****Kamu Yönetimi****

zuzu88

Kuş konuşsa uçarmıydı?
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2008
1.597
1
35
kamu yönetimi okuyanlar hedefiniz nedir?
ve okuyup mezun olanlar hangi işle meşgulsunuz?
kamu yönetimi son sınıf öğrencisiyim uzun zamandır iş arıyorum ama malesef halen bulamadım..gamyoncuiremsu.
kimisi bitir bulursun diyor ama herşey demek kadar kolay olsa keşke...:Saruboceq:

bak arkadaşım ist üni.sbf kamu 2004 mezunuyum.ilk olarak şunu söylemeliyim ki bizim alanımız aslında kamu.mezun olduğunda özel die tutturan ben bunu ne yazıkki geçen sene algılayabildim.neden dersen özelde bir banka veya başka bir yerle görüştüğünde bütün iibf mezunları rakibin oluyor iyi bir iş bulabilmen için ekstra özelliklerin olmalı çok iyi ing. farklı yabancı bir dil daha iyi bilg. ...gibi.ve ne yazıkki özelde işler görüldüğü gibi değil zor yani yükselmek de öyle..ama kamuda 1-0 galip başlıyorsun son senen mutlaka kpss e çalış derim özellkle uzmanlığa müfettiliğe .
ben mi ne yaptım özelde 3 sene bankada yıllarımı yedim sonra hamile kaldım işi bıraktım ve kpsse hazırlanmaya başladım 94 aldım atama bekliyorum b grubu olarak tabi.ama ders çalışmlarım bitmedi a grubuna yani uzmanlığı istiyorum .güzel bir bölüm okuduk bakma millete ne bilirler sen ne okuyorsun örgün öğretim okuyorsan uzmanlığa çalış derim aöf ise b grubuna çalış ben bebekle göze alamadım ilk etapta uzmanlığı ama artık inanıyorum kendime Allahın izniyle yapabilirim diyorum.soracağın başka birşey varsa cevaplayabilirim

ben aöf okuyorum...
zen özelde boşuna vakit harcama diyorsun yani aslında haklısın
ama devlette bi yere girmekte çok zor bu devrde gerçi kolay ne var o da ayrı...
kpss ye hazrlancam bakalm inş bişeyler yapablrm...

ben aöf okuyorum...
zen özelde boşuna vakit harcama diyorsun yani aslında haklısın
ama devlette bi yere girmekte çok zor bu devrde gerçi kolay ne var o da ayrı...
kpss ye hazrlancam bakalm inş bişeyler yapablrm...

ben de kamu yönetimi mezunuyum örgün öğretim..
açıköğretimden ne bitirdiğin pek de önemli değil aslında bölüm çok mühim değil ..
aslında örgün eğitimde bile iktisadi idari bilimlerdne mezun olan herkes bir görülüyor..
ne bölümü mezun olursanız olun donanım önemli!
dil,yoğunlaşacağınız alana dair sertifikalar yeterlilikler vs.. bunlar önemli..
yolunuz açık olsun..

bende kamu yönetimi mezunuyum arkadaşların dediklerine katılıyorum ben sen gibi açıköğretim mezunuyum 2 yıl oldu hem okudum hem çalıştım okul bitincede de çalıştım ama aklım yeni bbaşıma geliyo an iyisi devlet yani kpss çalış ve başar işte slogan bu özel sektör çok zor:KK43:((

kpss e çalışmış ve çok şükür iyi bir puan almış biri olarak kpss gözünüzü korkutmasın sistematik düzenli bir çalışma ile yaparsınız kızlar

merhaba arkadaşlar ben kamu yönetiminden 2007 yılında mezun oldum.örgün öğretim.fakat hala işsizim.önceleri banka istemiyodum.torpille belediyeye girerim diye düşünüyordum ama ne yazıkki torpilim yetersiz geldi giremedim.bankadan başka çarem kalmadı.bu arada 6 ay bir okulda vekil öğretmenlik yaptım.sınıf öğretmenliği.şimdi bankalara başvuruyorum.bakalım ne olacak.kpss ye de hiç çalışmadım ve kpss 3 den 55 aldım.b grubu memurluklara nasıl başvuruluyor?bilgisi olan arkadaşlar bir yardımcı olurmusunuz.bunun bir kitapçığı varmı?yani şu puanla şu mesleğe tercih yapabilirsiniz gibi.çevremde kpss ye giren olmadığı için bu konularda bilgim yok.yardım ederseniz sevinirim

kpss e çalışmış ve çok şükür iyi bir puan almış biri olarak kpss gözünüzü korkutmasın sistematik düzenli bir çalışma ile yaparsınız kızlar

nasıl hazırlandın kpss ye kaç ay çalıştın mesela ne kadar test çözdün...nası bi sistem oluştrdn kendne?:hooray:

boncuk nasıl vekil öğretmen oldun?tanıdık fln varmıydı bende bu sne başvurcaktım imkansız gibi bişey diye başvurmadım.nasıldı sınıf öğretmenliği?

evet vekil öğretmenliğini bende duydum nasıl olyuor ki o ?
bende işletme 3 e geçecem inş. bugün aöf bütler acıklanıyor eğer bütü verdiysem 3 teyim
herkesin gönlüne göre ver YARABBİM
bu devirde iş bulmak cok zor hele de devlette bende uğraşıyorum ama daha bulamadım

bende bi ara vekil öğretmen olmuştum özellikle ist de çok açık olduğundan hemen sıra geliyor ilçe millieğitime gidip başvuruyorsunuz ama kalıca bir iş değildir geçici süree ile bakabilirsiniz
zuzu ben 2 ay çalıştım deneme sınavı çok çözdüm tarih mat kilit derslerdir onları yaptın mı gerisi gelir.programlı çalıştımçok düzenli yani sınava 3 hafta kala konuları bitirdim tekrar yaptım bol bol günde 4-5 saatlik çalışmadır bu.ama disiplinli bir çalışma.birçok şeyden feragat ettim ama Allahıma çok şükür değidi.sıra uzmanlıkta o tabi çoook daha zor ama bakalım nasip

arkadaşlar ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidip dilekçe dolduruyorsunuz.şansınız varsa çıkıyor.eğer tanıdığın varsa dahada iyi olur.garanti olur.ama kalıcı bir meslek değil.birkaç ay burda birkaç ay başka yerde.birde sigorta da yapmıyolar.avantajlı değil yani.kızlar 1.sayfaya yazdım b grubu memurluklara nasıl başvuruluyor?bir form falanmı almamız gerekiyor.bu konuda bilgi sahibi olan varmı?

boncuk henüz kadrolar açıklanmadı o yüzden bekliyoruz ..kasımda internette ösym kadroları açıklayacak bizde yine internetten başvuru yapacağız kasımın sonlarına doğru atamalar belli olur bu periyodlar halinde oluyor örneğin ilk atamada yüksek puanlar giderr sonra yine yaparlar yine yaparlar bu şekilde yılda 5-6 atamayı bulur takip etmek gerekir

bende kamu yönetimi mezunuyum vekil öğretmenliği duymamıştım belirli bir tarih de mi basvuruyorsunuz cevap veren olursa cok sevinicem

çok zor bu devirde iş bulmak ya...
iş bulup rayına oturtmadan hiçbişey yapılmıyor malesef...

ben geçen sene ekimde başvurmuştum yani okullar açıldıktan sonra ama birkaç ilçeye birden başvurdum kasım da başlamıştım vekilliğe.bir zamanı yok yani

öyle ama sırf bizim için değil bu o yüzden çok sorun yapmayın geçici bir süreç elbet bulacaksınız bir iş önemli olan mutlu olacağınız bir iş yapabilmek bence

işte dediğin gibi destinacım iş çıkıyor ama geçen 2ay çağrı merkeznde çalştım ağlayarak gidiyordum resmen hiç bana göre bi iş değildi....
iş bulmak zor heleki mutlu olabilceğin seni tatmn edici iş bulmak dahada zor...

X