Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok karışıyor ne yapmalıyım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

keduss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
14
0
Merhabalar,

Benim saçlarım belime kadar uzun ve ince telli.
Gece yatarken saçları toplarsak kopacağını saça zarar vereceğini duymuştum o yüzden saçlarım açık yatıyorum ama sabah uyandığımda yumak yumak olmuş düğümlenmiş karışmış, tarakla / fırçayla açmaya çalışırken de zarar veriyorum kopuyor kırılıyor : (

Ne yapmam gerekiyor bilen var mı ?

Merhabalar,

Benim saçlarım belime kadar uzun ve ince telli.
Gece yatarken saçları toplarsak kopacağını saça zarar vereceğini duymuştum o yüzden saçlarım açık yatıyorum ama sabah uyandığımda yumak yumak olmuş düğümlenmiş karışmış, tarakla / fırçayla açmaya çalışırken de zarar veriyorum kopuyor kırılıyor : (

Ne yapmam gerekiyor bilen var mı ?

tabiki örerek yatmak...
En rahatı ve en mantıklısı bu..
Bi dene canım memnun kalıcaksınyerimseniben

saçlarım ince telli olduğu için tokayla tutturunca sabah kalkınca toka izi kalıyor :KK43:
her gün erkenden evden çıktığım için saçımı düzleştirici ile düzleştirme ya da fön çekme zamanım olmuyor o yüzden başka formül sormuştum :KK43:
tepeden toplayıp deneyelim bakalım bu sefer de :)

Aynı sorun bende de vardı, aştım bu sorunu. Ayrıyetten ben de başlık açmıştım.

Bu sorunun üstesinden gelebilmek için:

- Şampuandan sonra şampuanla aynı marka saç kremi kullan.

- Durulanmayan bakım kremi de kullan (özellikle Gliss'in)

- Tabii ki banyodan önce yağlarla bakım yapmayı da unutma (forumda yeterince ayrıntıları var zaten)

- Boyadan falan benim de saçım kurudu, ince telli, sabah kalkıyorum, bi kısmı ağzımda, bi kısmı koltuk altımdan sırtıma geçmiş, bi kısmı boynuma dolanmış, yani sabaha kadar savaşmışım saçlarımla :)

Toplama meselesine gelince de ben de toplayamıyorum, hem şekli bozuluyor ki şekli bir yana saç diplerim acıyor ne kadar gevşek bağlarsam bağlayayım. Ama enseden hafif bir toplamak yeterli oluyor. Hem şekli bozulmaz hem saç dipleri acımaz hem de sabah harpten çıkmış gibi kalkmayız.

- Ayrıca uçlarına gül yağı ve menekşe yağı da sürebilirsin çok az, durulamana gerek yok, hem nemli kalıyor hem de güzel kokuyor :)

saçların hem ince telli hemde beline kdr bakımı oldukça zordur
zaten sen taradıkçe o düğümleri açmaya çalıştıkça saçların yıpranır
bence saçlarını biraz kestir kıyamam kestiremem dersen uçlarından aldır
snrada bakımlara başla

yağ karışı olan bakımı yapıyorum fakat kokusu beni ve tüm aileyi öldürecek : )
babam yeter artık bayılacağız hepimiz diyor o yüzden ayda 1 kez yağ karışımı olan bakımı yapıyorum, entele otu karışımını da ayda 1 kez yapıyorum.
Şampuanıma çam terebentin karıştırdım fakat saçım taranmadı malesef krem sürmeme rağmen : (
sadece saçlarımın uçlarına sürüyorum kremi diplere değdirmiyorum, kırıksız sağlıklı saçlarım var ama sabah karışmasa hiç sorun olmayacak : (
tepeden toplayıp yattım dün gece ama sabah yine toka izi vardı : (

canım bence sabah kalktıgında saçlarını tarayacagın fırçaya saç kreminden sür biraz ve öyel tara saçlarını hem güzel kokuyorlar hem kabarmıo hem de kırılmıo tararken bilgin olsun.

canım bence sabah kalktıgında saçlarını tarayacagın fırçaya saç kreminden sür biraz ve öyel tara saçlarını hem güzel kokuyorlar hem kabarmıo hem de kırılmıo tararken bilgin olsun.

süper fikir : )
yarın ilk iş bunu deneyeceğim teşekkürler : )

X