bunu fakat saçlarımı çektiğimde 3-4 telden fazlası gelmiyor.Denemeni tavsiye ederim..

dingiltre kraliçesi saç dökülmeni geçirebildin mi??? ben ne kullandıysam hiçbir şeyden fayda göremedim , geçmiyor bir türlü benim de çok moralim bozuluyor :gitme: senağlamasenağlama

benimde saç dökülmesi sorunum vardı gerçekten kellik bi erkege yakışır ama kadına aslaa 3yıldır gitmeedigim dr kalmadi çinkoda kulllandim bi sonuç alamadım geçenlerde bi kuaför arkadasıma gittim saçlarımın halini gördü sasırdı derdmi anlattım ve bana bi karışım hazırladı tamamen dogal mutfakta yedigimiz ürünlerden hepsi hazırladıgı mazemeyi 20 gün mayalandıktan sonra 3günde bir bütün saçıma sürdüm yaklasık 8 10 seans oldu ama saçınızı kestirmeniz sart daha iyi etki göstermesi için neyse 1hafta önce uygulamalarım sona erdi ve bu gün kuafor arkadasıma gittim harika gözün aydin saçlarin dööllenmis dedi 2 ay içinde küçücük saç tellerini sende görürsün dedi aynayi tuttu gösterdi saç diplerimde resmen küçük sivilce gibi sislikler vardi bi sürü bu nun anlamı hücreler döllenmis dedi bir kere daha karısım hazırladı verdi hem birazdaha döllenme olur hemde çıkan saçlar güçlü çıkar dedi 20 gün mayalandıktan sonra başlıcam onada çokbi miktar degil ben para vermedim tabiki ama müsterisine 35 liraya satıyor mucizeyi görünce 35 degil 135 bile verirdim yalnız sunu söyleyim içinde hiç bir katkı mazemesi yok mutfakta tükettigimiz seyler hepsi gözümün önünde hazırladı

benimde saç dökülmesi sorunum vardi ve geride gelmiyordu iyice kel olmuştum 3 yıldır gitmedigim dr kalmadi ne ilaçlar kullandim dr nin bana dedigi genetik olabilir bir erkege kellik yakışabilir ama bikadına asllaaa 1 ay önce eski bi kuöfür dostumla karşılastım sorunumu anlattım oda bana bir karışım hazırladı bunu 20 gün mayalandıktan sonra 3 günde bir 45 dakika masaj yaparak saçlarına uygula sonra yıka dedi umutsuz olarak yaptım dedigini karışım 1hafta önce bitti bu gün gittim yanına umutsuzdum tabi yine gözün aydin saçlarin çikiyor dedi
döllenmis hücrelerin dedi aynada gösterdi saç derimi resmen 100 lerce sivilce gibi sislikler vardi derimin dibinde tabi ışık tutarak gösterdi bunlar senin hamile hücrelerin 2 ay sonra nurtopu gibi saç tellerin dogacak dedi karisim dan bi tane daha hazirlayip verdi bunuda kullan hem birazdaha döllensin hem çıkanlar güçlü çıksin dedi 20 gün sonra onada baslıcam bu karisimi sorunu olan müsterilerinede satiyo 35 tl ye verşiyo sonucu gördükten sonra 135 e bile raziyim gerçekten mutfakta yedigimiz ürünler hepsi gözümün önünde hazırladı hepsini sadece 20 gün mayalanma süresi var okadar inş sizde sorununuza bi çözüm bulursunuz saçlariniza kavuşursunuzvereliniortak

X