Plasenta Previa

serayy

çook şeker
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.468
3
Arkadaşlar, bu hafta dr. a gittiğimde bebeğin eşinin rahim ağzında olduğunu ve bunun da
bebekte ve bende bazı sorunlar yaratacağını söyledi.
Eğer kanama olursa sezeryanla bebeği almak gerekecekmiş.
Aksi halde bebeğin kalp atışı durabilirmiş.
Benim 2. hamileliğim, ilk i normal doğumdu ve şimdide öyle olsun istiyordum.
Sezeryandan nedense çok korkuyorum, bayılmak, ameliyat olmak fikri beni çok kasıyor.
Hayatımda hiç ameliyat olmadım, sezeryan sonrasındada dikişlerin falan sıkıntısından da kasılıyorum.
Aynı durumda olanlar varsa buradan gelişmeleri paylaşalım.
Kendinize ve bebişlere iyi bakın.

canım ıcını ferah tut ıns aallah hıc sorun olmadan normal yolla olur dogumun
ama her ıkınızı de rıske atacak bır durum olursa da sezeryan artık eskısı gıbı degıl hemen kalkıyor anneler dıye bılıyorum

canım ıcını ferah tut ıns aallah hıc sorun olmadan normal yolla olur dogumun
ama her ıkınızı de rıske atacak bır durum olursa da sezeryan artık eskısı gıbı degıl hemen kalkıyor anneler dıye bılıyorum

Canım ilgin için teşekkür edrim.
Umarım herşey güzel gider de yinede sezeryan olmak zorunda kalmam...
Kendine ve bebişine iyi bak...

Canim ya bende ilkinde sezeryan oldum,normal dogumdan korkuyorum,dr um sordu ve ben sezeryani sectim,sanki normal doguramam gibi geliyo,dusununce bile cok korkuyorum.Sezeryandan korkma,tek olumsuz yani bebeginle hemen ilgilenemiyorsun normal dogumdakine gore,ama dikislerle ilgili korkacak endiselenecek bisey yok.korkma sakin.Ama sanirim buyuk ihtimal sezeryan olursun,kendini pisikolojik olarak hazirlarsan daha kolay olur.Hayirli dogumlar canim.

Arkadaşlar, bu hafta dr. a gittiğimde bebeğin eşinin rahim ağzında olduğunu ve bunun da
Sezeryandan nedense çok korkuyorum, bayılmak, ameliyat olmak fikri beni çok kasıyor.
Hayatımda hiç ameliyat olmadım, sezeryan sonrasındada dikişlerin falan sıkıntısından da kasılıyorum.

merhaba cnm seninle drlarımız aynıydı yanılmıyorsam.bence druna .gerçekten iyiliğimiz için söylüyorlar.bana seni ameliyata almak zorundayım dediğinde az daha kaçacaktım hastaneden planlar yapıyordum ama doğumdan sonra ne kadar doğru bi karar verdiğini anladık.bebeğimizin ayakları mosmormuş eşim görmüş ödü kopmuş.belki bir gün daha olmayacvaktı bebeğimi kaybedecektim.o yüzden önce Allaha sonra dra güvenmek zorundayız.hayırlı doğumlar.hem ameliyat sonram çok rahat geçti Allaha şükür.

canım çok geçmiş olsun hayırlısı olur inşallah hem doktor bu kadar büyük bir risk almaz bence

merhaba cnm seninle drlarımız aynıydı yanılmıyorsam.bence druna .gerçekten iyiliğimiz için söylüyorlar.bana seni ameliyata almak zorundayım dediğinde az daha kaçacaktım hastaneden planlar yapıyordum ama doğumdan sonra ne kadar doğru bi karar verdiğini anladık.bebeğimizin ayakları mosmormuş eşim görmüş ödü kopmuş.belki bir gün daha olmayacvaktı bebeğimi kaybedecektim.o yüzden önce Allaha sonra dra güvenmek zorundayız.hayırlı doğumlar.hem ameliyat sonram çok rahat geçti Allaha şükür.

Canım merhaba.
Aslında haklısın, dr.umuz öyle küçük hesaplar yapacak biri değil.
Ben aslında sadece şu doğum sonrası dikişlerin sıkıntısından kasıyorum ama işin diğer tarafıda bebeğinde benimde risk altında olmamız.
Plasentanın kanama yapması halinde bebeğin kalp atışı duruyormuş, bendede kanamanın yol açtığı şok olabilirmiş vs.
Pazartesi NTS ye gireceğim. Eşimde ayın 3 ünde gelecek.
Bakalım duruma göre dr. ne derse onu yapacağım.
Umarım kazasız belasız doğumu gerçekleştirebilirim.
Sende kendine iyi bak, bebişinede.
lia ve asortie arkadaşlarımada teşekkür ediyorum ilgileri için.

canm dikiş yok yapıştırma var lazerle onun için dikişsancısı diye bişey de yokyerimsenibenilk gün bi rahatsızlık oluyo onuda ağrı butonuyla aştım.o isteğe bağlı bişey 100 ytl ben tavsiye ederim.dikişlerimde sancı yoktu ağrı butonunu bile yarımkullandım eşim dalga geçti hatta benle hiçalmasaydık boşuna para verdirdin diye:)).eğer acıdan korkuyosan bu butonu tavsiye ederim cnm büyük bi nimet

bende senle ayni durumdayim canim dr um en basindan beri plasentanin onde oldugunu ve herhangi bir kanamada hastaneye acil gitmemi soyledi allaha sukurler olsun oyle bir durum yasamadim ama duzelebilecegini soyledi suan 36+1 haftalik oldu henuz bir duzelme de yok , ptesi dr randevum var belki sezeryan tarihi kararlastiracagiz bakalim hepimize hayirli ve saglikli dogumlar diliyorum insallah.

Selam arkadaşlar.
Bende korkulan oldu. Pazartesi dr. a gittiğimde kanama başladı ve acil sezeryan oldum. Plasenta parçalanmış ve bebişde bir miktar kan yutmuş. 2 kez midesi yıkandı.
Allaha şükür bebişimin diğer tüm yönleri çok iyi geliştiğinden ve zamanında müdahale edildiğinden kurtuldu. 1 gün daha geçse allah korusun bebişimi kurtaramazmışız.
Korktuğum gibi olmadı evet dikiş yok, acı yok herşey çok kolay oldu. Zaten bünyemin sağlamlığıyla hep gurur duymuşumdur.
Normal doğumdanda kolaymış sezeryan.
Bebeşim tam 3.430 gr ve 53 cm. doğdu.
Şimdi evdeyiz, bende bebişimde iyi. Herkese benim gibi kolay doğumlar diliyorum....

geçmiş olsun ve gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün, hayırlı evlat olsun inşallah:ecrin_bebek:

Güncelliğini yitirdiğinden dolayı yoruma kapatılmıştır.Mutlu paylaşımlar a.s.

X