Cilt Bakımı Ürünleri Kayisi çekirdeği yaği ve faydalari........

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
kayısı çekirdeği yağı yüz ve gözde çok işe yarıyor bunu yeni fark ettim..
Göz çevreme sürünce inanılmaz dinlendiğini rahatladıgını hissediyorum..hem esnek olmasını sağlayıp hem de sıkılaştırıyormuş..cılde de parlaklık kazandırıyor..çok güzel kokusu da kötü değil her yaşta ınsan kullanabilrmiş

Ben de bugün aldım kullanmaya başladım bakalım sonuç nasıl olacak

Ben bi kere kil maskemin içerisine koymuştum kayısı çekirdeği yağını.. Yüzümü yıkadığımda kızarmıştım oldukça.. Sanki tahriş etmiş gibiydi.
Bi dahada korkup kullanamadım :KK51:

Ben de küçük bir şişeye kayısı çekirdeği yağı, buğday yağı ve su koydum. Gece yatmadan evvel karıştırıp pamuğa dökerek yüzümü siliyorum. Güzel sonuç veriyor. Kimyasal içerikli kremleri kullanmak yerine doğal yağları kullanmak daha mantıklı gelmeye başladı açıkçası. Bitkisel kozmetik ürünleri bile içerisinde kimyasal barındırırmış. Evdeki tüm kremlerimi çöpe attım. Artık doğal yollarla cildime bakım yapıyorum. Kayısı çekirdeği yağı ve buğday yağının hücre yenileyici özellikleri olması nedeniyle kırışıklıkları geciktiriyorlar, cilt lekelerine iyi geliyorlar, cildi nemlendiriyorlar. Hem nemlendirici, hem leke iyileştirici, hem sivilce geçirici, hem de hücre yenileyici dolayısıyla yaşlanma karşıtı. En önemlisi de doğal. Daha ne olsun :-)

Kayısı çekirdeği yağının bazı kişilerin yüzünde tüylenme yapmasının nedeni, bence ciltlerinin çok kötü olmaması olabilir. Düşünsenize sivilceniz yok, sivilce iziniz yok, siyah noktanız varla yok arası ya da belki hiç yok. O zaman yağ neyi iyileştirecek? Belki de hücrelerinizin yenilenmeye ihtiyacı yoktur. Yağ yüzünde tüylenme yapan kişilerin haftada bir veya ayda iki defa kullanmaları yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

suyla seyrelttiniz mi? Ben de direk sürünce yağ bezesi oluşturduğunu yazanlar olduğunu görünce korktum direk sürmeye, suyla seyrelttim :)

kızlar soğuk press yöntemiyle elde edilen yağları kullanın.. onlar daha doğal ve etkili imiş..

ben yaklaşık 15-20 gündür kullanıyorum. güneş lekelerimin yüzde 50si azaldı diyebilirim. çok memnun kaldım

Gözcevresine inanılmaz bi etkisi var çok memnun kaldım

Kayısı çekirdeği yagını bende çok uzun zamandır kullanıyorum benim cildim karma ama kuruya biraz daha yakın genelde ve yağlı bir nemlendirici yada cilt serumu falan kullansam hemen yağlanır ama kayısı cekirdegi yagı nemlendiriyor hiç yağlandırmıyor. sivilce izlerine de faydası var ama çok derin ve koyu izlerde nasıl bir etkisi olur bilmiyorum. Hatta birkaç kez göz etrafıma da kullanmıştım gözaltı için de fena degildi diyebilirim. Güvendiginiz bir aktardan alırsanız çok memnun kalırsınız bence

benim cildim çok kuru ve kimyasallara alerjim var. bu nedenle doğalar yağlar kullanıyorum nemlendirici olarak. Kayısı çekirdeği yağını kullanıyorum 1 yıldır. cildim çok yumuşak ve pürüzsüz. Dustan sonra yozum hariç tum vücuduma uyguluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
X