aileye anlatmak ?

bilmem_ki

varlığımsın :)
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2008
133
0
arkadaslr erkek arkadsımla yaklaşık 2 yıldr beraberz. bitmesi gerekn bi okulum vardı bıttı, sıra geldı şimdi onu aileye söylemeye . abimin arkadası oldugu için ailem onu o şeklde tanıyor ama ilişkimzi abim biliyor .. henuz atamam olmadgı içinde aileme söyleyıp söylememe konusunda tereddütlüyüm. söylemek istıyorum çnkü burası küçük bi yer ve ne kadar dikkt etsekte görenler oluyor ,aileme başkalrı söylemeden bz söylemek istıyoruz diğer yandan önümde kpss var , bekleyecegımız zamn uzun :nazar:, iki arada bı deredeyım söyleyıp söylememekte. bana bı yol gösterin ne yapayım resmen bunaldım ya ,:1no2:sizler nasıl söyledınız ailelerinize ?

bence söyle.başkalarından duyarlarsa sizin ciddi olmadığınızı düşünebilirler...

ben çıkmaya başladıktan 7 ay sonra evlenme teklifi aldım ve babama söyledim. kardeşim ve annem biliyorlardı zaten. valla ben o kadar kurmuştum ki kafamda. çok stres yapmıştım. bi an deli cesareti geldi pat diye söyledim. babam şaştı kaldı. önce güzel bi zemin oluşturmak lazım bence. baban tutucu biriyse bence sen söyleme abin söylesin sakın biz çıkıyoruz falan deme(ben öyle bi salaklık yaptım da) abin bi arkadaşım uygun görürsen kardeşimi görmeye gelecekler desin.

ben çıkmaya başladıktan 7 ay sonra evlenme teklifi aldım ve babama söyledim. kardeşim ve annem biliyorlardı zaten. valla ben o kadar kurmuştum ki kafamda. çok stres yapmıştım. bi an deli cesareti geldi pat diye söyledim. babam şaştı kaldı. önce güzel bi zemin oluşturmak lazım bence. baban tutucu biriyse bence sen söyleme abin söylesin sakın biz çıkıyoruz falan deme(ben öyle bi salaklık yaptım da) abin bi arkadaşım uygun görürsen kardeşimi görmeye gelecekler desin.

aynen senın gibiyim ayy şimdiden bu kadar stres laelaelaelaelae böle olcam yakında:nazar:

Korkacak birşey yok..Okul bitmiş, yaş gelmiş, abin biliyor..
Ayrıca abinin biliyorsa onaylıyorda demektir..
Geciktirmenin alemi yok..Sonra ailen üzülür.Bizi saymadı, bize değer vermedi,çok önemli birşeyi bizimle paylaşmadı diye..Zaman ilerlerse ailen emrivaki yaptığını düşünebilir..Yaşamış yaşamış bize öylesine söylüyor diye..
Bunları aileler söylemesede düşünürler..Onlara hayatımızda verdiğimiz önemi göstermemiz lazım..
Ben söylemiştim anneme..Babamda çok garip bir şekilde öğrenmişti..
Kontörüm yokken babamın telefonundan mesaj atmıştım..Kader buya, babam öğrenecekya, nasıl olduysa silmemişim mesajı ordan anneme sorarak öğrenmişti..Ama lafını bile etmedi, yani çok anlayışla karşıladı..Ben kızıma güveniyorum demişti anneme..
Onları 2. plana atmamalıyız..Onlar bizim annemiz babamız ailemiz..Bence hemen söylemelisin..Bekleyecek birşeyin kalmamış nede olsa..

X