hangi marka biberon kullanıyosunuz

sgselçuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
390
0
selam kızlar.
benim gündüzleri sütüm normal oluyo.ama akşamları azalıyo.bide kızım akşamları göğsümde çok duruyo 1 saati geçiyo.göğüs uclarımda tahriş oluyo.bende gündüz sütümü sağıyım akşamları biberonla veriyim dedim.aven tin biberonunu aldım.ama kızım biberonu tutmuyo.nasıl midesi bulanıyo.aç yinede emmiyo.siz hangi marka kullanıyosunuz.bide damaklı uçlar varmış aven te yok onları kullanan varmı bide onumu denesem acaba
sütüm bitince napıcam bilmiyorum.ufaklık kaşıkta almıyo bu arada

ben bebedor un kullanıyorum canım allaha binlerce şükür alıyor ve benide bırakmadı

valla benim kızım hangi marka olursa olsun kullanıyo :))) bana bi tane hastaneden vermişlerdi birde kendim aldım oda wee marka. herikisinide alıyo...wee marka olan polikarbon diğeri ise sanırım sert plastik :S

dr.browns kullanıyorum ...bir işim olunca sütümü sağıp anneme bırakıyorum o içiriyor.akşamları benimkide 1 saat memede kalıyor uzatıyorum ayaklarımı alıyorum yanıma suyumu yiyiceğimi acıyorum tv yi ohhh ..sende öyle yap canım biberonla verme.

bende her marka var, hepsini alıyor kızım , ama genelde dr. browns un biberonunu vermeye çalışıyorum , daha az Hava yutuyor onunla böylece Gaz olasılığı en aza iniyor, gerçi ben kendimde veriyorum, işim olunca veya valideye bıraktığımda sağılmış sütümü veriyor
bol sağ sütünü bollaşır süt.
kızın yorulduğundan büyük olasılık göğsünden ayrılmıyorda olabilir

bende de her markadan var ama genelde d.browns ve wee kullanıoz dün ilk defa bebedorunkini kullandım kızım hiçde sorun çıkarmadı..ben bazen kızım uyuduguna yada çok emmeyince sütümü sagıp biberonla buzluga koyuyorum o normalde 2 hafta kalabiliomuş ama ben haftada 1 değiştiriorum .böle çok ii oluyo acele biyere gitmem gerektiiğinde ,anneme bıraktıgımda yada alışverişmerkezine gittiğimde yanıma alıorum bide bardak termosum var onada sıcak su koyuyorum içirecegim zaman biberonu biraz içine bekletip kızıma içiriorum benim içinde çok kolaylık oluo..

Son düzenleyen: Moderatör:
dr. browns kullanıyoruz, çok iyi tavsiye ederim. normal emzikli biberon ama bizimki hiç sorun çıkarmadan alıyor. bu arada benim göğüs uçlarımda ne yara ne de çatlak olmadığı halde feci acıyordu. Demirin kontrolüne gittiğimde doktoruna gösterdim. çok sık emzirmekten göğüs ucundaki epitel doku zarar görmüş ondan acıyormuş. bu dokunun yeniden oluşması lazımmış, bepanten plus krem sürüyorum. şu bepanten inanılmaz bi krem yaaa...şimdiden düzeldi sayılır acımadan emzirebiliriyorum...ne güsellll....aynı rahatsızlığı olan varsa bepanten krem kullanabilir. :enbuyukkk:bepanten :)

ben avent kullanıorum hoş 1 yada 2sefer verdik biberonu o da çok acil bi yere gitmem gerekirse sütü sağıp anneme bıraktım.aventten memnunum ucuda az delikçok oluk oluk süt gelmio onun için memeden kopması zor olur

sabah yine denedim aç ama almıyo öğürüp duruyo.yengemin bebeği var onun biberonunu verdim alırsa ondan alıyım diye.wee nin damaklısı onuda almıyo.bende biraz alışsında bi yere gitmek zorunda kalırsam verelim dedim ama yok.inşallah biraz büyünce alır
hepinize çok teşekkürler fikirleriniz için

dr.brown's kesinlikle.wee nin hiçbir ürününü kullanmıyorum kullanmam da çünkü ÇİN MALI bilgilerinize

bende her marka aldım walla ama işe başladığımdan beri annem aventi kullanıyor dr brown kullanmak lazım aslında benide emmeyi bırakmadı şükür devam ediyoruz ama stresten azalıyor sanırım süttüm bide süt sağıyorum 7 saatte 350 ml içiyor benimki şimdilik yetiyorda meleğim doyuyor, hem avent in tek deliklisini kullanıyorum üç delikli 3 ay diyor aslında böyle biraz devam edelim bakalım

selam kızlar.
benim gündüzleri sütüm normal oluyo.ama akşamları azalıyo.bide kızım akşamları göğsümde çok duruyo 1 saati geçiyo.göğüs uclarımda tahriş oluyo.bende gündüz sütümü sağıyım akşamları biberonla veriyim dedim.aven tin biberonunu aldım.ama kızım biberonu tutmuyo.nasıl midesi bulanıyo.aç yinede emmiyo.siz hangi marka kullanıyosunuz.bide damaklı uçlar varmış aven te yok onları kullanan varmı bide onumu denesem acaba
sütüm bitince napıcam bilmiyorum.ufaklık kaşıkta almıyo bu arada

cnm benim benim bebeğimde biberon almadı. NUBY nin anne göğsüne benzeyen biberonları var. ben ondan aldım hiç problem yaşamadık. ama diğer biberonları almadı tiksinir gibi oldu. ve ağzını hiç kapatmadı. dediğim markayı dene bak memnun kalacaksın. hem akmıyor bebek çekince geliyorbırkaınca duruyor. aynı anneden emdiği gibi

Chicco aldım çok büyügüme geldi 50 ml.içtigi için duruyo bebedorun 120 ml.kullanıyorum ama tapırveyn e geçcem artık onuda 250 ml aldık herkese tavsiye ederim çünkü göze takılan lens maddesinden yapılıyo hep taze tutuyo sütü daha 3 tane daha var ama ortada bir sorunda var oğlum damaklı başlık seviyo yuvarlagı almıyo agzı geniş biberonlara görede damaklı başlık yok elimde patlıcak biberonlar

Chicco aldım çok büyügüme geldi 50 ml.içtigi için duruyo bebedorun 120 ml.kullanıyorum ama tapırveyn e geçcem artık onuda 250 ml aldık herkese tavsiye ederim çünkü göze takılan lens maddesinden yapılıyo hep taze tutuyo sütü daha 3 tane daha var ama ortada bir sorunda var oğlum damaklı başlık seviyo yuvarlagı almıyo agzı geniş biberonlara görede damaklı başlık yok elimde patlıcak biberonlar

cnm bişey sorcam sana....sadece mamamı veriyosun? günde kaç ml mama veriyosun? ortalama kaç saatte? mamanın markası ne? bilgilendirirsen sevinirim... kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

yok canım ben sütüm yetmiyodu o yüzden takviye mama verdim preaptamil aldım hiç sevmedi hep içmeden döktüm sonra bebelac aldım ona bayıldı sapur supur içti.ama karma aşıdan sonra farenjit oldu iyileşti çok şükür ama yemez oldu 50 ml zor içiyo sütümü stokluyorm bende.önceden 2 saatte 75 ml hemen bitiriyodu.kutunun üzerinde yazoyo tarifi ne kadae vercen o talimata göre vericeksin dr öyle dedi siz miktar ayarlamatın bebeginiz içecegi kadar içsin dedi canım.ah bir yese bende birsürü mama almıştıııııııııııııım yaaaaaaaaaaaaa

ya benimki sancısından dolayı ememiyor. çocuk ağzında meme kalıyor. ne yapacağımı şaşırdım. ben hem emziriyorum hemde aptamil veriyorum. günde 3 defa 75 ml falan ... doyuyormu doymuyormu anlamıyorum...ne zor işmiş ya şu 3 gün zindan oldu resmen bana