bölüm mezunları için formasyon?

bu nasıl iş yaa...
eğitimde okuyanlar boşuna mı okuyo... eğitimin puanları feften herzaman daha yüksek..
bi de sanki çok açık var da... milletin gözünü boyuyorlar işte..
bence önemli olan girdiğin bölümün puanı diilidir.puanı yüksek yere giren daha bilgili olcak diye bişi yok.Önemli olan MEZUN OLDUĞUNDA sahip olduğun bilgi birikimi ve kendini geliştirmendir.Eğitimde okuyan birçok arkadaşım var ve sınavdan sınava bir gün önce kitap açıp sınava giriyorlar.istisnalar vardır belki.ama bölümdekiler sıkı çalışmak zorundalar.daha geniş ve derin bilgi ediniyorlar.sonuçta herkesin önünde kpss var ve 85-90 altı puana atanmak zaten mümkün diil.bu yüzden bence kimse kimsenin önünü kapatmıyor.

Arkadaslar yeni sistemle birlikte suan okuyanlar için formasyon nasıl olucak? bu konu hakkında dogru durust bilgisi olan var mı acaba!

dün yolculukta bir kız konuştum artık biz formasyonu bittikten sonra yapmıycaz üniverstelerde 2. sınıftan itibaren derslerle birlikte verilcekmiş dedi...

bence önemli olan girdiğin bölümün puanı diilidir.puanı yüksek yere giren daha bilgili olcak diye bişi yok.Önemli olan MEZUN OLDUĞUNDA sahip olduğun bilgi birikimi ve kendini geliştirmendir.Eğitimde okuyan birçok arkadaşım var ve sınavdan sınava bir gün önce kitap açıp sınava giriyorlar.istisnalar vardır belki.ama bölümdekiler sıkı çalışmak zorundalar.daha geniş ve derin bilgi ediniyorlar.sonuçta herkesin önünde kpss var ve 85-90 altı puana atanmak zaten mümkün diil.bu yüzden bence kimse kimsenin önünü kapatmıyor.

aynen cnm ya biri doğruyu söyledi sonunda:) bölüm okumayı çok kolay bişey sanıyolar ama asıl zorluğu biz çekiyoruz, bilimadamı yetiştiriyo sonuçta bölümler..
bikere boşlasan derslerini, yandın demektir.. kpss de herkes görür zaten bilgisini.. hııı ayrıca girdiğin bölümün puanı senin bilgini ölçmez, ben dershanedeki puanlarımla tıp bekliyordum ama sınav stresi fena çarptı beni ve şuan matematikteyim AMA ÇOK DA MEMNUNUM.. eğitimde okuyanlardan az puan aldık diye ne bu yani.. :CüvCüv:

Merhabalar.. :KK42:
Şimdi Ben bu sene üniversiteye gideceğim ve Kimya Bölümü okumak istiyorum..ileride öğretmen olmayı da düşünüyorum.Bunu için de Formasyon ve bir sürü değişik ismi olan bi sistem varmış.bu nasıl bi sistem.ayrı bi bölüm gibi bişey mi okuyacağım yoksa derslerine mi gireceğim sadece.kısacası öğretmen olabilmem için ne yapmam gerekiyor.. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.. :KK61:
Şimdiden çok Teşekkürlerr
:KK34:

X