Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Defne Sabunu ile saç dökülmem azaldı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Canım dimethicone yani kozmetik silikon kısa vadede saçı parlatır ve hacim katar gibi görünse de uzun vadede saç kökünün hava almasını önler ve dökülmeye yol açar.

Ucuz saç kremlerini sürekli kullananların bir iki ay sonra yoğun saç dökülmesiyle karşılaşması bundandır. Eczanelerdeki saç analiz cihazlarında silikon kaplı saç kökü çok net izlenir.

Gelelim saça sürülen sabuna, güzeller saçınıza ve saçlı derinize sabun sürmeyin !

Sabun tahriş edici ve pH değeri cilt ile uyumlu olmayan bir malzeme. İçinde defne de olsa zeytinyağlı da olsa farketmez ! Bir sabun imalathanesini görseniz zaten hemen vazgeçersiniz !
Aşırı pullanma, kepeklenme ve kaşıntılı yaralar ile karşılaşma riskiniz yüksek !

Günlük hayattaki stres, tuz, toz, güneş gibi dış etkiler, sigara kullanımı, ilaç kullanımı gibi etkenler ile kötü kaliteli şehir suları ve Çin malı saç boyaları ile ısrarla sabun kullanımı bir araya gelince saçınız hastalanır.

Çözüm: Islak ve fazla nemi alınmış saça 15 dk lık ılık zeytinyağı kürleri ve eczaneden alabileceğiniz kaliteli bitkisel yumuşak ve sık kullanıma uygun şampuanlar ve saç kremleri.

Benden söylemesi, dikkat edin canlarım opuyorumnanaktan

paylaşımın için teşekkürler arkadaşım ama kırmızı ile çizdiğim yeri biraz açar mısın ?:uhm:

bende kullandım kazık gibi yaptı saçlarımı , üstelik saçlarım kirlenince iğrenç kokutuyor

bu topic terkedilmiş gözüküyor :KK43:
bende kullanıyorum 2aydır ama dökülmem azalmadı.
ama muhakkak faydası vardır.en azından doğal içinde kimysal madde yok.en güzel tarafı da bu.

Arkadaşlar tam 6 yıldır bir çok kayıp yaşadım.Stres ve üzüntüden dedi doktor...Medobiotin adlı bir ilaç verdi...Onu kullanmaya başladım iyi geldi ama dökülmem azalsa da bitmemişti...Sonunda şampuanların içerisindeki zararlı maddeleri okudukça her gün kendi saçımıellerimle mahvediyorum dedim...Ve yıllardır babama güldüğüm sabuna geçtim...Evet kokusu şampuan kadar güzel değil ama benim için bir mucize oldu..İnternettten araştırma yaparken bir profesörün makalelerine rastladım sizde okuyun isterseniz Prof.Dr Ayten Altıntaş /Sabun diye aratınca çıkıyor...

Neyse Defne sabunu aldım ...1 hafta geçmeden dökülmem durdu...ben onca masrafı neden yapmışım ...Almanyadan bile ilaç getirtmiştim bi ton paraya....Şimdi sadece tepemde açıklık oldu onun kapanmasını bekliyorum..

İlk zeytinyağlı sabun aldım hani şu markelerde 4-5 tanesi 5 tl olanlardan yapış yapış yaptı saçımı..Onlarda hayvansal yağ varmış o nedele oluyormuş...Buu öğrendikten sonra Antakya Defne sabununu denedim yapış yapış olması bir yana ipek gibi oldu saçım...Ama sabunun şampuan kalıntılarını temizlemesi bir zaman alır sabredin...Ve ben son çıkarken 1 maşrapa suya elma sirkesi katıp döküyorum 1-2 dk bekledikten sonra duruluyorum ne kokusu kalıyor ne bişey pırıl pırıl yumuşacık saçlar oluyor....

Valla kadınlarklübünde ilk sabunu okumuştum herkese teşekkür ederim.
Hım bu arada sıcak zeytinyağı haftada bir yapıyorum umarım tepe bölgem de kapanır..

En güzel cevabı tecrübeyi üstteki msj anlatıyor , İçindeki hayvansal ilaçlara dikkat Domuz yağı olnlar var hekleki Zararlı maddesi çok !!!!

Şampuanların Kokusuna bağlı kalmayın Saçlarınız çok yağlanırsa Konazal şampuan kullananın daha iyi. sürekli değil tabi haftada 1 kere

Son düzenleme:
Bayıldım bu sabuna! Önce şunu belirtiyim bir süre alıştığım şampuanı bulamamış ve yeni şampuan denemiştim ve hayatım boyunca hiç yaşamadığım bir sorunum oldu. Kepek! Bunun ardındanda dökülmem başladı. Sabuna geçmem önerildi ve ben bildiğiniz o beyaz sabunla saçlarımı yıkamaya başladım dökülmeme bir etkisi olmadığı gibi kazık gibi oldu tararken tarağı saçlarımın uçlarından çıkaramıyordum. 6 ay gibi bir süre (deli miyim neyim) bu sabunu kullandım! Burda bu sabunu görünce bir bakayım dedim ve dün tesadüfen markette defne sabunu gördüm üstünde üreten şahısın ismi yazıyordu dedim zaten sabunla yıkıyorsun ne kaybedersin en azından kötü gelirse beddua edeceğin kişinin adını biliyorsun. :) Dün alır almaz kullandım ve çok memnun kaldım uzun zamandır ilk defa saçlarım kolay tarandı bugün arsında parmaklarım takılmadan geziniyor. Ben çok sevdim ağırlaştırmadı kazık gibide yapmadı. Her şaç farklıdır ama bana iyi geldi. Öneren arkadaşlara kocamaa..n teşekkürler :)

Bazıları çok kuruttu saçımı demiş keşke bende de böyle olsa etkisi.Benim saçım yağlandı yapış yapış oldu altları falan sonra şampuanladım ona rağmen yapış yapış ve ağır saçlarım birde olduğundan daha siyah görünüyor.Kullanmaya devam edeyim mi düzelir mi bu?

X