hazır meyve püreleri

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
sizce hazır meyve pürelerinin kullanma süreleri ne kadar mantıklı bebekler 2günde yiyemez ki o kadarı ben dün oğluma ananas şeftali muz karışımı yedirdim sancılandı bugün veremedim kullanma süresi de dolduğuna göre çöpe gidecek o yüzden hiç almıyorum arada 2tane alıyorum değişik meyveli olursa tabiki yoksa kendim yapıyorum hem taze hem anne eli değiyor:KK70:DDDDD

ben milupa frutapura verıyorum bebeğime.doktorum tavsıye ettu kendı bebegıne 1.5 yasına kadar vermıs.1 kupu bır gunluk meyve ıhtıyacını gıderıyor.bebeğimde bayılıyor.zamanla daha fazla yıyorlar yemedıgını yogurduna yadaq muhallebısıne karıstırıyorum.hemde organık.

bende organik olanlardan ülker yada milupa veriyorum yarısını yiyor zaten yarısını diğer günde veriyorum bazende akşam muhallebisinede katıyorum

ben de ülker hero babynin meyve pürelerinden zaman zaman kullanıyorum. özellikle gezmeye gittiğimizde. bir kavanozu 2 günde bitiriyor benim kızım. bazen içine 1-2 tane bebe bisküvisi de katıyorum, severek yiyor.

2 günde bitmez dediğiniz yoksa büyük boylar mı?Zira küçükler 2 porsiyon oluyor,2 günde bitiyor.
bu frutapa lardan hiç görmedim her yerde var mı?yoğurt reyonunda mı?

ben yedırıyorum barana masallah versem ıkıncı kavonozuda yıcek teyzelerı ama haklısın canım yemedıklerı an cope gıdıyor dogru dıyorsun.

ben evdede yapıyorum canım ama evde yaptığın meyve pürelerini hemen tüketmen gerekiyor yolculukta, alışverişte ve misafirlikte çok kullanışlı oluyor bide organik almaya dikkat ediyorum her günde vermiyorum

aslında evde oldugumuz tum anlarda kendım yapıyorum ama dısarda yada evde kalmadıgı anlarda hazırlarda kurtarıcı olmuyor dııl

aslında şu kavanoz mamalarınında ne kadar organik olduğu tartışılır bildiğim kadarıyla tam anlamıyla organik ürün yok belki ilaç yada yapay gübre kullanmıyorlardır ama tohumların genetikleri değişmiş diye duydum hemde bir tv kanalında tartışma programınd ayrıca tubitak destekli bir seminere giden arkadaşım demişti

sonucta aldığımız meyyvelerede tam olarak guvenemeyız.cunku sulandıkları suya kadar onemlı.bence cok cok ınce elememek lazım.

Allah'ım ya ne şansız bizim ufaklıklar,herşey kanserojen.cep tel,bilgisayar,baz istatsyonu her mahallede,hormonlu gıdalar kaynıyor ortalık.

ben de ülker hero babynin meyve pürelerinden zaman zaman kullanıyorum. özellikle gezmeye gittiğimizde. bir kavanozu 2 günde bitiriyor benim kızım. bazen içine 1-2 tane bebe bisküvisi de katıyorum, severek yiyor.

öyle cok imreniyorum ki size.benim oğlan hiç bişi yemiyo.bütün meyvelerin pürelerini(muz kivi hariç) denedim yemedi mix yaptım yemedi.okadar cok corba ceşitleri denedim ki yemedi yemiyo zaman zaman tekrar veriyorum yemiyo .meyveleri sadece agzına damlatma şeklinde yiyo biberonda bile almıyo.en iyisi bide milupa organik meyve suyu ve püresi alim belki yer dedim onlarıda yemedi.kahvaltı başlayalı bi ay oldu hergün deniyorum parmağımla yumurta beyaz peynir verirsem alıyo yoksa oda yok.ama en fazla 3kez 4.de ağzını yana ceviriyo yada dudaklarını sıkıyo.
en son gecen gün kendimize işkembe corbası yapmıştım ona da tattıurdım sakatat pek ii değil bu aylarda bile bile verdim neyapacak diye onu cok severek yedi başka hiç bişeyi öyle yemedi.napacağımı bilmiyorum ben bu cocuğa.sadece anne sütü ve mama
kilosu 8100 boyu70 dr uma göre ii ama yemesi gerek.

kızlar bende evde yapılması taraftarıyım ama sanırım bizim yaptıklarımız da cocuğun tün ihtiyaçlarını giderecek nitelikte besin öğeleri olmuyormuş
hazırlarda bebeğin ihtiyacına göre her mineral vitamin ekleniyormuş ihtiyacı olduğu kadar

gerçi ben daha ek gıdaya geçmedim ama..

benim oğlum 4 ayını bitirdi bi deniyim dedim verdim bayıldı nerdeyse hepsini yiyecek. Almanyadaki yeğenlerim hep bu hazır meyvelerle büyüdü hepsi de uzun boylu sağlıklı oldular. Zarardan cok yararı oldugunu dusunuyorum. Hem bebek de severek yiyor günde yarım kavanoz veriyorum ben de. en cok hero baby begendi fiyatından dolayı ben de bu markayı tercih ediyorum.

Benim bebeğim yok ama olanlara buradan bu başlıkta yazayım. Bir yemek programına çocuk beslenme uzmanı katılmıştı ve hazır satılan bu meyve pürelerinin pazardan alıp evde yaptıklarımızdan daha sağlıklı olduğunu söyledi özellikle organik yazanlardan kullanabilirsiniz çünkü şartlara uygun kurallara uyularak üretiliyor dedi ama pazardan aldıklarımızın hangisinin en kadar ilaçlı olduğunu ve ne kadar hormon içerdiğini bilemeyiz gözle anlaışmaz dedi yani daha yararlı tamamen bebeklere özel üretilmiş şeyler dedi. Hatta oyuncu Sevnç Erbulak'ta konuktu programa bir bebeği var onunda annesi bakıyormuş. Annesinin bebeğine herşeyi evde hazırlamaktan yana olduğunu ama şimdi bunları dinleyince herşeyi çöpe atıyordur heralde dedi. Yani güvenerek verebiliriniz elebtte çevrenizde organik pazar varsa ve aldıklarınıza güveniyorsanız evde de hazırlayın verin mevsiminde olan meyveleri. Ama arada verdiğinizde de kendinizi suçlamanıza gerek yok.

Son düzenleme:
X