Hamur İşleri Mantarlı Tavuklu Krep (resimli)

Krep ve tavuk bayılıyom ben buna barçom yapınca haber ver hemen geliyom lokumum .ohaoldumsmile
Ellerine sağlık canımcım harika gözüküyor sabah sabah iştahım açıldı cokacimcoook

harıka gorunuyor
krepı cok seven ve usenmeden sık sık yapan bırı olarak en kısa zamanda deneyecegım

Krep ve tavuk bayılıyom ben buna barçom yapınca haber ver hemen geliyom lokumum .ohaoldumsmile
Ellerine sağlık canımcım harika gözüküyor sabah sabah iştahım açıldı cokacimcoook
oy oy canıım sen yeterki gel
Ben hemen yaparım gece gündüz farketmezolumunekankayizsmile

harıka gorunuyor
krepı cok seven ve usenmeden sık sık yapan bırı olarak en kısa zamanda deneyecegım
evet denemeni tavsiye ederim:lepi:

hiç yapmadım kendim daha krep ama çok seviyorum tadını. Sizin tarifiniz ile deneyeceğim bu hafta. ilk yapışımda sizinki gibi olur mu bilmem ama deneyelim bakalım:)

hiç yapmadım kendim daha krep ama çok seviyorum tadını. Sizin tarifiniz ile deneyeceğim bu hafta. ilk yapışımda sizinki gibi olur mu bilmem ama deneyelim bakalım:)
Neden olmasın canım
Krepdeki püf noktası karışımın kıvamını yakalamak
Ve hafif yağlanmış tavanın kızgın olması
Kolay gelsin

oy oy canıım sen yeterki gel
Ben hemen yaparım gece gündüz farketmezolumunekankayizsmile

evet denemeni tavsiye ederim:lepi:

Bunu beşalmelli yapıyom bende hem içine hem dışına döküyorum üstünede kaşar rendesi dök ye wallaha.
Hemen geliyorum ama ona göre :eek: olumunekankayizsmile

Neden olmasın canım
Krepdeki püf noktası karışımın kıvamını yakalamak
Ve hafif yağlanmış tavanın kızgın olması
Kolay gelsin

benim kayın valide adayım:) yapmıştı geçen gün. İçinde sadece tvauk vardı enfesti valla. bunu başarırsam oğluna da yedireyim onun:) beceremezsem yazarım hemen sana buradan.

ben de sarımsaklı yoğurtlu sos ve maydonozla süslüyorum... o da çok güzel oluyor...
ahh ahh ailem yanıma taşınmadan ne çok yemek yapardım ben ; pek de güzel olurdu...
şimdi annem yapıyor herşeyi ben de hazıra konuyorum...

cts kardeşimin doğum günü hadi listeye bunu da ekliyorum... tüm süper tariflerimi uygulayayım :)))

Ay nasıl güzel görünüyor...
Mantar ve tavuk güzel uyuyor birbirine...
Ellerine sağlık, deneyeceğim...

çok güzel görünüyo ramazan günü :KK56:
ya ben tavuklu güzel bi yemek tarifi istiyorum (evde hazırlanmış tavuk var hani mangallık hazırlanır ya öyle ama baharatsız )
akşama yapıcam beğendiğiniz bi tarif var mı sulu yada susuz fırında tencerede patatesli falanlı filanlı öneri bekliyorum lütfennn farklı güzel bişi yapmak istiyorum :KK55:

tavuk etininizi haşlayıp didin yağlanmış teflon tencereye mantarları ince ince kesip koyun soğanıda piyazlık doğrayıp ilave edin tuz ve kırmızı biberi ilave edip kapağını kapatın kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin içine tavuk eti ve bol köriyi ekleyip iyice karıştırın krep hamurunu hazırlamak için yumurtalarınızı çırpın mikserle çırparak süt ve unu ileve edin ( boza kıvamında olacak) teflon tavanızı yağlayıp kızdırın krep hamurundan bir kepçe koyup tavyı sallayarak heryerine yayın arkalı önlü kreplerinizi pişirin
içine hazırladığınız içten koyup sarın yağlanmış fırın tepsisine koyun domatesi rendeleyin bir tencerede suyunu çekene kadar pişirin içine biraz kırmızı biber koyun bunuda kreplerin üstüne sürüp üstlerine biraz kaşar rendesi serpin ve fırınlayın afiyet olsun

elıne saglık cnm cok guzel gozukuyor

X