Zorunlu sezeryan....!

gamur

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
96
1
hanımlar doğuma az kaldı ben sezeryan istiyordum ama ssk özellerde karşılamıyormuş doktorum söyledi ya ters gelecekmiş yada doğum sırasında kalbi durması gerekirmişki ssk sezeryanı karşılasın çok saçma geldi bana acaba gerçekten böylemi dersiniz ayrıca isteye bağlı sezeryanda sskdan doğum parasıda alınmıyormuş yani mecbur normal doğum diyor sigorta ooof yaa...Çok üzgünüm çoook

evet canım doğum sırasında normal gitmeyen birşeyler olursa ve dediğin gibi ters gelirse bebek o zaman devlet karşılıyo.

e benim bacak damarlarımda sorun var ıkınamıyorum o zaman ne yapcaz

tek care ozele gideceksin demek bu durumda..eger hala sezeryan istiyorsan...yok normal yaparim diyorsan ssk ya gidersin.
hayirli dogumlar.

Allah Allah ben ilk defa duydum benim dr. da tam tersini söyledi ssk daha fazlasını karşılıyomuş sezryan ücretinin emeklisandığıdaha az veriyo dedi iyi de sezreyana karar verilmesi için doğum anı beklenmeli diye bi şey yok benim çatım normal doğuma uygun deilmiş mesea bu hafta öğrendim zorunlu sezeryan ddi dr. yoksa bebeği vakuma almamız gerekebilir dedi daha bunu gibi bi sürü engel olabilir normal doğum için mesela bel fığtı olanlar nasıl nrmal doğuracakki

sigortada anlaş ozaman bi doktorla biraz para ver senin durum öyleymişgibi göstersin sezeryan yapıversin açık açık konuş.durumum iyi değil özele gidecek kadar de.200-300 artık neyse versen yapar o.işlerine geldimi yaparlar.tanıdık olsan yaparlardı.kitabına uydururlardı.

canım keyfi sezeryan artık yasak.mesela benimde zorunlu sezeryan olcak.çünkü daha öncesinden ameliyat geçirmiş bi kişiyim.bana normal doğum yasak mesela.bu gibi durumlarda yasa bunlara izin veriyo canımm.yani geçerli sebepler olduğu müdetçe izin yok diye bişey yok.bence bu durum doktorunla alakalı.sanırım o yapmak istemiyo....

Evet arkadaşlar bildiğim kadarıyla sezeryan artık sınırlı ama herşey yolunda gittiği sürece. Eğer sizin normal doğuma engel teşkil eden bi durumunuz varsa sezeryan olmak zorundaysanız ssk bunu karşılıyor. Ama herşey yolundaysa ve siz keyfi olarak sezeryan olucam diyorsanız ssk bunu karşılamıyor artık. Sadece doğum sırasında değil, öncesinde de normal doğuma engel teşkil eden bi durum varsa ve doktorunuz bunu rapor olarak ssk'ya sunarsa sezeryanı karşılıyor...

emekli sandığı var benim
2 yıl önce sezeryen yaptım karşılaadı
500 ytl ye yaptım normalde 1,500

Benimde kafama takılan yanı bu işin şu, eğer ikisininde kendine göre zorlukları varsa iki güçlükten birini seçmek, kaldırabileceğini düşünerek seçmenin nesi isteğe bağlı, yok eğer sezeryan daha rahat ve sağlıklı bir doğum şekliyse ayrıca acısız, o halde doktorlar neden sezeryana yönlendirmiyor hep normalden yanaymış gibi gözüküpte hastayı son anda ebelerin eline bırakıyor. Yani kısaca özetlemem gerekirse - ki bir terslik var- eğer kolayı seçiyorsak neden bu işlemin daha ağrısız ve kolay ve de sağlıklı olduğunu itiraf etmiyorlar eğer zoru seçiyorsak ssk neden normal doğumla aynı hakları vermiyor? Anlatabildim mi derdimi acaba?

insanlar haklarını kullanmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar ne olurki sanki sezeryandada normal doğum gibi sskdan yararlansak nerde... herşeyi zorlaştırsınlarda nasıl olursa olsun farketmiyor...

bende bel fıtığı var zaten doğuramamda hepsini geç dr psikolojik olarak normal doğumu kaldıramaz diye raporla bile yapabiliyo en kolay yolu...sen konuş dr la onlar istedimi yapar canım arkadaş haklı...

X