Norlevo kullanımı hakkında :(

dubu_85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
5
0
merhaba arkadaşlar, öncelikle bu mükemmel site için yöneticilere teşekkür ediyorum.. gerçekten bir bayanın ihtiyacı olan herşey burada.. :enbuyukkk:

benim sorunuma gelince..
erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiden 3-4 saat sonra norlevo denilen ertesi gün hapını aldım, üzerinden yaklaşık 10 gün geçti ve regl oldum. ama bu ilacın işe yarayıp yaramadığını, hamile olup olmadığımı nerden,nasıl anlayabilirim?? lütfen yardım edin. kafayı yemek üzereyim. kafamçokkarıştı

kanamanın olması iyi bir durummuş canım araltrdıgıma göre...eger çok stres yapıyorsan ilişkiden 15 gün sonr akanda gebelik testi yaptır....ama yaptıramam diyorsam 21 gün sonra eczaneden gebelik testi al iki tane eger negatif çıkarsa bir hafta sonra tekrar yap...

bak canım benden sana tavsiye..öncelikle karışmak istemem ama yardımcı olmak için bu tür ilişkiden uzak dur bak ya başına bir bela gelirse..çok pişman olursun canım benim..
tavsiyemde...adetine göre yumurtlama günlerini hesapla...ilk önce ilişki yumurtlama gününemi denk gelmiş ona bak..yumurtlama döneminde degilse düşükihtimal zaten hapda kullanmışsın...
ikincisi bu ayki yumurtlama dönemini bul ve o dönemde akıntıların olacakmı ona dikkat et...
birde hemen hassas termometre al hrgün ateşini ölç yumurtlama gününde düşüş olacak ondan sonra adet olmana yakın yükselecek..eger böyle olursa sen yumurtlamışın demektir....hamile bir kadında yumurtlama devam etmez...veya ovulasyon testi al yumurtladıysan raht ol adet oalcaksın demektir..

ben bunu öneriyorum canım arkadaşalr sizce yumurtlamasını tespit ederk ögrenebilirmi?

pekı arkadaslar bu kan testını herhangı bır polıklınıkte falan yaptırabılır mıyım? ekstra bisey belirtmem/soylemem gerekir mi, tek kan testı desek olurmu acaba??

yok canım kanda gebelik testi demelisin hastanede yaptırılıyor...
ade tolduysan yoktur bence..

arkadaslr acıl yardımınıza ıhtyıyacım war 1 kasım pazar gunu erkek arkadsımla ilişkiye girdim fakat 2 kez ılıskı yasadık we ben 1 saat gecmeden norlewo kullandım..sizce 2 kez ilişki yaşamamdan dolayı ilaç etkili olurmu? yardımcı olursanız sewınırımm..

ilacı hemen içtiğim için korur korkmana gerek yok ama endişen varsada kan testi yaptırırsın olur biter

:tomato:eyvahedigeldismileACİLLLLLLLL ARkadaşlar bn bu norlevoyu ılıskıden 20 saat snra aldım bunun etkılı olduqunu nasıl anlayacam yaa cıldıracam ltfen anlayıs beklıyorum bu durumdan kurtarın benıı ve bu ılacıı aldıqımdan berı ateşimde varr acill yanıt verınnnnnn

Bayanlar norlevoyu korunmasız ilişkiden en az 12 saat içinde kullanmanız daha etkili olmasını sağlayacak. En fazla 72 saat içinde kullanılması gerekiyor. Fakat ne kadar geç kullanılırsa etkisi o kadar azalıyor! Reçetesinde bulantı, baş ağrısı, halsizlik gibi yan etkiler belirtilmiş, bunlar bünyeden bünyeye fark ediyor. Benim adetim 15 gün gecikmişti ve dün korunmasız ilişki yaşadım üzerinden yaklaşık 10 saat geçtikten sonra norlevo kullandım ve birkaç saat içinde adet kanaması gibi kanamam başladı. Gecikmiş adetim mi başladı emin değilim. Fakat yorumların bir çoğunu okudum ve ilk defa kullananlarda adet kanaması gibi kanama yaptığı söyleniyor. Unutmadan ilaç yalnızca 2 tablet ilkini içtikten 10 saat sonra ikincisini içmelisiniz. Sağlıklı günler :KK66:

merhaba ben norlevoyu 1 ay içerisinde ıkı kere kullandım. ılk kullanısımdan 6 gun sonra regli oldum bu hap yuzunden oldgunu farketmedım tabıkı. ıkıncı kullanısımda yıne aynı sekılde 6 gun sonra reglı oldum bu ay yıne kullandım yıne aynısı zararı varmı bılmıorm ama yapmak zrunda kaldıgım ıcın kullanıorm hamıle kalmak ıstemıorm ve gercektende etkılı olduguna ınanıorm.Kullanım şeklindede yazdıgı gıbı iki adet hapıda aynı anda yutuorm.

merhaba, banada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. çok endişeliyim gerçekten. :KK43: ben mayıs ayının 4 ünde regl oldum, 15 mayıs gecesi erkek arkadaşımla ilişki yaşadım ve içime boşaldığını hiç farketmedim.. hiç çekilmedi yani tamamen içime boşaldı :KK43: internetten yaptığım hesaplara göre ilişkiye girdiğimiz gün tam yumurtlama dönemine denk geliyormuş... :KK43: ilişkiye girdikten yaklaşık 5 saat sonra norlevoyu kullandım. bugün 4 oldu ama hiç bir etkisi yok ilacın sadece göğüslerimde ağrı var o kadar. norlevoyu daha önce kullandığımda 1 hafta içinde kanamam olmuştu. :KK43: sizce hamile kalma riskim norlevoyu kullandığım halde çok mu fazla ? =( şimdiden teşekkür ederim..

bennım de basıma benzer bırsey geldı bır doktora danıstım ertesı gun hapını aldıktan sonra 7 10 gun ıcınde kanama olması norml dedı fakat benım de bır sorum war benım de kanamam oldu o gunler ıcınde ama reglım bır hafta erken basladı umarım bu da hapın hormonlar uzerındekı etkısıdır bu konuda bılgısı olan warsa yazssın lutfen tesekkr ederımm:)

arkadaşlar bu hapı kullandıktan sonra yan etkileri oluyormu ..ben kulladım 1 hafta sonra regl oldum ama şimdide genital bölgemde minik bezeler ckmaya basladı bu hapla alakası varmıdır acaba yardımcı olursanız cok sevinicem ....

X