PKOS lular hamilelikte glukophace yada glukofen kullanımı

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
arkadaşlar pko hastaları gebeliğin ilk aylarında düşük tehlikesine karşı glukophace yada glukofene dewam ediyorlar konuyla ilgili başlık bulamadığım için açtım bu konuyu
kullanan arkadaşlar kaçıncı ayınıza kadar kullandınız yada kullanıcaksınız bıraktıktan sonra gebelik normal seyrinde dewam edermi. bana 9.haftada bıraktırdı dr. pko hastasıydım ama spontan gebelik oldu
yapılması gereken başka bişey warmıı

selam.. ben de pkoluyum...glucophage ı hamile kalmayı kolaylaştırmak için vermişti doktorum...ben de senin gibi spontan hamile kalınca da bıraktırmıştı ...bir ara 10 haftalıkken kahverengi leke olmuştu.. o zaman da progsteron içerikli hap vermişti... onu kullanınca da hemen geçmişti lekelenmem.. kendine dikkat etmekten ve doktorunu dinlemekten başka yapman gereken bişey yok... glocophage a gerek yok yani...bana vitamin olarak elevit vermişti..içinde folik asit de var...onu içmiştim...sen de vitamin tkviyesi almıyorsan almalısın.. sevgiler ve hayırlı doğumlar....

canım bende PKOluyum ve GLUCOPAGE kullanıyordum hamile kaldıktan sonra da devam etmemi önerdi doktorum. Şuan 23 haftalık hamileyim ve doktoruma srarsan hamileliği tamamlayana dek kullanmam gerekiyor:) Allah korusun bizde ölü doğum oranı diğerlerine oanla çok daha fazlaymış bunu önleyebilmek adına kullanmalısın dedi ve ben de kulanıyorum ama arkadaşımızın da dediği gibi sen doktorunu dinle ve sakın dediğinin dışına çıkma. Unutma her beden ayrıdır ve tedavi aynı değildir. Hepimiz sağlıklı bebeklerimize kavuşuruz inşallah. Sevgiler...

ben ilk 3ay diye duymuştum ama 2.ayda bıraktırınca biraz afalladım yani endişe sardı senin tedawi ilemi oluştu gebelik nurder... neden hala dewam ettiriyor acaba sana merak ettim bak şimdi. diğer arkadaşında dediği gibi sadece elevit werdi bana başka ne kan ne demir için hiçbişi wermedi bi elevitle gidiyoruz bakalım allaha emanet

arkadaşlar glucopageye ağustos ayında başladım ve 65 gün sonra regl oldum.şimdi de 53 gün oldu hala regl olamadım test yapmadım bu sefer çünkü hep negatif çıkıyor ve üzülüyorum:'(
siz içmeye başldıktan sonra hemen düzene girdi mi reglleriniz,benim bu düzensizlik normal mi?başka bir sorunum mu var diye korkuyorum.bir de bu ilacı kullandıktan ne kadar sonra hamile kaldınız?teşekkürler.

kızlar dr larınız mı verdi bu hapları..peki bu hap pko dan kaynaklanan sivilce ve kiloya iyi geliyomu?..ay benim dr vermiyooo yaaa..öptüm canlarım..

evet doktor verdi bazıları çok kilo verdiğini söylüyor.ben de başta bir kaç kilo verdim ama şimdi sabitim.56 kiloyum iştahım normal ama eskiden tatlı delisiydim şimdi hiç aramıyorum,arada yiyorum öylesine.

merhaba arkadaşlar

4,5 yıllık evliyim. ve adetlerim sürekli düzensizdi evlendikten sonrada kilo almaya başladım ve son 2,5 yıldır adet söktürücüz hastalanmıyordum adet olsamda sökülemiyordum. pko. hastasıyım ve evlendikten sonra tam 24 kg. aldım.

burda kkdan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine glokofeni kullanmak için dr. aradım sordum oda kullanabilirsin dedi.. Daha önceden neden vermedi onu gidince soracağım... bebek düşünüyoruz 2 yıldır. tabii son 1-2 aydır eşim kilo vermeden hamile kalma dedi. bende bunu üzerine ilaca başladım.

ilaca başlayalı tam 24. günüm oldu..ilk başladığım için 15. günü adet oldumm...ki ben söktürücüz adet olmuyordum. çok sevindim bakalım tekrar adet olacakmıyım kullanmaya devam ediyorumm...

en büyük yan etkisi mide bulantısı yapıyor. onuda idare ediyorumm...gerçi çooookkk kötü hele sabahlarıı...ne görsem kuscak gibi oluyorum...

ayrıca normalde ramazanda kilo alan ben bu sene bu liacın etkisi ile ( iştah kapandığı halde) iftar da herşeyden azarda olsa yediğim halde tam 4,5 kilo verdimm....inş. vermeye devam edeceğimm...

Rabbim hepimizi bebeklerimize ve sağlığımıza kavuşturması dileklerimle..........

arkadaşlar ben yeni geldim aranıza merhaba neolur biri bana yardım etsin 2yıllık evliyim bi düşük yaptım yeni öğrendimpkos muşum dr 3 ay diana35 kullun dedi kullanıyrm ama hiçbir etkisi olmadı hep hüsran artık dr da güvenemiyrm ne yapıcam bilemiyrm

kızlar merhaba,
ben de pco hastasıyım doktor glucophage verdi bu sonuçta bir şeker hastalığı ilacı ama hiç şeker değerlerime bakmadı ben de biraz huzursuz oldum biraz. ağır bir ilaçmış duyduğuma göre. sizler şeker ölçümü yaptırdınız mı ?
cevap yazarsanız sevinirim çok..

mrb kızlar bende 2 aydır bebek istiyorum geçenlerde doktora gittim pko dedi kan testi istedi hormonlarıma baktı değerler normal dedi..6 aya kadar spontan gebe kalamazsan destek tedavi yaparız dedi..eşimin değerleri iyi çıktı çok şükür..
benim kilo sorunum var..
adetlerim öyle 50 60 güne sarkmaz hiç en geç 40 günde oluyor tedavisiz hamile kalabilirmiyim acaba yokda 6 ay boşamı beklemiş olurum

mrb kızlar bende 2 aydır bebek istiyorum geçenlerde doktora gittim pko dedi kan testi istedi hormonlarıma baktı değerler normal dedi..6 aya kadar spontan gebe kalamazsan destek tedavi yaparız dedi..eşimin değerleri iyi çıktı çok şükür..
benim kilo sorunum var..
adetlerim öyle 50 60 güne sarkmaz hiç en geç 40 günde oluyor tedavisiz hamile kalabilirmiyim acaba yokda 6 ay boşamı beklemiş olurum

cnmm merak etme bende pko lu ve kilolulardanımm tedaviye başladımmm doktorum bana glucopage verdi bide yumurtlamaya yardımcı serophene ye başladım iikinci ayımda hamile kaldımm ama hamile kaldıktan sonra hemen glucopagı bıraktırdı bana ecopirin ve folbiole başladım merak etme kalırsın sende ama bencee tedavini uzatma doktorunla konuşşş ben şimdi ilaç tedavisine başlamak istiyorum diye zaman kaybetmek istemıyorum de şuanda 15 haftalık hamileyimm allhım istyen herkese nasip etsinn banada kucağımda sağlıklı sıhhatli görmeyı

cnmm merak etme bende pko lu ve kilolulardanımm tedaviye başladımmm doktorum bana glucopage verdi bide yumurtlamaya yardımcı serophene ye başladım iikinci ayımda hamile kaldımm ama hamile kaldıktan sonra hemen glucopagı bıraktırdı bana ecopirin ve folbiole başladım merak etme kalırsın sende ama bencee tedavini uzatma doktorunla konuşşş ben şimdi ilaç tedavisine başlamak istiyorum diye zaman kaybetmek istemıyorum de şuanda 15 haftalık hamileyimm allhım istyen herkese nasip etsinn banada kucağımda sağlıklı sıhhatli görmeyı

ah cnm yaa ne mutlu sana sağlıkla kucağınada alırsın inş bebişini
sen tedaviye hemenmi başladın??
bende bu önümüzdeki iki ay bekleyeyimde olmazsa gidip tedavi isteyeyim doktordan
cvp için tşk ederişm..

slm arkadaşlar aranıza yenı katıldım bende pco var bebeıs ıstıyom ama yumurtalıklarım yavas calıyo 1.5 yıllık evlıyım

arkadaşlar pko hastaları gebeliğin ilk aylarında düşük tehlikesine karşı glukophace yada glukofene dewam ediyorlar konuyla ilgili başlık bulamadığım için açtım bu konuyu
kullanan arkadaşlar kaçıncı ayınıza kadar kullandınız yada kullanıcaksınız bıraktıktan sonra gebelik normal seyrinde dewam edermi. bana 9.haftada bıraktırdı dr. pko hastasıydım ama spontan gebelik oldu

bende pko'luydum ve bebek sahibi olmak için klomen+pregnyl tedavisi görüyordum... Bu sırada bende insülin direnci çıktı ve doktorum glukopage yazmıştı... içmeye başladım ilacı daha 1 film bitmemişti ki hamile olduğumu öğrendim.Doktorum anında bıraktırdı bana ilacı.Bende çok sorgulamadım.Şu an 20+0'dayım ve hala içmiyorum.
Henüz gebelik şekeri testlerim yapılmadı.İlerleyen aşamalarda ne olur bilmiyorum.

Arkadaşlar inşaallah en kısa zamanda tüm isteyenlere rabbim nasib etsin 4yıllık evliyim benimde 2,5 yıl olmadı şu an 8 haftalık hamileyim elhamdülillah.glucophage ve klomenle hamile kaldım.glucophage içmeye devam ediyorum.birde bol bol dua edin ve teheccüt namazı kılın.inanın son gittiğim doktor tüp bebek dedi direk bende ramazandan sonra bakarız artık demiştim ve hamile olduğumu öğrenince şok oldum.birde bitkisel bir çay içtim fatihte özel bir aktar yapıyor isteyene adres telefonunu verebilirim.

Spontan gebelik nedir cnm

Arkadaşlar inşaallah en kısa zamanda tüm isteyenlere rabbim nasib etsin 4yıllık evliyim benimde 2,5 yıl olmadı şu an 8 haftalık hamileyim elhamdülillah.glucophage ve klomenle hamile kaldım.glucophage içmeye devam ediyorum.birde bol bol dua edin ve teheccüt namazı kılın.inanın son gittiğim doktor tüp bebek dedi direk bende ramazandan sonra bakarız artık demiştim ve hamile olduğumu öğrenince şok oldum.birde bitkisel bir çay içtim fatihte özel bir aktar yapıyor isteyene adres telefonunu verebilirim.
Cnm hamileliginin kacinci ayina kadar glucophage kullandin

ben ilk 3ay diye duymuştum ama 2.ayda bıraktırınca biraz afalladım yani endişe sardı senin tedawi ilemi oluştu gebelik nurder... neden hala dewam ettiriyor acaba sana merak ettim bak şimdi. diğer arkadaşında dediği gibi sadece elevit werdi bana başka ne kan ne demir için hiçbişi wermedi bi elevitle gidiyoruz bakalım allaha emanet
Merhaba cnm bende 5 haftaligim doktor glucophage bırak dedi progestran a başlattı ama kafam cok karıştı

canım bende PKOluyum ve GLUCOPAGE kullanıyordum hamile kaldıktan sonra da devam etmemi önerdi doktorum. Şuan 23 haftalık hamileyim ve doktoruma srarsan hamileliği tamamlayana dek kullanmam gerekiyor:) Allah korusun bizde ölü doğum oranı diğerlerine oanla çok daha fazlaymış bunu önleyebilmek adına kullanmalısın dedi ve ben de kulanıyorum ama arkadaşımızın da dediği gibi sen doktorunu dinle ve sakın dediğinin dışına çıkma. Unutma her beden ayrıdır ve tedavi aynı değildir. Hepimiz sağlıklı bebeklerimize kavuşuruz inşallah. Sevgiler...
maşallah 2. bebiş yolda sanırım Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsinn
bebişi doğurana kadar içtin mi glucophageyi

X